مخفی کاری در عدم اعلام اسامی فوتی ها در اثر ابتلا به بیماری کرونا در هفته های اخیر و دفن بی سرو صدای آنان، خانواده های دردمندی که عزیزانشان در این فرقه گرفتارند و حامیان حقوق بشر را بشدت مثاتر و نگران نموده است.

وضعیت این روزهای اردوگاه فرقه رجوی در آلبانی و ابتلای اعضای گرفتار در آن به ویروس کرونا و ممنوعیت ورود مسئولین بهداشتی این کشور به آن یک معضل انسانی دردآور در این گوشه از جهان است.

بویژه اینکه ابتلای اکثریت آنان به انواع بیماری های زمینه ای، از جمله سرطان، قلبی، دیابت و . . .  از یک سو و کهولت سن از سوی دیگر آنان را بیشتر از هر کس دیگری در معرض مرگ قطعی ناشی از ابتلا به ویروس کرونا قرار داده است. بنحویکه هم اکنون وضعیت در اردوگاه مجاهدین بحرانی ارزیابی می گردد.

انسانهایی که در این اردوگاه به صورت فله ای در اوج شیوع ویروس کرونا نگهداری می شوند، تف سربالا بر صورت رهبران فاسد و بدنام مجاهدین و البته مایه شرمساری ارگانهای حقوق بشر غربی است.

بالاخره در اثر فشار خانواده ها و مقامات دولت آلبانی و سازمان بهداشت جهانی سران فاسد و بدنام مجاهدین زبان به شیوع ویروس کرونا در اردوگاه این گروه در آلبانی گشود و نام یکی از قربانیان این فرقه را که در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته است را علنی کرد.

سایت رسمی مجاهدین در تاریخ ۹۹/۰۹/۲۴ نوشت: «حمید اسدیان (کاظم مصطفوی) روز یکشنبه ۲۳آذر پس از سه هفته نبرد سخت و سنگین با کرونا مضافاً بر برخی بیماریهای زمینه‌ای، در بیمارستان در آلبانی درگذشت.»

مخفی کاری در عدم اعلام اسامی فوتی ها در اثر ابتلا به بیماری کرونا در هفته های اخیر و دفن بی سرو صدای آنان، خانواده های دردمندی که عزیزانشان در این فرقه گرفتارند و حامیان حقوق بشر را بشدت مثاتر و نگران نموده است.

وبگاه گازتا ایمپکت که یک رسانه آلبانیایی است هفته گذشته فاش ساخت که مجاهدین اخیرا ۶ نفر را بطور مخفیانه در قبرستان «کاشار» بدون اینکه نام آنها را علنی کند دفن کرده است.

زندگی گروهی و فله ای آنهم در قلب اروپا جایی که شیوع ویروس کرونا بی داد می کند، واقعا دردآور است. جنایتی که امروز در حق اعضای گرفتار در این فرقه روا داشته می شود واقعا مصداق جنایت علیه بشریت است.

مجاهدین همچنان در دو جبهه بدنبال گرفتن تلفات انسانی هستند. آنان که با مانع تراشی از بازدید مسئولین بهداشتی دولت آلبانی از اردوگاه این گروه بطرز شگفت آوری در مرگ و میر اعضای این گروه پیش هستند، با بی شرمی و وقاحت تمام  از این ویروس بعنوان یک ابزار عملیات روانی بر علیه مردم ایران نیز استفاده می کنند. دستگاه منگول تبلیغاتی این گروه هر روز از وضعیت مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در ایران با انواع تهمت ها و دروغ های آماری اطلاعیه می دهد. تا شاید بتواند روحیه مردم ایران را تخریب کنند.

یعنی گروهی که تا دیروز با سلاح جان مردم را نشانه رفته و آنان را می کشت  اما اکنون با سلاح جنگ روانی بدنبال از بین بردن روحیه مردم ایران هستند.

حرف آخر اینکه بازدید اخیر مقامات، پلیس و مسئولین بهداشتی آلبانی از اردوگاه این گروه هرچند دیر هنگام بوده ولی می تواند در کنار زدن حاکمیت سران این فرقه فاسد بر جان و روح اعضای گرفتار نقش مثبتی را  ایفا کرده و نقطه پایانی بر وضعیت فلاکت بار آنان قبل از اینکه بیشتر از این دیر شود باشد.

باید گفت دولت آلبانی در قبال جان تمامی اعضای گرفتار در این فرقه مسئول است و باید حق پناهندگی آنان را نه به صورت گروهی بلکه بصورت انفرادی به رسمیت بشناسد. تا راه برای درمان و رسیدگی های پزشکی واقعی برای  آنان باز شود.

ضمن اینکه این یک آزمایش تاریخی برای مقامات دولت آلبانی نیز هست و اینکه در قبال کسانی که در بدترین شرایط همه گیری ویروس کرونا دست استمداد به سوی آنان دراز کردند چه کاری را انجام دادند.

مسلما یک پویش جهانی و رساندن #صدای_قربانیان_فرقه_رجوی به گوش ارگانهای حقوق بشری و افکار عمومی در ایران و جهان می تواند بخشی از آلام اعضای گرفتار و خانواده های دردمندشان را التیام بخشد.

  • نویسنده : یوسف اردلان
  • منبع خبر : سایت راه نو