بررسی های انجام شده در فضای مجازی نشان می دهد که سران این فرقه همچنان به جعل دروغ و هراس افکنی در سطح مردم استان آذربایجان غربی مشغولند که حاکی از اهمیت این استان برای این گروه بدنام است. در مقابل اما از هوشیاری مردم در این خطه نیز غافلند که چگونه با هوشیاری و مسئولیت پذیری تمام طرح های شیطانی آنان را عقیم می گذارند.

فضاسازی در اماکن نظامی و امنیتی همچون پادگان و زندان یکی از اصلی‌ترین محورهای شایعه سازی توسط «مجاهدین» در روزهای اخیر برای ناامن جلوه دادن امنیت ملی و نبود امکانات بهداشتی در کشور بویژه در سطح استان آذربایجانغربی بود که خیلی زود دست آنان رو شد و تیرشان به سنگ خورد.

شیوع ویروس کرونا در ایران شرایطی را برای جریان تروریستی و بدنام «مجاهدین» فراهم کرده است تا در طرح ضد ایرانی آمریکا در کادر عملیات روانی بر علیه مردم ایران بسیج شوند.

بدین ترتیب فرقه رجوی تمامی توان خود را بکار گرفته تا با نشر اخبار دروغ و جعلی و بدون ارائه هرگونه سند و ادله‌ای در فضای مجازی بتوانند ضمن اینکه مردم ایران را نسبت به اقدامات دولت بی اعتماد می کنند آنان را نسبت به آینده خودشان و کشورشان نیز مایوس و ناامید سازند.

طبعا در این میان استان آذربایجان غربی بدلیل موقعیت خاص جغرافیایی که بخشی از منطقه مرزی شمالغرب کشورمان را شکل می دهد و تنوع قومیت ها در آن باعث شده است تا جریان تروریستی «مجاهدین» توجه خاصی را برای پیشبرد عملیات روانی خود در این استان مبذول دارند.

فضاسازی در اماکن نظامی و امنیتی همچون پادگان و زندان یکی از اصلی‌ترین محورهای شایعه سازی توسط «مجاهدین» در روزهای اخیر برای ناامن جلوه دادن امنیت ملی و نبود امکانات بهداشتی در کشور بویژه در سطح استان آذربایجانغربی بود که خیلی زود دست آنان رو شد و تیرشان به سنگ خورد.

چندی پیش فرقه رجوی در اطلاعیه ای اعلام کرد: نزدیک به ٢٠٠ زندانی زن، محبوس در زندان ارومیه در اعتراض به نبود امکانات و خدمات بهداشتی در بند زنان و همچنین مخالفت مسئولین زندان با آزادی آنها به‌ دلیل خطر کرونا، دست به اعتصاب غذا زدند. در پی این اعتصاب، تمامی زنان محبوس در بند زنان این زندان از دریافت ناهار خودداری کردند و به نشانه اعتراض آنها را به زمین ریختند. زنان زندانی اعلام کردند تا زمانی که مقامات زندان آنها را آزاد نکنند به اعتصاب غذای خود ادامه خواهند داد. زندانیان در پی جانباختن یکی از زنان زندانی در بند زنان در زندان ارومیه به این اعتصاب دست زدند.

در همین رابطه خبرگزاری میزان در تاریخ ۱۰/۰۱/۹۹ نوشت: حمزه بروجنی مدیرکل زندان‌های استان آذربایجان غربی درباره انتشار اخباری درخصوص اعتصاب زندانیان در زندان ارومیه گفت: شایعاتی که در مورد اعتصاب ۲۰۰ زن در زندان ارومیه منتشر شده کذب بوده و از ناحیه دشمنان و معاندین نظام است. زندان ارومیه دارای کلیه استانداردهای لازم است و تاکنون هیچ گونه اعتصابی در زندان ارومیه اتفاق نیفتاده است.

بروجنی افزود: در مورد بانویی که اظهار شده در اثر کرونا فوت کرده است لازم به ذکر است این بانو حدود یک هفته پیش در بیمارستان حضرت سید الشهدا که فقط مختص بیماران قلبی هست به علت عارضه قلبی فوت کرده و اصلا این بیمارستان پذیرش بیمار کرونایی ندارد.

همچنین اخباری مبنی بر شورش در زندان مهاباد ، فرار سربازان از پادگان های ارتش در ارومیه بدلیل شیوع ویروس کرونا!، عدم رسیدگی به بیماران کرونایی و نبود تخت های بستری و تلاش برای وخیم نشان دادن میزان مبتلایان و فوتی در اثر ویروس کرونا در ارومیه و سایر شهرهای استان از جمله موضوعات عملیات روانی فرقه رجوی در این خطه از کشورمان  محسوب می شود.

البته خنده دارترین قسمت قضیه اینجاست که این گروه بدنام بعد از شایعه پراکنی و درج اخبار کذب در ارتباط با موضوع اعتصاب ۲۰۰ زندانی زن در زندان  ارومیه در سایت ها و رسانه های وابسته به این گروه، مریم رجوی سرکرده «مجاهدین» در اطلاعیه ای در مورخه ۱۱/۰۱/۹۹ یعنی یک روز بعد از شایعه پراکنی،از دبیرکل ملل متحد، کمیسر عالی حقوق‌بشر و گزارشگر ویژهٔ خشونت علیه زنان خواست تا جمهوری اسلامی ایران را وادار به ‌آزاد کردن زنان زندانی اعتصابی در زندان ارومیه کنند!؟

البته شرارت های فرقه رجوی صرفا به موضوع زندانیان خنم نمی شود. آنها تلاش می کنند از هر ابزار دیگری که بتواند عملیات روانی آنان را گسترش دهد نهایت استفاده را بکنند، مستقل از اینکه حتی محتوای خبری که انتشار داده می شود دروغ هم باشد.

بنابراین یکی دیگر از موضوعاتی این روزها نظر فرقه رجوی را در سطح استان جلب کرده دریاچه ارومیه است.

این گروه بی آبرو و بدنام در هفته اول فروردین ۹۹ با نشر خبری از قول برایان هوک مسئول «گروه اقدام ایران» در وزارت امور خارجه آمریکا، در خصوص وضعیت دریاچه ارومیه در روز جهانی آب، در کانال های جعلی و بی نام و نشان شان، مبنی بر اینکه این دریاچه خشک شده و توده های نمک جان مردم این استان را در معرض تهدید قرار داده است، سعی کرد بار دیگر دولت را ناکارآمد جلوه داده و مردم را نسبت به آنان بی اعتماد کنند.

غافل از اینکه بنا بر اظهارات مسئولین و متخصصین داخلی و بین المللی وضعیت دریاچه ارومیه از وضعیت بحرانی عبور کرده و در حال احیاست که در سطح جهان بی سابقه است.

بنحویکه اگر وضعیت فعلی این دریاچه را با چند سال اخیر مقایسه کنیم، خواهیم دید تراز سطحی دریاچه ارومیه از ابتدای سال آبی جاری تا ۷ بهمن ۹۸ به رقم ۱۲۷۱.۳۱ متر رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۷ سانتیمتر افزایش تراز را نشان می‌دهد.

در آخر آنچه که گفتنی است  اینکه بررسی های انجام شده در فضای مجازی نشان می دهد که سران این فرقه همچنان به جعل دروغ و هراس افکنی در سطح مردم استان آذربایجان غربی مشغولند که حاکی از اهمیت این استان برای این گروه بدنام است. در مقابل اما از هوشیاری مردم در این خطه نیز غافلند که چگونه با هوشیاری و مسئولیت پذیری تمام طرح های شیطانی آنان را عقیم می گذارند.

بعبارت دیگر  وسعت پهنه آبی دریاچه ارومیه تا ۷ بهمن ۹۸ رقم ۲۸۳۵ کیلومتر مربع بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۷۳ کیلومتر افزایش وسعت داشته است.

  • نویسنده : سعید پارسا
  • منبع خبر : سایت راه نو