در حال حاضر پویش «در خانه بمانیم» یک راه کار جهانی برای مبارزه با ویروس کروناست. که در اغلب کشورها بکار گرفته می شود. که کشور چین نمونه ای موفق در درمان ویروس کرونا با این پویش شناخته می شود.

خطرات ناشی از چهارشنبه سوری که باعث حضور افراد آسیب دیده در بیمارستان ها خواهد شد به نوبه خود خطر ابتلا به ویروس کرونا را افزایش خواهد داد.

مسلما چهارشنبه سوری یکی از بیاد ماندنی ترین و جذاب ترین رسوم ایرانیان در پایان هر سال است.

چهارشنبه سوری با اخلاق و فرهنگ دیرینه مردم ایران عجین شده است.

امسال اما وضع بکلی با گذشته متفاوت است. چرا که همه گیری ویروس کرونا برزگترین چالش در حوزه بهداشت و سلامت مردم جهان در قرن حاضر به شمار می رود که تا کنون انسانهای زیادی را به کام مرگ کشانده است.

بدین ترتیب اتحاد و همدلی از یک سو و گوش دادن به فرامین و توصیه های بهداشتی از سوی دیگر  تنها راه حل مبارزه با این پدیده ناشناخته است.

در حال حاضر پویش «در خانه بمانیم» یک راه کار جهانی برای مبارزه با ویروس کروناست. که در اغلب کشورها بکار گرفته می شود. که کشور چین نمونه ای موفق در درمان ویروس کرونا با این پویش شناخته می شود.  تا بتوانیم با حضور پیدا نکردن در اجتماع زنجیره انتقال ویروس را مختل کنیم .

اما با نزدیک شدن به آخرین چهارشنبه سال دل مشغولی دیگری به سراغ متولیان امر بهداشت و درمان کشور آمده است.

پس بیائید امسال به جای پریدن از روی آتش تنها یک شمع به یاد شهدای جبهه سلامت کشورمان روشن کرده و یاد آنان را گرامی بداریم. و با کمترین هزینه و با قرنطینه خانگی، جان خود و خانواده‌هایمان را نجات دهیم.

حتی ایرانیان خارج از کشور نیز به پویش «در خانه بمانیم» پیوسته اند. در همین رابطه بخش فارسی رادیو سوئد (Sweden Farsi/dari) اعلام کرد: برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، جشن چهارشنبه‌سوری در یوتبوری برگزار نمی‌شود.

خطرات ناشی از چهارشنبه سوری که باعث حضور افراد آسیب دیده در بیمارستان ها خواهد شد به نوبه خود خطر ابتلا به ویروس کرونا را افزایش خواهد داد.

در حالیکه کادر درمانی کشورمان مشغول مداوای بیماران کرونایی هستند، در حالیکه در ۲۱ اسفند در مجمع حقوق بشر سازمان ملل در ژنو، حضار به احترام کادر درمانی و بالینی ایران و فداکاری‌های آن‌ها در بحران کرونا، یک دقیقه سکوت کردند و ایستادند.

روا نیست در چنین شرایط حساس و همه گیری ویروس کرونا که کل جامعه ما را درگیر خودش کرده است، مشکلات دیگری را به دوش آنها اضافه کرد.

البته این در حالی است که جبهه ضد ایرانی بویژه سازمان «مجاهدین» در شنیع ترین اقدام ضد انسانی با تمام توان و تلاش رسانه ای شان سعی می کنند جوانان کشورمان را به حضور در خیابانها و برپایی آتش بازی تحریک کنند تا فاجعه دیگری را بر حوزه بهداشت و درمان کشورمان تحمیل و مشکلات مردم را دوچندان کنند تا هرچه بیشتر فاجعه آفریده و به نیات پلیدشان برسند ولی مردم فهیم و آگاه کشورمان مسلمابا چنین ترفندهایی مثل هر زمان دیگری مقابله خواهند کرد.

بنابراین هرگونه بی توجهی به نکات ایمنی و سهل انگاری در برپایی مراسم چهارشنبه پایان سال می تواند زیانهای جانی و مالی سنگین و غیر قابل جبرانی را دربر داشته باشد.

بنابراین در چهارشنبه آخر امسال همه آحاد مردم وظیفه داریم مراقب رفتارهای خطرناک و ناهنجاری افراد ناآگاه که می توانند تحت تاثیر القائات بیگانگان و وطن فروشان قرار بگیرند باشیم.

به یاد داشته باشیم این روزهای سخت تنها با همبستگی ملی تمام خواهد شد.

  • نویسنده : سعید پارسا
  • منبع خبر : سایت راه نو