امید واهی، بیست  و شش روز  از سال نو  میلادی گذشت ولی از جشن «مجاهدین» و جان بولتون در تهران خبری نشد. جان بولتون: رفتار و اهداف حکومت ایران به هیچ وجه تغییر نخواهد کرد و به هین خاطر تنها راه حل موجود تغییر خود رژیم است ... امیدواریم در سال 2019 چنین اتفاقی را در تهران جشن بگیریم!

بیست  و شش روز  از سال نو  میلادی گذشت ولی از جشن «مجاهدین» و جان بولتون در تهران خبری نشد.

اگر یادمان باشد در تیرماه سال ۱۳۹۶ بود که «جان بولتون» سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل (در دولت جورج دبلیو بوش) و مشاور امنیت ملی فعلی کاخ سفید و یکی از تندروترین سیاستمداران آمریکایی طبق روال همیشگی در  گروهمایی سالانه مجاهدین در پاریس شرکت  و اقدام به سخنرانی کرد.

این چهره تندرو  و ضد ایرانی در سخنان خود در این گروهمایی  گفت: نتیجه بازنگری دولت ترامپ در سیاست آمریکا در قبال ایران باید این باشد که انقلاب اسلامی آیت الله خمینی تا دو سال آینده دوام نیاورده و جشن چهلمین سالگردش را نبیند.

وی  در ادامه سخنرانی خود که با سوت و کف ممتد حاضران در نشست قطع می شد، مدعی شد: کنترل حکومت ایران بر اوضاع تضعیف شده و به همین خاطر تغییر کادر رهبری آمریکا پس از دوران هشت ساله دولت اوباما بسیار مهم است.

بولتون در ادامه گفت:سیاست قطعی و اعلامی ایالات متحده آمریکا پس از این باید سرنگونی حکومت ایران و تغییر رژیم در این کشور باشد.

او گفت: رفتار و اهداف حکومت ایران به هیچ وجه تغییر نخواهد کرد و به هین خاطر تنها راه حل موجود تغییر خود رژیم است … امیدواریم در سال ۲۰۱۹ چنین اتفاقی را در تهران جشن بگیریم!

شایان توجه اینکه براساس گزارشات رسانه‌های آمریکایی «بولتون» در کنار «رودی جولیانی»، شهردار اسبق نیویورک به ‌عنوان یکی از دریافت‌کنندگان هزینه‌های هنگفت از «مجاهدین» برای سخنرانی در اینگونه گردهمایی ها بوده اند.

پیش از این نیز، «رکس تیلرسون»، وزیر خارجه آمریکا در یک نشست استماع مقابل کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان در پاسخ به سؤال یک نماینده گفته بود که دولت ترامپ سیاستش را کار با مخالفان داخلی در ایران برای تغییر نظام این کشور قرار داده است.

بدین ترتیب باید به مجاهدین و رهبران خائن آنها گوشزد کرد کسانی که به مردم پشت می کنند و  استراتژی جز ترور و خشونت طلبی و مزدوری و وطن فروشی ندارند  و تنها به اعتبار آمریکا پارس کرده  و  پاچه این و آنرا می گیرند، هرگز از گندم ری نخواهند خورد.

  • نویسنده : سردبیر
  • منبع خبر : سایت راه نو