بدین ترتیب فعالیت های تبلیغی ضد ایرانی «مجاهدین» در هیچیک از محیط های دانشجویی بمناسب 16 آذر روز دانشجو تاثیرگذار نبوده و دانشجویان آگاه دست های ضد انقلاب از جمله فرقه رجوی که خارج از مرزها بسوی دانشگاههای کشورمان دراز شده بود را بریدند.

آنچه که در این روز بسیار برجسته و معنادار بود اینکه دانشجویان با دست باز خواست های خود را در اشکال مختلف در محیط های دانشجویی بیان کردند. ضمن اینکه به ضد انقلاب و در راس آنها فرقه رجوی هم اجازه سواستفاده را نداده و آنان را به حاشیه راندند

دانشگاه‌های سراسر کشور به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو در ۱۶ آذر امسال و با دعوت از شخصت‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی برنامه‌های مختلفی را در قالب سخنرانی، نشست‌، مناظره و تربیون‌ آزاد و غیره برگزار کردند و نشان دادند این روز تاریخی نه تنها به هیچ عنوان فراموش شدنی نیست، بلکه اجازه سواستفاده به عوامل بیگانه را نیز نخواهند داد.

در دانشگاه تهران تعدادی از دانشجویان و فعالان صنفی با حضور در محوطه دانشگاه؛ مطالبات صنفی، سیاسی، دانشجویی، آموزشی و حتی نگرانی و دغدغه‌های اجتماعی و دانشجویی خود را ابراز کردند.

گروهی از دانشجویان دانشگاه تهران در روز دانشجو در چهار راه ادبیات در داخل دانشگاه تجمع کرده و شعارهایی سر دادند.

این دانشجویان شعارهایی با مضمون پولی شدن دانشگاه‌ها، و همچنین حمایت از دانشجویان زندانی سر دادند.

تجمع دانشجویان دانشگاه تهران پس از سر دادن شعارهایی بدون هیچ حاشیه‌ای پایان یافت.

همچنین دانشجویان دانشگاه هنر نیز در حاشیه برگزاری مراسم روز دانشجو، با ایجاد اِلمان‌هایی در محوطه دانشگاه، نسبت به وقایع اخیر اعتراضات خود را اعلام کردند.

دانشجویان دانشگاه علامه نیز  پس از تجمع در محوطه این دانشگاه با خواندن سرود “یار دبستانی من …” و شعارهای در حمایت از آزادی‌های مشروع به آنچه بازداشت و یا دستگیری دانشجویان در هفته‌های گذشته می‌دانستند اعتراض کردند.

همچنین برخی دانشجویان، در دانشگاه تربیت مدرس نیز با در دست داشتن پلاکاردهای به بازداشت دانشجویان در سراسر کشور و همچنین مسائل اقتصادی اعتراض خود را اعلام کردند.

آنچه که در این روز بسیار برجسته و معنادار بود اینکه دانشجویان با دست باز خواست های خود را در اشکال مختلف در محیط های دانشجویی بیان کردند. ضمن اینکه به ضد انقلاب و در راس آنها فرقه رجوی هم اجازه سواستفاده را نداده و آنان را به حاشیه راندند.

مضحک ترین کار رسانه های فرقه رجوی صرفا  انعکاس همین فعالیت ها از روز دانشجو در دانشگاههای کشور بود. اخباری که بیشتر از آن را خبرگزاری های داخلی با عکس و تفسیر انعکاس داده بودند.

بر خلاف هر سال «مجاهدین» که از حدود یکی دو ماه مانده به روز دانشجو برنامه های تبلیغی و فراخوانهای ضد ایرانی خود را برای تاثیر گذاری هرچه بیشتر بر فعالیت دانشجویان در محیط دانشگاهها را شروع می کردند. امسال اما سران فرقه تنها سه روز مانده به روز  16 آذر تبلیغات محدودی را برای این روز و البته بدون هیچگونه فراخوانی و صرفا با این مضمون که «این روز را زنده نگه داریم» در تعدادی از کانال های تلگرامی وابسته به خود درج کرده و به  فعالیت خود در این حوزه را خاتمه دادند.

بدین ترتیب فعالیت های تبلیغی ضد ایرانی «مجاهدین» در هیچیک از محیط های دانشجویی تاثیرگذار نبوده و دانشجویان آگاه دست های ضد انقلاب از جمله فرقه رجوی که خارج از مرزها بسوی دانشگاههای کشورمان دراز شده بود را بریدند.

  • نویسنده : سردبیر
  • منبع خبر : سایت راه نو