از مهم ترین استراتژی های فرقه بدنام رجوی در کنار راهبرد سیاست های ایذایی، تضعیف مهم ترین ارکان موثر در حفظ قدرت در ایران از جمله؛ سپاه پاسداران، بسیج، ارتش و سایر سازمان های دولتی یا مردمی بشمار می رود.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعنوان بازوی قدرتمند مردم ایران همیشه خاری در چشم بیگانگان بویژه آمریکا و اسرائیل و دیگر دشمنان این مزر و بوم و عوامل میدانی آنان از جمله مجاهدین بوده است.

گستاخی رهبران مجاهدین بر علیه سپاه پاسداران و تمرکز عملیات روانی این فرقه بر علیه این نیرو از زمانی شدت گرفت که آمریکا سپاه پاسداران را در لیست گروههای تروریستی خود قرار داد.

پس از پیروزی ترامپ و باز شدن پای مجاهدین به سالن های کنگره و مجلس نمایندگان آمریکا، از نقش این اپوزیسیون ایرانی نما برای تنظیم تحریم های جدید و قرار دادن سپاه پاسداران ایران در «لیست سازمان های تروریستی آمریکا» حکایت داشت.

در تاریخ نوزدهم جولای ۲۰۱۷ برابر با چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶ سایت خبری اسپوتنیک فارسی زبان روسیه گزارش داد: «مریم رجوی از اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه برخی افراد و نهادهای ایرانی استقبال کرد و مدعی شد از آنجا که ایران، حامی تروریسم و افراط گرایی است و برای ساخت موشک های بالستیک تلاش می کند گزینه اعمال تحریم علیه این کشور انتخاب درستی است.

مریم رجوی در ادامه مدعی شد، . . .  این حرکت ترامپ زمانی شکل کامل به خود می گیرد که نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در فهرست تروریسم ثبت شود و از منطقه بیرون رانده شود.»

در اواخر مهر ماه سال ۱۳۹۶ پس از سخنرانی ترامپ درباره توافق هسته ای و حمله به سپاه پاسداران، وزارت دارایی آمریکا در اطلاعیه ای، این نهاد انقلابی را به دلیل حمایت از آنچه که «گروه های تروریستی» نامیده می شود در فهرست تحریم ها قرار داد.

بنابراین از مهم ترین استراتژی های فرقه بدنام رجوی در کنار راهبرد سیاست های ایذایی، تضعیف مهم ترین ارکان موثر در حفظ قدرت در ایران از جمله؛ سپاه پاسداران، بسیج، ارتش و سایر سازمان های دولتی یا مردمی بشمار می رود.

بنابراین مجاهدین هم راستا با دولت های غربی با تأکید بر عدم حمایت مردمی از این نهادها، عدم نیاز به سپاه پاسداران!، برخی اتهام های بی اساس را چه در سطح داخل کشور و یا سطح بین المللی به این نهادها بویژه سپاه پاسداران منتسب کنند  تا شاید مردم را در مقابل این نیرو قرار دهند.  اما آنچه که نصیب رهبران فاسد و بدنام مجاهدین شد برعکس، تنفر هرچه بیشتر مردم ایران از این گروه تروریستی و وطن فروش بود. بنحویکه جنایات و وطن فورشی های این فرقه برای  همیشه در یاد و خاطره تاریخی مردم ایران و نسل های بعدی  خواهد ماند.

ذیلا برخی از موضوعات عملیات روانی مجاهدین بر علیه سپاه پاسداران در سال گذشته آورده می شود.

یکم –  با کلید واژه های «کولبران» و «سوختبران»

یکی از این مواردی که در اوایل امسال این گروه سعی کرد از آنها در کادر  عملیات روانی بنفع حامیان خود بهره ببرد سؤاستفاده  از موضوع  «کولبری» و «سوختبری» در ایران بود. این امر نشاندهنده ابعاد کلان عملیات روانی این گروه در قالب کلید واژه های کولبران و سوختبران با هدف بدنام کردن سپاه پاسداران بعنوان یک «نیروی سرکوبگر» می باشد.

دوم – مقصر جلوه دادن سپاه در ورود ویروس کرونا به کشور

سایت رسمی مجاهدین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ در مطلبی نوشت: «کرونا در اوایل دیماه ۱۳۹۸ از طریق پروازهای سپاه پاسداران به شهر وهان چین، وارد ایران شد! . . . .»

پرداختن با آمار های غلط و غلو شده در خصوص مبتلایان و فوتی های ناشی از کرونا  در شهرهای مختلف کشور از جمله سوژهای ثابت مجاهدین در کادر عملیات روانی بر علیه مردم ایران محسوب می شود. در این میان سپاه پاسداران نیز از دید مجاهدین همچنان یکی از مقصرین این اتفاق است. بنحویکه مجاهدین اعلام کردند :  «دارویی که از داروخانه‌ها خارج میشود توسط سپاه پاسداران در بازار سیاه بصورت قاچاق فروخته میشود!»

سوم –  به بهانه کمبود آب در خوزستان

مشکل آب و کمبود آن در خوزستان در تابستان سال گذشته کافی بود که مجاهدین بار دیگر علت آنرا به سپاه پاسداران ایران ربط داده و بگویند که  این سپاه پاسداران ایران است که برای حفظ منافع خود، مانع باز کردن آب سد های کرخه و گتوند می شود!

چهارم –  خشک شدن رودخانه زاینده رود

در تجمعات مسالمت آمیز مردم اصفهان در بستر خشک زاینده رود که در تاریخ ۲۸ آبان ۱۴۰۰ صورت گرفت مجاهدین برای تحریک مردم بر علیه سپاه دست به حیله جدیدی زدند. این فرقه مدعی شد که «آب زاینده رود را که سپاه بلعیده و باید پس بدهد»!!!

پنجم –  متوسل شدن به وزیر خارجه انگلیس برای لیست گذاری تروریستی سپاه

در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ باصطلاح «کمیته انگلستان برای آزادی ایران» از سازمان های دست ساز مجاهدین در نامهٔ ای به ‌وزیر خارجه این کشور خانم لیز تراس بدلیل سرنگونی هواپیمای اوکراینی توسط سپاه پاسدران خواست بدون تأخیر تمامیت سپاه پاسداران را به‌عنوان یک سازمان تروریستی خارجی ممنوعه اعلام کند!

علیرغم شکست های فرقه آبرو باخته رجوی در پیشبرد عملیات روانی بر علیه سپاه در سال گذشته هم اکنون نیز تقلاهای بی حاصل این فرقه ضد مردمی در اشکال مختلف، از کتاب نویسی گرفته تا نامه ۵۰۰ متخصص  ایرانی (بخوانید ایرانی نما) مقیم آمریکا به بایدن!، و هزاران کثافت کاری دیگر است که صرفا با هدف فشار آوردن به دولت آمریکا برای ابقاء نام سپاه پاسداران، در لیست گروههای تروریستی این کشور ادامه دارد و این حاکی از ترس و وحشت سران مجاهدین از اقتدار جمهوری اسلامی ایران با دست بلند سپاه پاسداران است که خواب را از چشمان دشمنان این مرز و بوم ربوده است. اقدامات وطن فروشانه ای که هرگز از حافظه تاریخی مردم کشورمان پاک نخواهد شد.

  • نویسنده : یوسف اردلان
  • منبع خبر : سایت راه نو