مسلما ارتباط مجاهدین با داعش نه بدلیل صرفا نیازهای تاکتیکی و عملیاتی، بلکه بدلیل دیدگاههای عمیقا مشترک فرقه ای و بشدت انحرافی و رادیکال با برداشت های خاص از دین اسلام، هر چند با سرمنشاءهای متفاوت است. به همین دلیل است مجاهدین تاکنون چه بطور رسمی و چه بطور غیر رسمی داعش را بعنوان یک گروه تروریستی به رسمیت نشناخته است.

علی مطیری همان جوان خوزستانی است که مجاهدین در تاریخ نهم بهمن ۹۹ اعدام وی را محکوم نموده و در ارتباط با وی مطالبی را در سایت رسمی این گروه منتشر کردند.

حال سوال اینجاست که علی مطیری که بود و چرا مجازات اعدام برای او اجرا شد؟ و چرا مجاهدین تلاش کردند این اعدام را محکوم کنند؟

صوت منتشر شده توسط داعش از علی مطیری قبل از اقدام تروریستی براحتی در فضای مجازی قابل دسترسی است. این پیام به زبان عربی است. ترجمه فارسی آنرا ذیلا مشاهده می کنید که هیچ شکی در عضویت وی در گروه تروریستی داعش باقی نمی گذارد.

«من برادر شما ابوبکر احوازی هستم. این کُنیه را به دلیل محبتی که نسبت به خلیفه دارم برای خودم انتخاب کرده ام. ای برادران من الان به سوی مقر بسیج در حال حرکت هستم. واقع در احواز کوی شیبان، قصد انجام عملیات را دارم.»

علی مطیری از اعضای رسمی داعش بود که در این گروه با نام مستعار ابوبکر احوازی شناخته می شد.

وی در ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ به یک پایگاه بسیج منطقه شیبان حمله کرد و دو بسیجی به نام های بشیر حمیدی و حسن کارون بهمنشیر را به شهادت رساند.

علی مطیری بعد از دستگیری اعتراف کرد که مستقیما از داعش برای کشتن شیعیان دستور گرفته است. لذا به همین منظور وارد پایگاه بسیج شده و سوژه هایش را نیز نمی شناخته است.

او در اعترافاتش با آرامش توضیح داد که چگونه بر روی سینه یکی از مقتولین نشسته و سر از بدن وی جدا کرده است.

سوال دیگر اینکه چرا مجاهدین علیرغم اینکه می دانستند او یک تروریست داعشی  است ولی همچنان از وی حمایت کرده و سعی کردند او را همچنان بعنوان یک «زندانی سیاسی» به خورد مخاطبانشان بدهند.

سایت رسمی مجاهدین در تاریخ ۹۹/۰۶/۳۱ نوشت: «بنا به گزارشهای دریافتی روز پنجشنبه ۲۸شهریورماه۹۹، علی مطیری، علی خسرجی، حسین سیلاوی و علی مجدم زندانیان سیاسی زندان شیبان اهواز توسط مأموران به محل نامعلومی منتقل شدند.»

این سایت در تاریخ ۹۹/۱۱/۰۹ نیز نوشت: « . . . علی مطیری را سحرگاه روز پنجشنبه ۹بهمن۹۹ در زندان شیبان اهواز اعدام کردند. زندانی سیاسی علی مطیری ۳۰ساله در ۱۷ اردیبهشت۹۷ بازداشت و توسط بیدادگاه کیفری یک اهواز با اتهام «محاربه» و افساد فی الارض و قتل دو تن از اعضای بسیج اعدام شد . . . »

باید گفت حمایت مجاهدین از داعش به زمان حضور آنان در خاک عراق بر می گردد . زمانیکه مجاهدین از قرارگاه اشرف اخراج و بطور موقت در لیبرتی اسکان داده شدند.

رهبران مجاهدین به این امیدوار بودند که با حمله داعش به عراق، دولت تازه تاسیس این کشور سرنگون و یک حکومت بعثی دیگر بر سر کار آید  تا بار دیگر مجاهدین بتوانند در مرزهای ایران جولان دهند.

لذا باید به یاد رهبران مجاهدین آورد که چگونه حمله گروه تروریستی داعش به موصل را تحت عنوان «تسخیر شهر موصل توسط انقلابیون و عشایر عراق» پوشش رسانه ای داده  و آنان را پشتیبانی می کردند.

ضمنا اینکه مجاهدین با حمایت از عناصر تروریست داعش یک هدف دیگر را هم دنبال می کنند آنهم اینکه می خواهند با اینکار بر تمامی اقدامات تروریستی و جنایت های گذشته شان سرپوش گذاشته و خود را نیز سیاسی جا بزنند.

مسلما  ارتباط مجاهدین با داعش نه بدلیل صرفا نیازهای تاکتیکی و عملیاتی، بلکه بدلیل دیدگاههای عمیقا مشترک فرقه ای و بشدت انحرافی و رادیکال با برداشت های خاص از دین اسلام، هر چند با سرمنشاءهای متفاوت است. به همین دلیل است مجاهدین تاکنون چه بطور رسمی و چه بطور غیر رسمی داعش را بعنوان یک گروه تروریستی به رسمیت نشناخته است.

  • نویسنده : یوسف اردلان
  • منبع خبر : سایت راه نو