در حالیکه مریم رجوی در گرامیداشت اغتشاشات آبان 98 در آلبانی مثل کفتار در قبرستانها دنبال مرده می گشت، سیلی آبان 99 بر چهره کریه رهبر کوتوله مجاهدین از سوی مردم نواخته شد که در سیزدهم شهریور 99 در پیامی مخاطبان خود را به اغتشاش و آشوب دوباره در ایران فراخوانده بود!؟

یکی از روسیاهی های سران فاسد و بدنام مجاهدین در جریان اغتشاشات آبان ۹۸ کمک به ترامپ برای بدست آوردن برگ برنده ای با نام ایران برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ بود که با شکست مفتضحانه ای مواجه گردید.

این روزها رهبران فریبکار و فاسد مجاهدین در آلبانی سرگرم گرامیداشت مرگ کسانی هسنند که اکثرشان توسط عوامل میدانی خود این گروه و دیگر مزدوران اجیر شده توسط دشمنان مردم ایران در تجمعات آبان ۹۸ کشته شدند.

به‌ طور دقیق‌تر و بر اساس آماری که دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در دیدار با خانواده‌های جانباختگان حوادث آبان ارائه کرد، بیش از ۸۵ درصد از قربانیان در شهرستان‌های تهران در هیچ یک از تجمع‌های اعتراضی حضور نداشته‌اند و به صورت مشکوک با سلاح‌های سرد و گرم غیر سازمانی کشته شده‌اند. که می توان این آمار را به سایر شهرستان های کشور نیز تعمیم داد. که بارها فیلم های آن در فضای مجازی و رسانه ها پخش شده است.

بدین ترتیب باید گفت سران فاسد و بدنام مجاهدین تا کجا باید مرزهای دنائت و بی شرفی را طی کرده باشند که برای رسیدن به قدرت، اینگونه آتش سلاح شان را بر روی مردم بی گناه گشوده آنان را کشته و اکنون هم برایشان سالگرد می گیرند!

حال رهبران مجاهدین لشگری از مردمان را در جبهه خود دارند که از یک سو باید چند روزی خود و اعضای نگونبخت این سازمان در آلبانی را سرگرم کنند، و از سوی دیگر به اربابانشان نشان دهند هنوز در بین گروههای ضد انقلاب در تولید خشونت و کشتن مردم بی گناه دست بالا را دارند.

واقعیت تلخ در سیمای سیاسی جامعه ایران، این است که مردم ایران در طول تاریخ هرگز از گروههایی که ادعای جایگزینی دارند  دل خوشی نداشته اند.  از حزب مردم فروش توده گرفته تا گروه تروریستی مجاهدین. چرا که هر گروهی که تاکنون ادعای آلترناتیوی کرده بالاخره دمش به جایی در خارج از مرزهای ایران بند بوده است.

مردم ما  هرگز گروهی را ندیدند  که به دامن تروریسم در نغلتیده و به معنای واقعی در عین ادعای آلترناتیوی  مستقل عمل کرده و تن به خودفروشی و مزدوری نداده باشد.

توهم قدرت ، متوسل شدن به خشونت طلبی و تروریسم که به زوال پایگاه اجتماعی چنین گروههایی منتهی شده ، نهایتا آنان را به در غلتیدن به دامن قدرت های بزرگ سوق داده است  تا شاید از این طریق به قدرت سیاسی که شایسته آن نیستند برسند.

گروه تروریستی مجاهدین که اکنون نزدیک به ۴۰ سال از فعالیت های تروریستی و خشونت طلبی آنان می گذرد  هرگز بر اجتماع ایرانی تاثیرگذار نبودند.

نداشتن عقبه مردمی و محدود بودن جمع‌ها نشانه تلاش مجاهدین برای عبور از اعتراض و ورود به عرصه آشوب با مخفی کردن هویت سازمانی در هر تجمعی از جمله اغتشاشات آبان ۹۸ است.

اصلی ترین هدف مجاهدین این است که خشونت را در حرکت‌های اعتراضی سیاسی، اجتماعی و . . . گسترش دهند تا زمینه مناسبی را برای بهره‌برداری و موج ‌سواری برای خود پدید آورند.

در اعتراضات آبان ۱۳۹۸ زمینه اقتصادی بستر آغاز ناآرامی‌ها و محرک اصلی بود. مضاف بر آنکه آمریکایی‌ها نیز تلاش داشتند با سیاست‌های تحریم و فشار اقتصادی زمینه‌های نابسامانی اجتماعی را فراهم کنند و فضا را با استفاده از عوامل میدانی خود به سمت براندازی‌های اقتصادی و ساختاری و حکومتی پیش ببرند.

البته یکی از روسیاهی های سران فاسد و بدنام مجاهدین در جریان اغتشاشات آبان ۹۸ کمک به ترامپ برای بدست آوردن برگ برنده ای با نام ایران برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ بود که با شکست مفتضحانه ای مواجه گردید.

چرا که ترامپ علاوه بر مشکلات داخلی از جمله با کنگره ، و هفت پرونده قضایی و اتهامی، نیاز به این داشت که برگ‌برنده‌ای را از توفیقات در عرصه داخلی و خارجی ارائه دهد؛ لذا بعد از شکست ترامپ در سناریوی (دیدار نمادین با رئیس‌جمهور ایران با وسطه گری مکرون،در حاشیه مجمع عمومی سازمان‌ملل در مهر سال ۱۳۹۸ )، تلاش کرد فشارها را با کمک فرقه بدنام رجوی به داخل ایران بکشاند. اما مشکست خورد.

اکنون نیز مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در سالگرد اغتشاشات آبان ماه ۹۸ با صدور یک بیانیه مطبوعاتی از شکست طرح شوم براندازی شان در ایران حسرت خوری کرده و برای کشته ها اشک تمساح می ریزد.

نتیجه اینکه زوال پایگاه اجتماعی و نداشتن مشروعیت، درد بی درمان رجوی است و اکنون سالهاست که مرده پرستی به بخشی از آئین این فرقه مفلوک تبدیل شده است. دزدیدن نام و نشان کشته شدگان آبان ۹۸  هم کسب و کار جدیدی است که مریم رجوی را در آلبانی به خود مشغول داشته است.

تماشایی تر از همه اینکه، در حالیکه مریم رجوی در گرامیداشت اغتشاشات آبان ۹۸ در آلبانی مثل کفتار در قبرستانها دنبال مرده می گشت، سیلی آبان ۹۹ بر چهره کریه رهبر کوتوله مجاهدین از سوی مردم نواخته شد که در سیزدهم شهریور ۹۹ در پیامی مخاطبان خود را به اغتشاش و آشوب دوباره در ایران فراخوانده بود!؟

  • نویسنده : سعید پارسا
  • منبع خبر : سایت راه نو