شهرام رمضان زاده در 15 اردیبهشت سال 1380 تصمیم می گیرد به همراه تعدادی از دوستانش برای آوردن جنس از عراق و فروش در ایران به این کشور برود. علیرغم مخالفت شدید همسرش، نهایتا وی برای کسب درآمد بیشتر عازم این سفر می شود . . . شهرام در خاک عراق توسط مامورین امنیتی این کشور دستگیر و به زندان افکنده می شود. تا اینکه نهایتا مامورین امنیتی دولت عراق وی را در قبال مبلغی به مجاهدین در خاک این کشور می فروشند. از این به بعد است که شهرام از زندانی کوچک به زندانی بزرگ تر در خاک عراق یعنی قرارگاه اشرف منتقل می شود.

در طول چهل سال گذشته تعداد زیادی از مردم ایران قربانی فرقه خشونت طلب و جنایتکاری موسوم به «مجاهدین»، شده اند. گروهی که جز خشونت بی حد و حصر، ترور و وحشیگری، زبان دیگری را برای تحمیل عقاید ارتجاعی و التقاتی خود به جامعه ایران نمی شناسد.
سازمان مجاهدین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و از سال ۱۳۶۰ بدین سو با دست بردن به سلاح، خون هموطنان زیادی را بر زمین ریخت. تنفر مردم از آنان و شکست نظامی سنگین این گروه در داخل کشور باعث شد مجاهدین با قرار گرفتن در زیر چتر صدام حسین، و اسکان در پادگانهای نظامی این کشور عملا به بخشی از ارتش این کشور دربیایند تا در فاز بالاتری از مزدوری و جنایت، همچنان به کشتار مردم ایران اینبار در جبهه های جنگ ادامه دهند.
بدترین ظلم و جنایت این گروه ربودن فرزندان این مرز و بوم به اشکال مختلف و کشاندن پای آنان به قرارگاه اشرف در راستای خدمت هرچه بیشتر به صدام حسین بود. تعدادی از این نفرات کسانی بودند که به امید یافتن کار به کشورهای همجوار سفر کرده و در دام این گروه افتاده بودند، بخشی دیگر، ایرانی های گرفتار در زندانهای عراق بودند که جهت دادوستد به این کشور سفر کرده و توسط مامورین عراقی دستگیر شده بودند. و بخش سوم اسرای ایرانی مستقر در اردوگاههای عراق بودند که توسط دولت عراق به مجاهدین تحویل داده شده بودند.

سرگذشت غم بار شهرام رمضان زاده

در این نوشتار به داستان زندگی شهرام رمضان زاده یکی دیگر از قربانیان نگونبخت فرقه رجوی می پردازیم. کسی که توسط مجاهدین از دولت عراق که در این کشور زندانی بوده خریداری و به قرارگاه اشرف منتقل می شود.
شهرام رمضان زاده  در دهم مهر ماه ۱۳۴۱ در شهر اردبیل و در خانواده ای فقیر بدنیا آمد. وی بعدا به واسطه شغل پدرش که نظامی بود همراه خانواده اش به شهر خوی نقل و مکان کرده و در این شهر ساکن شدند.
شهرام رمضان زاده پس از پایان تحصیلات دبیرستان خود به شغل آزاد روی آورده و به دادوستد مشغول میشود. وی در سال ۱۳۶۵ تصمیم به ازدواج می گیرد که حاصل این ازدواج دو فرزند دختر می باشد.
وی در ۱۵ اردیبهشت سال ۱۳۸۰ تصمیم می گیرد به همراه تعدادی از دوستانش برای آوردن جنس از عراق و فروش در ایران به این کشور برود. علیرغم مخالفت شدید همسرش، نهایتا وی برای کسب درآمد بیشتر عازم این سفر می شود.
بعد از گذشت چند روز انتظار و عدم بازگشت شهرام از عراق ، خانواده وی را بشدت نگران میکند. ولی تلاش های همسر وی برای گرفتن خبری از شهرام به جایی نمی رسد تا اینکه بعدها متوجه می شوند شهرام در خاک عراق توسط مامورین امنیتی این کشور دستگیر و به زندان افکنده شده است.  وی در زندانهای عراق متحمل انبوه شکنجه های جسمی و روانی می شود تا اینکه نهایتا مامورین امنیتی دولت عراق وی را در قبال مبلغی به مجاهدین در خاک این کشور می فروشند. از این به بعد است که شهرام از زندانی کوچک به زندانی بزرگ تر در خاک عراق یعنی قرارگاه اشرف منتقل می شود.

سرگذشت غم انگیز شهرام رمضان زاده

هرچند صدام حسین بعد از دو سال از حضور شهرام در خاک عراق سقوط می کند ولی او همچنان در بند مجاهدین در قرار گاه اشرف گرفتار می ماند.
پدر و مادر پیر شهرام پس از سالها چشم انتظار ، در غم دیدار او سوختند و در حسرت دیدارش دار فانی را وداع گفتند. مرگی که باعث و بانی آن رهبران جنایتکار مجاهدین بود. و رجوی اینچنین بنیاد چند خانواده را ویران کرد و آنان را از هم پاشید.
زمانیکه شهرام با امید بدست آوردن درآمد بیشتر به عراق رفت دختر بزرگترش در حال تحصیل در مدرسه راهنمایی بود و دختر کوچکترش نیز ۴ ساله بود. ولی اکنون بعد از ۱۸ سال دوری، این دو فرزند بی گناه به همراه مادرشان که قربانی اعمال خائنانه و جنایتکارانه فرقه رجوی شده اند همچنان چشم انتظار دیدار شهرام هستند.
سرنوشت شومی که هرگز خواست قلبی شهرام نبود. بدین ترتیب فرزندان بی گناه و همسر مظلوم وی هر روز و هر ساعت آرزوی مرگ سران مجاهدین را دارند. چرا که این گروه تروریستی و فرقه ای فراقی بس طاقت فرسا و دردناکی را بر خانواده آنان تحمیل کرده است.
خانواده شهرام رمضان زاده برای دادخواهی و آزاد شدن شهرام از دست رجوی جنایتکار، نامه ای نیز به عفو بین الملل و کمیساریای عالی پناهندگان در کشور آلبانی ارسال کردند.

  • نویسنده : سردبیر
  • منبع خبر : سایت راه نو