دستگیریهای اخیر از شبکه های تروریستی وابسته به گروههای مختلف از جمله فرقه رجوی، کشف انبارهای سلاح در شمالغرب و جنوب کشور توسط سازمان های اطلاعاتی و امنیتی در چند ماه اخیر نیز نشان می دهد که دشمن خط فراخوان به تجمع را بدلیل تنفر مردم از آنان کنار گذاشته و وارد فاز جدیدی از خشونت و ترور و انتقام از مردم شده است.

بعد از شکست فضاحت بار فرقه تروریستی مجاهدین و سایر طیف های ضد انقلاب و وطن فروش در بازتولید اغتشاشات در ۲۵ شهریور به بهانه سالگرد فوت مهسا امینی، بنظر می رسد بار دیگر ترور و وحشت آفرینی با کشتن مردم بیگناه در ایران تنها راه باقیمانده برای گروههای تروریستی و خشونت طلب بشمار می رود.

دولت های مختلف آمریکا سال ها برای تغییر حاکمیت در ایران از طریق تبلیغ و حمایت از گروه های تروریستی مخالف دولت و ملت به ویژه فرقه تروریستی مجاهدین تلاش کردند به هر نحو ممکن به اهداف عیرانسانی خود در ایران دست یابند که البته تاکنون ناکام بوده اند.

باوجود تلاش وسیع، همه‌جانبه و پیگیرانه دشمنان و معاندان نه تنها سالگرد اغتشاشات سال گذشته به شکل‌گیری اغتشاش جدید منتهی نشد، بلکه معرکه‌گردانان اغتشاشات سال گذشته به مرحله جدید و البته حاد اختلاف و منازعه رسیده‌اند که امکان ایفای نقش برای ناامن‌سازی را از آنان گرفته است.

دشمنان بیرونی برای پیشبرد سیاست اختلاف و ناامن‌سازی به عناصر پیاده و دنباله‌رو داخلی نیاز دارند که در شرایط فعلی در برخورد با موج شناسایی و دستگیری از یک‌سو و بی‌اعتنایی مردم برای همراهی در آشوب و آتش‌افروزی برای ناامنی از دیگرسو مواجه و به افسردگی مبتلا شده‌اند.

روزگاری نه چندان دور در دهه شصت فرقه ترورییستی مجاهدین ترورهای کور و بی هدف را تبلغ می کرد و امیدوار بود با این شیوه انقلاب نوپای ایران را ناکارآمد و نهایتا آنرا از بین ببرد.

پس گردنی مرم و دولت، باقیمانده این فرقه را مجبور به فرار از ایران کرد. آنان هم  مجبور شدند برای ادامه حیات ننگین خود به ارتش صدام پیوسته تا با زمین و سلاح بیگانگان به شکل دیگری وارد جنگ با مردم ایران شوند تا فرزندان آنان را اینبار در جبهه های جنگ به همراه نیروهای عراقی از بین ببرند.

سقوط صدام حسین و خلع سلاح ارتش رجوی ساخته توسط نیروهای آمریکایی،  اوج فلاکت و درماندگی رجوی و خطای راهبردی این فرقه را نشان می داد که نهایتا به اخراج باقیمانده این فرقه از خاک عراق و تبعید به کشور کوچک آلبانی ختم گردید.

تشکیل یگان سایبری و ورود به فضای مجازی آخرین حربه و ابزار جنگی فرقه رجوی بر علیه مردم ایران بود. اما افزایش تدریجی سواد رسانه‌ای مردم و شکل‌گیری مصونیت در برابر جنگ شناختی و روانی دشمن که شیوه اصلی او برای فریب و تحریک به اختلاف و بی‌ثبات‌سازی به‌حساب می‌آید، باعث گردید جولان در فضای مجازی و بحران آفرینی فرقه تروریستی مجاهدین در کشور  به همراه سایر طیف های ضد انقلاب هم به جایی نرسد.

فرقه تروریستی مجاهدین اکنون بعد از  گذشت ۴۴ سال از خیانت و وطن فروشی و ترویج تروریسم و خشونت طلبی به یک بلاتکلیفی واقعی در حوزه  استراتژی رسیده است بنحویکه رهبران فاسد و بدنام این فرقه بار دیگر رویای دهه شصت و بازآفرینی ترورهای کور آنرا در سر دارند.

بدین ترتیب آنچه که هم اکنون این فرقه بعد از شکست در بازتولید اغتشاشات در سالگرد مهسا امینی در کانال های تلگرامی فیک خود پیش می برد  تبلیغ ترور و خشونت ورزی محض بر علیه مردم ایران است.

دستگیریهای اخیر از شبکه های تروریستی وابسته به گروههای مختلف از جمله فرقه رجوی، کشف انبارهای سلاح در شمالغرب و جنوب کشور توسط  سازمان های اطلاعاتی و امنیتی در چند ماه اخیر نیز نشان می دهد که دشمن خط فراخوان به تجمع را بدلیل تنفر مردم از آنان کنار گذاشته و وارد فاز جدیدی از خشونت و ترور و انتقام از مردم شده است.

 از این رو عناصر مفلوک، خائن و وابسته به دشمن، برای جبران به شیوه‌های تروریستی رو آورده‌اند که پیش از این در دهه ۶۰ آن را آزموده و نتیجه‌ای جز نفرت و طرد از سوی جامعه و فرار و آوارگی تروریست‌ها نداشته است.

نتیجه اینکه آوارگی این روزهای فرقه مجاهدین در کشورهای غربی و گروههای تجزیه‌طلب کُرد در اقلیم کردستان عراق می‌تواند تابلوی هشدار و عبرت‌آموزی برای متوهمان به‌کارگیری مجدد روش‌های تروریستی برای ضربه به امنیت کشور و آرامش مردم باشد.

  • نویسنده : علی صدر
  • منبع خبر : سایت راه نو