هرچند این نوع ملاقات ها را باید یک نوع ژست تبلیغاتی برای دولت مردان آمریکایی محسوب کرد، ولی فارغ از هرگونه نقد و تحلیل در این رابطه،  آنچه که جای تامل دارد وضعیت مجاهدین و در راس آن مریم رجوی است. این فرد جنایت پیشه و فاسد الاخلاق علیرغم این همه جست و خیر و پرونده قطور و مملو از ترور، مزدوری و وطن فروشی و خدمت تمام عیار در دستگاه اطلاعای آمریکا هنوز نتوانسته است جایگاهی حتی در حد خانم مسیح علینژاد هم برای  آمریکایی ها داشته باشد.

امروز وزارت خارجه آمریکا در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد: «. . . وزیر خارجه ایالات متحده، مایکل آر. پمپئو امروز با مسیح علی نژاد، نویسنده، خبرنگار و فعال برجسته حقوق زنان ملاقات کرد».

هرچند این نوع ملاقات ها را باید یک نوع ژست تبلیغاتی برای دولت مردان آمریکایی محسوب کرد، ولی فارغ از هرگونه نقد و تحلیل در این رابطه،  آنچه که جای تامل دارد وضعیت مجاهدین و در راس آن مریم رجوی است. این فرد جنایت پیشه و فاسد الاخلاق علیرغم این همه جست و خیر و پرونده قطور و مملو از ترور، مزدوری و وطن فروشی و خدمت تمام عیار در دستگاه اطلاعای آمریکا هنوز نتوانسته است جایگاهی حتی در حد خانم مسیح علی نژاد هم برای  آمریکایی ها داشته باشد.

سکوت مرگبار دستگاه منقول تبلیغاتی مجاهدین و سانسور این خبر، حاکی از پریشان حالی و جایگاه واقعی شخص مریم رجوی در بین دولت مردان آمریکایی است.

متن بیانیه مطبوعاتی وزارت امور خارجه آمریکا بشرح زیر است:

بیانیه مطبوعاتی

رابرت پلدینو

معاون سخنگو

واشنگتن دی سی

۴ فوریه ۲۰۱۹

بعنوان بخشی از تلاشهای این دولت برای حمایت از مردم ایران و وسعت دادن به صدایشان، وزیر خارجه ایالات متحده، مایکل آر. پمپئو امروز با مسیح علینژاد، نویسنده، خبرنگار و فعال برجسته حقوق زنان ملاقات کرد. خانم علی نژاد بنیانگذار کمپین «آزادی های یواشکی من» است که خود آغازگر کمپین «چهارشنبه های سفید» نیز شد؛ هردوی این کمپین ها برای ارتقاء آزادی بیان زنان و مقابله با قوانین حجاب اجباری در ایران تلاش می کنند و بیش از ۳ میلیون دنبال کننده در فضای مجازی دارند.

در ماه فوریه ٢۰۱٨ رژیم ایران زنان و مردان شجاع ایرانی معترض به قانون حجاب اجباری کشور را بشدت سرکوب کرد. دستکم، ٢٩ زن دستگیر شدند، برخی در دستان ماموران بی رحم انتظامی و اطلاعاتی ایران آسیب فیزیکی دیدند و زخمی شدند. بسیاری از این زنان مجبور به ترک کشور شدند، درحالیکه بقیه تا ٢۰ سال حکم زندان دریافت کردند و زندانی شدند.

در دیدار امروز، وزیر خارجه از خانم علی نژاد بخاطر شجاعتش و  تعهد ادامه دارش به سخن گفتن درباره این مسائل و دفاع از حقوق بشر در ایران سپاسگزاری کرد. وزیر خارجه بر تعهد ایالات متحده نسبت به تقویت صدای مردم ایران و محکوم کردن رژیم ایران بخاطر نقض های ادامه دار حقوق بشرش تاکید کرد. ایالات متحده از جامعه بین الملل می خواهد تا در محکوم کردن رژیم ایران بخاطر سرکوب مردم خودش، به ما بپیوندند.

منبع: سایت فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا