هشتمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۱۰۴ نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق و همچنین ماهیت این سازمان به عنوان یک شخصیت حقوقی به صورت علنی در حال برگزاری است.

خبرگزاری میزان _ هشتمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۱۰۴ نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق موسوم به منافقین و همچنین ماهیت این سازمان به عنوان یک شخصیت حقوقی، امروز سه‌شنبه ۱۰ بهمن ماه در شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی حجت‌الاسلام والمسلمین دهقانی و مستشاران دادگاه مرتضی تورک و امین ناصری در مجتمع قضایی امام خمینی (ره) به صورت علنی در حال برگزاری است.

حجت الاسلام والمسلمین دهقانی قاضی دادگاه با اشاره به لایحه یکی از شکات درباره سیاسی نبودن فرقه تروریستی مجاهدین در هیچ برهه زمانی از فعالیتش، گفت: در این لایحه آمده است که فرقه مذکور برخلاف ادعا‌های خود هیچ‌گاه مبارزه با ستم و ظلم را نداشته است؛ آن‌ها در راستای سیاست سیا و رژیم پهلوی تبدیل به ماشین کشتار شدند و هیچ‌گاه در راستای منافع ملی حرکت نکردند؛ این موضوع در اعتراف‌های فردی به نام افراخته برای ساواک است که گفته بود قصد داریم آیت‌الله بهشتی با بکشیم.

در ادامه قاضی از نماینده خواست تا ادامه کیفرخواست را ادامه دهد.

مهری علیقلی متهم ردیف ۸۹ در دادگاه رسیدگی به جرایم فرقه تروریستی مجاهدین است.

از جمله فعالیت‌ها و مسئولیت‌های او عبارت است از:

– مسئول آموزش شاخه‌ی نظامی نفاق

– معاون تیم نظامی- تروریستی در سال ۱۳۷۳ و عضویت در شورای رهبری فرقه در سال ۱۳۷۴

شایان ذکر است نامبرده در حال حاضر از مسئولین ستاد داخله‌ی فرقه در آلبانی است.

ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۱۲۷/۱-۲۰۰۹ است.

مرتضی فخار متهم ردیف ۹۰ در دادگاه رسیدگی به جرایم فرقه تروریستی مجاهدین است.

وی که قبل از انقلاب، به عنوان یکی از اعضای مرکزی فرقه مجاهدین در اصفهان شناخته می‌شد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در سال ۱۳۵۸، در بخش تبلیغات تشکیلات به فعالیت پرداخته و برهه‌ای نیز مسئول تدارکات نفاق می‌شود.

در ادامه، مرتضی فخار از کشور متواری و به مقر مجاهدین در عراق ملحق شده و در آنجا نیز در اغلب عملیات‌های تروریستی- نظامی فرقه علیه شهروندان ایران، از جمله فروغ جاویدان شرکت می‌کند.

شایان ذکر است در قتل عمد (شهادت) سید محمدحسن بهشتی نژاد، مرتضی فخار و حسین دادخواه مسئولیت شناساییِ هدفِ ترور (شهید بهشتی نژاد)، آدرس و ساعات تردد نامبرده و همچنین اعلام این اطلاعات به عوامل ترور، را برعهده داشته اند.

 بدین نحو که در این اقدام تروریستی، اعضای یک تیم پنج نفره در سال ۱۳۶۰، به درب منزل نامبرده مراجعه و به بهانه‌ی دادن نامه، به سمت او شلیک می‌کنند که منجر به قتل (شهادت) وی و کودک خردسال همراهش شده و اعضای تیم ترور نیز، پس از آن موفق به فرار می‌شوند.

ضمناً نامبرده تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره A-۷۶۶۹/۱۲-۲۰۱۱ است.

در حال تکمیل است.