مثل همیشه که دروغ، شانتاژ و جعل خبر چاشنی فعالیت های رسانه ای «مجاهدین» است، اینبار نیز رخ نشان داد و این فرقه سعی کرد با بازنشر چند فیلم از چهارشنبه سوری سالهای گذشته و اعتراضات دیماه 96 در رسانه های خود، همچنین با استفاده از تصاویر آرشیوی بعنوان شورش در کرمانشاه جا زده و مردم را تهییج کند. و فضاحت ببار آمده را توجیه کند.

فراتر از همه اینها اطلاعیه های مضحک مریم رجوی کلاغ دم بریده «مجاهدین» با القاب دهان پرکنی مثل؛ «رئیس جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران»، «مسئول اول سازمان مجاهدین خلق» بود که اکنون در یک سیر نزولی مجبور است برای حفظ آبروی نداشته اش در لباس «سخنگوی مجاهدین» ایفای نقش کرده برای فراخوان پنجم دیماه ۹۸ پیام بدهد.

فراخوان شبکه های ضد انقلاب و در راس همه آنها «مجاهدین» برای تجمع و اغتشاش در روز پنجم دیماه ۹۸ با شکست مفتضحانه ای مواجه گردید.

تمامی ضد انقلاب خارجه نشین از جمله فرقه رجوی از مردم دعوت کرده بودند که پنجشنبه شب به خیابان ها بیایند و شعارهای ضد ملی و ضد دولتی سر دهند. در این بین رسانه هایی مانند بی بی سی فارسی، صدای آمریکا و ایران اینترنشنال هم سهم بسزایی داشتند.

البته محتاط تر از همه اینها فرقه رجوی بود که نمی خواست آبروی نداشته اش را بار دیگر در معرض خطر قرار دهد. بنابراین مجاهدین فراخوان ها را نه در رسانه های رسمی خود بلکه در صدها کانال تلگرامی و با نام های پوششی درج و نشر می دادند.

البته سران فرقه رجوی بازهم احتیاط را از دست ندادند. حتی در کانال های پوششی شان هم جرات نکردند با نام و نشان «مجاهدین» فراخوان تجمع بدهند. لذا فراخوان ها از زبان آنچه که «پیام ارسالی از یک شهروند از شهر . . . »  خوانده می شد درج می گردید. حتی شعارهایی که مجاهدین می خواستند مردم آنها را سر دهند نیز با همین ترفند بر در و دیوار کانال های وابسته به مجاهدین آویزان بود. تا مبادا آبروریزی بیشتری دامنگیرشان شود. سازمانی که شعار آزادی و دموکراسی پوشالی اش گوش مخاطبان را کر کرده است حال اینچنین چراغ خاموش در بین مردم پرسه می زند.

البته فراتر از همه اینها اطلاعیه های مضحک مریم رجوی کلاغ دم بریده «مجاهدین» با القاب دهان پرکنی مثل؛ «رئیس جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران»، «مسئول اول سازمان مجاهدین خلق» بود که اکنون در یک سیر نزولی مجبور است برای حفظ آبروی نداشته اش در لباس «سخنگوی مجاهدین» ایفای نقش کرده وبرای پنجم دی ۹۸ پیام بدهد.

بدیهی است ملاقات مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا با مسیح علی نژاد و بعدا رضا پهلوی و بی توجهی آمریکا به سران این فرقه پیداست که جایگاه مریم رجوی بیشتر از این نخواهد بود .

برخی اغتشاشات محدود در شهرهایی همچون اصفهان، شیراز، مشهد و کرج چنان «مجاهدین» و سلطنت طلبان را به وجد آورد که هم رضا پهلوی و هم مریم رجوی در توئیت های جداگانه ای از آنها حمایت کردند.

بنحویکه مثل همیشه که دروغ، شانتاژ و جعل خبر چاشنی فعالیت های رسانه ای «مجاهدین» است، اینبار نیز رخ نشان داد و این فرقه سعی کرد با بازنشر چند فیلم از چهارشنبه سوری سالهای گذشته و اعتراضات دیماه ۹۶ در رسانه های خود، همچنین با استفاده از تصاویر آرشیوی بعنوان شورش در کرمانشاه جا زده و مردم را تهییج کند. و فضاحت ببار آمده را توجیه کند.

ولی جالب تر از همه، اینکه آنچه که خشم «مجاهدین» و سلطنت طلبان را بیشتر برانگیخت عدم توجه به فراخوان های آنها در اغلب استانها بویژه در استانهای غرب کشور بود. بنحویکه واکنش این دو گروه مزدور توئیت هایی در توهین به مردم این خطه از کشورمان بود.

باید گفت یک ماه آماده سازی و برنامه ریزی با استفاده از تمامی ظرفیت ضد انقلاب و رسانه های فارسی زبان خارجه نشین بهمراه کانال های تلگرامی و دیگر شبکه های اجتماعی و رادیو تلویزیون های آنها از جمله؛ سیمای شیطان منظر «مجاهدین» ، بی بی سی فارسی، ایران اینترنشنال، همه و همه  پای کار یک هفته فراخوان مستمر برای  روز پنجشنبه پنجم دیماه ۱۳۹۸ بودند.

علاوه بر این عملیات روانی و جعل خبر کم سابقه ای که مثل همیشه مقامات آمریکایی را هم در حمایت از ضد انقلاب به میدان آورد. ترامپ رئیس جمهور آمریکا، مایک پمپئو وزیر امور خارجه اش، رئیس اتاق اقدام علیه ایران و . . . همه سبز شدند. تا با دادن آمارهای غیر واقعی از کشته شدگان پای شورای امنیت را نیز وسط بکشند.

در این میان نماد سازی هم کاری بود که می بایست مطابق سناریوی آمریکایی در ایران هم مثل لبنان و عراق پیش برده شود. این نماد در ایران «پویا بختیاری» بود که در آشوب های آبان ماه کشته شد. ولی آنهم با شکست مواجه گردید.

راه اندازی طوفان توئیتری هم با هشتگ «پنجم دیماه ۹۸» توسط مجاهدین و سایر طیف های ضد انقلاب هم تلاش نافرجمی بود که در عمل کاری از پیش نبرد.

ولی نکته جالب توجه دیگر  که حاکی از اوج استیصال سران «مجاهدین» و سایر ضد انقلابیون بود، تمدید ساعت فراخوان بود. قرار بود تجمعات از ساعت ۱۰ صبح تا ساعت ۱۶۰۰ عصر باشد. ولی وقتی بی توجهی مردم را دیدند آنرا تا ساعت ۱۸۰۰ تمدید کردند.

نتیجه اینکه:

۱ – در پروژه فراخوان به «بزرگداشت چهلم قربانیان شورش های آبان» هزینه های میلیاردی آمریکا همراه با شرکای ابری و غربی اش در صحنه رسانه و عملیات روانی سنگین و تحرک میدانی ضد انقلاب در تمامی طیف های آن بویژه گروه تروریستی «مجاهدین» با شکست تاریخی مواجه گردید.

۲– تلاش برای سواستفاده از مراسم چهلم کشته شدگان شورش های آبان مان و تبدیل آن  به محملی برای اغتشاش و ناامنی، تقریبا در هیچ شهری، کمترین قرابتی  نسبت به همراهی خانواده های جانباختگان با فراخوان «مجاهدین» و سایر طیف های ضد انقلاب نداشت. و این پیامی بود که مردم ایران به تمامی مزدوران و وطن فروشان بدنام خارجه نشین دادند.

  • نویسنده : سعید پارسا
  • منبع خبر : سایت راه نو