شکست اغتشاشات اخیر و دست و پا زدن های رهبران مجاهدین در ایجاد مجدد تجمع، اعتصاب و آشوب به مثابه تف سربالایی است که بر صورت ناپاک رهبران مجاهدین فرود می آید.

اکنون پس از ۱۰۰ روز عملیات شبانه‌روزی سرویس‌های اطلاعاتی متخاصم و شرط بندی بایدن روی اسب آشوب ها و اغتشاش ، عملاً منفذی برای نفوذ به ایران از جانب آن‌ها باز نشده و فراخوان‌های سریالی لیدرها نیز با بی‌توجهی اجتماعی روبه‌رو شده است.

در جریان اغتشاشات «مرکز عملیات ایرانِ» سازمان سیا، سازوکاری به نام «مرکز تجمیع فراخوان‌ها». تشکیل داد، تا فراخوان‌های اصلی حوادث اخیر ایران در این مرکز جمع‌بندی و برای انتشار به مرتبطین، اعم از مجاهدین ، تجزیه طلبان و دیگر تشکل های ضد انقلابی و شبکه‌های «همکار» آنان مثل ایران اینترنشنال داده شود.

در طول این چندماه ، یکی از معضلاتی که نشردهندگان فراخوان‌ها در برابر مخاطبان خود داشته‌اند، هویت نامشخص مرجع صدور فراخوان بوده است. چرا که آنان بدلیل منفوریت در بین مردم ایران هرگز نمی توانستند با هویت واقعی خود به صحنه بیایند. برای همین، مجاهدین برای حل این مشکل، به شگردهایی روی آوردند.

از نخستین روزهایی که ناآرامی‌ها و اغتشاشات در کشور به وجود آمد، صفحاتی به نام «جوانان محلاتِ» توسط مجاهدین در شهرهای بزرگ و جوانان دیگر شهرها و شهرستان‌های کشور در شبکه‌های اجتماعی به خصوص در اینستاگرام و توئیتر به وجود آمد.

گردانندگان هر یک از صفحات «جوانان محلات و شهرها» به صورت شبکه هرمی به افرادی متصل بودند که نه آن‌ها را دیده بودند و نه شناختند. بیشتر سرشبکه‌ها نیز نام‌های دخترانه همچون «نگین»، «مژده» و… داشتند.

به اعتراف برخی از دستگیرشدگان به هر یک از گردانندگان این صفحات وعده پرداخت پول حتی تا مبلغ ۲۵ هزار دلار از طریق رمز ارز نیز داده بودند.

این صفحات ابتدا به صورت هماهنگ، فراخوان‌های برگزاری تجمعات را منتشر می کردند. سپس  آن فراخوان‌ها توسط شبکه اینترنشنال وابسته به عربستان سعودی مورد بازنشر قرار می گرفت. شبکه اینترنشنال که بارها تشویق به ایجاد خشونت و تجزیه ایران کرده است، هر روز به طور میانگین یک فراخوان از جوانان محلات که بیشتر در قالب “خبر فوری” بوده، منتشر کرده است.

در کانال های تلگرامی فیک مجاهدین هم غیر از درج فرخوان ها با نام «جوانان محلات» نوشته می شد؛ «فراخوان ارسالی مخاطب»، یا «الو کانال اعتراض مدنی بازار . . . ؟» گو اینکه مخاطبانی با این کانال ها تماس گرفته و فراخوانها را به آنها می دهند.

اما علیرغم تمامی این ترفندها ، بعد از چند ماه ایجاد آشوب و اغتشاش ، بالاخره  دشمن با تمامی ایادی و مزدوران ایرانی اش  که در راس همه آنها گروه تروریستی مجاهدین قرار داشت شکست خوردند.

واقعیت این است که اجرای همکاری‌های امنیتی جدید میان دولت بایدن و سعودی‌ها با مشارکت عناصر تروریستی اسرائیل نه ‌تنها آورده‌ای برای شبکه اغتشاشات نداشته است،  بلکه مؤلفه تهدید را روی شاهرگ حیاتی عناصر آشوب در خارج از کشور نیز بدلیل بی عرضه‌گی آنان قرار داده است.

این شکست امنیتی در سطحی است که اخیراً در یک جلسه چهارجانبه میان مسئولان رده‌بالای سرویس‌های جاسوسی خارجی در یک کشور در حاشیه خلیج‌فارس یکی از اعضا اعلام کرده است که اطلاعات آمریکایی‌ها از سطح اغتشاشات در ایران غلط بوده و حالا هر حرکتی علیه ایران می‌تواند تبدیل به یک خطر امنیتی علیه کشورهای همکار با آشوب‌ها شود!

در این جلسه یکی از مقامات امنیتی کشورهای اطراف ایران خطاب به مقام غربی می‌گوید مگر نمی‌گفتید با شروع اعتراضات جمعیت میلیونی به خیابان‌های تهران می‌آیند؟ پس چرا نیامدند و ما فقط وارد صحنه شدیم والان نگران هستیم که ایران اقدامات ما را تلافی کند. »

حال وضعیت عوامل اصلی ایجاد اغتشاشات در ایران پس از پایان آن نیز جالب‌توجه است. سازمان سیا کور شده است، موساد ۶ افسر خود را کشته است، رژیم سعودی بار دیگر به تنظیمات کارخانه بازگشته و ماشین اعدام را به راه انداخته است ، گروههای تروریستی مزدوران محلی این سرویس ها از جمله مجاهدین،  تجزیه طلبان و دیگر طیف های ضد انقلاب نیز زیر تیغ برای دادن طرح ها و اطلاعات غلط هستند و . . .

علیرغم وضعیت موجود و شکست جبهه ضد انقلاب، سران ابله مجاهدین برای جبران آبروی از دست رفته خود نزد سرویسهای اطلاعاتی همچنان در حال دمیدن به آتش فراخوانها هستند، یک روز بخاطر چهلم کشته شده ها در اغتشاشات، یک روز بخاطر سالگرد سقوط هواپیمای اوکراینی و . . . که با بی اعتنایی معنادار مردم بویژه جوانان ایرانی روبرو شده اند. که برای نجات جان خود به هر چوب خشکیده ای چنگ می زند.

بعبارت دیگر شکست اغتشاشات اخیر و دست و پا زدن های رهبران مجاهدین در ایجاد مجدد تجمع، اعتصاب و آشوب به مثابه تف سربالایی است که بر صورت ناپاک رهبران مجاهدین فرود می آید.

  • نویسنده : سعید پارسا
  • منبع خبر : سایت راه نو