رجوی در پیام 13 دی ماه خود تماما روی موجی سوار بود که فکر می کرد با ترور سردار رشید خلق حاج قاسم سلیمانی توسط آمریکا و پیام های جنگ طلبانه مسئولین سیاسی و نظامی این کشور، لشگرکشی جدیدی علیه ایران آغاز شود. رجوی گفت؛ شهادت سردار رشید خلق ترسیم کننده مرزهای دوست و دشمن در منطقه است. لذا خیلی زود به وجد آمده و به همه مسئولین نظام فرمان تسلیم داد! ولی او هرگز نمی فهمید که ترامپ آبستن، چه مولودی را بدنیا خواهد آرود.

با تغییر شرایط نه تنها آنچه که تاکنون تحت عنوان «سرنگونی نظام» توسط آمریکا مطرح بوده و ضد انقلاب بویژه گروه تروریستی «مجاهدین» خود را به این طناب آویزان می کرد، منتفی می شود، بلکه استرداد مجرمینی همچون سران فرقه رجوی و دیگر گروههای ضد انقلاب که دست شان به خون مردم ایران آلوده است نیز می تواند از سوی ایران روی میز ترامپ قرار بگیرد

سران فرقه رجوی منتظر بودند تا بعد از سیلی محکم سپاه پاسداران و موشک باران بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در خاک عراق ، موضع ترامپ را بشنوند و سپس پارس کردن های خود را آغاز کنند. ولی آنچه که اتفاق افتاد تولد یک کودک ناقص الخلقه توسط ترامپ بود. که جهانی را به حیرت و سران فرقه رجوی را سر در گریبانشان فرو برد. بنحویکه رسانه های این گروه تروریستی در ارتباط با سخنرانی ترامپ همچنان سکوت را پیشه کرده اند.

بیل پالمر تحلیلگر آمریکایی می نویسد: «ترامپ بیش از هر رئیس جمهور معاصر دیگری، از جنگ هراسان است. او میداند که جنگ می تواند به ریاست جمهوری نامحبوب او پایان دهد.

جهان می تواند هراس ترامپ از جنگ را بو بکشد. به همین دلیل که کشورهایی چون ایران و کرده شمالی می توانند دائما و به سادگی او را شکست دهند.

ترامپ حین سخنرانی امروز نیمه جان به نظر می رسید. ترامپ، کلماتش را بریده بریده ادا می کرد و ظاهرا نفس کم می آورد و لغات را بد تلفظ می کرد.»

اما رجوی در پیام ۱۳ دی ماه خود تماما روی موجی سوار بود که فکر می کرد با ترور سردار رشید خلق حاج قاسم سلیمانی توسط آمریکا و پیام های جنگ طلبانه مسئولین سیاسی و نظامی این کشور، لشگرکشی جدیدی علیه ایران آغاز شود. رجوی گفت؛ شهادت سردار رشید خلق ترسیم کننده مرزهای دوست و دشمن در منطقه است. لذا خیلی زود به وجد آمده و به همه مسئولین نظام فرمان تسلیم داد!

ولی او  هرگز نمی فهمید که ترامپ آبستن، چه مولودی را بدنیا خواهد آرود.

ضمن اینکه رجوی خواست در همین پیام که خود را در آستانه رفتن به تهران می دید! از کثافت کاریهای چهل دهه گذشته اش در قالب مزدوری، خیانت، جنایت و وطن فروشی مبرا کند، لذا گفت: «کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من» تا ضمن مظلوم نمایی ، عوامفریبی هم کرده باشد. بدین معنی که ما تاکنون روی پای خود ایستاده ایم! ولی او هرگز به این سوال پاسخ نداده است اگر اینطوری است که شما می فرمائید پس طی این مدت چه غلطی در عراق و اردن، فرانسه، عربستان سعودی و اکنون در آلبانی می کنید؟

از سوی دیگر خشم او از محبوبیت سردار رشید خلق حاج قاسم سلیمانی نیز عیان بود.

رجوی سعی کرد با لجن پراکنی علیه این مرد با غیرت و وطن پرست و محبوب دل های ایرانی واقعیت ها را تغییر دهد. ولی هرگز امکان ندارد.

نتیجه اینکه تحولات اخیر در منطقه و عملکرد هوشمندانه جمهوری اسلامی، و شکست ایالات متحده،  آن روی سکه تفاله ای به نام «مجاهدین» است که اکنون امپریالیسم آمریکا آنها و دیگر ضد وحوش ضد انقلاب را بیرون می دهد. بنحویکه این امر  بوضوح در پیام وزیر امور خارجه آمریکا مایک پمپئو نیز نمایان است.

سایت دویچه وله فارسی زبان آلمان در تاریخ هشتم ژانویه ۲۰۲۰ برابر با ۱۸ دیماه ۱۳۹۸ نوشت:

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده در دستوری محرمانه، از دپیلمات‌ها و مقام‌های رسمی آمریکا خواسته که تماس با مخالفان رژیم را محدود کنند. به گزارش شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، در متن این دستور گفته شده که بسیاری از مخالفان تبعیدی رژیم جمهوری اسلامی می‌کوشند با مسئولان ایالات متحده تماس مداوم داشته باشند تا جلب حمایت کنند و نفوذ بیشتری بیابند، اما بیشترشان در گذشته یا حال، از روش‌های خشونت آمیز برای اهداف سیاسی خود استفاده کرده‌اند.

پمپئو گفته که تعامل واشنگتن با آنها ممکن است دستیابی به توافقی سازنده با جمهوری اسلامی و جلوگیری از اقدام‌های بی‌ثبات کننده این رژیم را تحت شعاع قرار دهد.

سی‌ان‌ان می‌نویسد که این دستور محرمانه اوایل هفته به کلیه نمایندگی‌های آمریکا در کشورهای مختلف ابلاغ شده اما خبرگزاری “بلومبرگ” نخستین منبعی بود که آن را در روز سه‌شنبه ۷ ژانویه فاش کرد. بلومبرگ نوشت سازمان مجاهدین خلق ایران و حزب کومله از جمله گروه‌هایی هستند که از آنها در متن دستور نام برده شده است.

هادی نیلی، خبرنگار و همکار بی‌بی‌سی فارسی در واشنگتن، نام شش گروه مندرج در دستور یاد شده را به نقل از خبرنگار بلومبرگ در توییتر ذکر کرده است. افزون بر سازمان مجاهدین و حزب کومله، شورای گذار ایران، جنبش مبارزه عربی برای آزادی احواز، جنبش آزادیبخش ملی آذربایجان جنوبی و حزب دمکرات کردستان ایران در دستور وزارت خارجه آمریکا به چشم می‌خورد.

حال باید گفت؛ بعد از تحولات اخیر در منطقه خاورمیانه و شلیک ۲۲ موشک به بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در عراق آغاز شکل گیری مناسباتی جدید در سطح منطقه و جهان است که در یک طرف آن ایران قرار دارد. که نظم بین المللی را به چالش کشید.

بدین ترتیب پاسخ موشکی، برای اولین بار در جهان قدرت نظامی ایران را به رخ قدرت اول جهان یعنی آمریکا و سپس کشورهای منطقه کشید. بنحویکه فاکس نیوز به نقل از مقامات آمریکایی اعلام کرد:

«موشک های ایرانی را رهگیری نکردیم. چون به لحاظ  نظامی قدرت رهگیری آنها را نداشتیم.»

کارشناس بی بی سی می گوید : جمهوری اسلامی ایران به اهداف خود در حمله به پایگاههای آمریکایی دست یافت و قدرت خود را به رخ آمریکا کشید.

کارشناس شبکه تلویزیونی حامی ترامپ یعنی فاکس نیوز هم در واکنش به حمله موشکی ایران به مواضع آمریکا در عراق گفت: ایران هدف های آسان تری هم داشت ، اما سخت ترین و دورترین هدف ها را انتخاب کرد که پیام های مهمی دارد. این بزرگترین آزمونی است که ترامپ با آن روبرو شده است.

هرچند آمریکا سعی کرد حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد را غیر موثر جلوه دهد و حتی ترامپ هم در سخنرانی شب گذشته خود گفت ما هیچ تلفات انسانی ندادیم ولی واقعیات صحنه چیز دیگری است.

خبرنگار اسرائیلی بنام «جک خویری» در حساب توئیتری اش از انتقال ۲۲۴ زخمی آمریکای از پایگاه عین الاسد به محل دیگر نوشت. ولی بلافاصله حساب توئیتری این خبرنگار توسط مدیر توئیتر بسته شد.

تولد کودک ناقص الخلقه ترامپ و حال و روز سران فرقه رجوی

در ادامه این ماجرا تلویزیون الهد عراق نیز از انتقال تعداد زیادی از سربازان زخمی حمله ایران به پایگاه آمریکایی ها در منطقه «یالتاجی» بغداد گزارش داد.

امروز نیز «حسین سالم» از نمایندگان فراکسیون صادقون در پارلمان عراق گفت: آنچه در این پایگاه رخ داد، زلزله بود و حمله موشکی ایران به کشته شدن شماری از نظامیان  و انهدام بالگردهای آمریکایی منجر شد. اجساد نظامیان آمریکایی از پایگاه عین الاسد به تل آویو (اسرائیل) منتقل شده است.

حرف آخر اینکه با تغییر شرایط نه تنها آنچه که تاکنون تحت عنوان «سرنگونی نظام» توسط آمریکا مطرح بوده و ضد انقلاب بویژه گروه تروریستی «مجاهدین» خود را به این طناب آویزان می کرد، منتفی می شود، بلکه استرداد مجرمینی همچون سران فرقه رجوی و دیگر گروههای ضد انقلاب که دست شان به خون مردم ایران آلوده است نیز می تواند از سوی ایران روی میز ترامپ قرار بگیرد.

  • نویسنده : سعید پارسا
  • منبع خبر : سایت راه نو