گفته می شود کوادراس رئیس یکی از کمیته های مجاهدین به اسم «کمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت» بود که در واقع یکی از پوشش ‌های حقوقی مجاهدین برای کمک به او بوده است.

بنا به اعلام رسانه ها، پلیس اسپانیا اعلام کرد که روز پنج ‌شنبه آلخو ویدال کوادراس، بنیان‌گذار حزب افراطی VOX اسپانیا در منطقه کاتالونیا، توسط دو موتور سوار که قصد ترور وی را داشته اند مورد سوء قصد قرار گرفته است. کوادراس ۷۸ ساله، رئیس حزب راست میانه «مردم» در منطقه کاتالونیا ، یکی از بنیانگذاران حزب راست افراطی و ضد اسلامی «وُکس» اسپانیا و معاون رئیس پارلمان اروپا بین سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۴ میلادی بوده است.

اما آنچه در ماجرای ترور این معاون پیشین اتحادیه اروپا جلب توجه می‌کند، نام فرقه تروریستی مجاهدین به عنوان یکی از اسپانسرهای حزب VOX است.

بر اساس این گزارش فرقه تروریستی مجاهدین از سال ۲۰۱۹ در جریان انتخابات پارلمان اسپانیا برای حمایت از کوادراس و حزب افراطی وی که سیاست اسلام هراسی هم داشته ، نزدیک به ۲میلیون یورو در اختیار سران این حزب قرار داده‌اند تا سیاست ‌های خود را در اروپا از کانال اعضای آن دنبال کنند.

حمایت یک سازمانِ به ظاهر مسلمان از یک حزب افراطی ضد اسلام، باعث شد تا نشریه فارِن پالسی از معتبرترین نشریات آمریکایی در گزارشی در این خصوص تیتر بزند VOX از مسلمانان متنفر است، به جز آنهایی که پولش را پرداخت می‌کنند.

گفته می شود کوادراس همچنین رئیس یکی از کمیته های مجاهدین به اسم « کمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت» بود که در واقع یکی از پوشش ‌های حقوقی منافقین برای کمک به او بوده است.

اما چرا این مقام اروپایی ترور شد؟

طبق اعلام منابع آگاه امنیتی پس از حمله پلیس‌آلبانی به مقر مجاهدین، سران فرقه تروریستی مجاهدین سه کشور کانادا، اسپانیا و آلمان را به عنوان مقصد اصلی انتقال اعضای خود به آن در نظر گرفتند که این هدف سرآغاز اختلاف این فرقه با بنیان‌گذار حزب افراطی VOX می‌شود .

بر این اساس گفته شده کوادراس با انتقال مجاهدین به اسپانیا به صورت جدی به مخالفت می‌پردازد و حتی وعده ‌های مالی متعدد مجاهدین به این کاسب سیاسی افراطی، کارساز نمی‌شود و تحرکات پارلمانی او بحث انتقال مجاهدین به اسپانیا را دچار چالش جدی می‌کند.

مجاهدین با توجه به عدم همسویی غیرقابل باور آلخو، چند بار او را تهدید میکنند که اسناد حمایت مالی خودشان از وی را افشا میکنند که نتیجه‌ای در بر نداشته است . ظاهراً طرح ترور این شخصیت سیاسی با سناریوی اتهام علیه جمهوری اسلامی به عنوان یک هدف دوگانه در تصمیم اعضای آن قرار می‌گیرد. مجاهدین قصد دارند با این طرح هم یک مانع بزرگ و جعبه سیاه اسرار مجاهدین را از میان بر می‌دارند و هم با توجه به شکست سناریوی مجاهدین در برابر اسدالله اسدی، دیپلمات کشورمان، یک طرح جدید برای تحت چالش قرار دادن جمهوری اسلامی در اروپا را عملیاتی می‌کنند.

  • منبع خبر : رسانه ها