با برگزاری دادگاه اعضا و سران فرقه تروریستی مجاهدین، می‌توان آن‌ها را در قالب قرارداد استرداد مجرمین به کشور بازگرداند.

یکی از اتفاقات مهم در سالی که گذشت برگزاری چندین جلسه دادگاه برای محاکمه تاریخی رهبران فرقه تروریستی مجاهدین و تعدادی از اعضای اصلی آن در تهران بود. که یک نقطه عطف در محاکمه بزرگترین فرقه تروریستی در کشور محسوب می شود.

این دادگاه از روز آغازین خود سران جنایتکار این فرقه را به تکاپو انداخت تا در اقدامی بی سابقه از حامیان بین المللی شان بخواهند تا با تحت فشار قرار دادن دولت های خود با اقدامات قانونی ایران مقابله کنند.

بنحویکه در اوایل فروردین ماه ۸ نماینده مجلس سنای آمریکا با ارائه طرحی خواستار محافظت دولت کشورشان از اعضای فرقه تروریستی مجاهدین در اردوگاه موصوف به «اشرف ۳» در تیرانا، پایتخت آلبانی شده‌اند.

سازمان مجاهدین یک فرقه تروریستی هستند که در دهه ۶۰ با اعلام نبرد مسلحانه با ملت ایران، بیش از ۱۷ هزار ترور انجام دادند. رئیس جمهور، نخست وزیر و ۷۲ تن از مقامات کشور را با بمب‌گذاری به شهادت رساند. چهار تن از فقها و معلمان اخلاق آیات مدنی، دستغیب، صدوقی و اشرفی اصفهانی را به شهادت رساندند و مردم عادی کوچه و بازار را به جرم حزب اللهی بودن ترور کردند.

آن‌ها با آغاز جنگ تحمیلی به عراق رفته و در کنار صدام و در برابر رزمندگان ما قرار گرفتند. در سرکوب شیعیان و کرد‌های عراق به صدام کمک کردند و بعد از پذیرش آتش‌بس، هزاران نفر از آن‌ها با گمان اینکه کشور توان دفاع ندارد، از مرز خسروی با سلاح‌ها و تجهیزات صدام وارد کشور شدند، اما در عملیات مرصاد توسط نیروهای نظامی ایران به هلاکت رسیدند. بخشی از آن‌ها بعد از جنگ هم تحمیلی به پاریس رفتند و بخشی در عراق ماندند، ولی بعد از مرگ صدام به آلبانی کوچ کردند. آن‌ها در این مقطع با جاسوسی از تاسیسات هسته‌ای به کمک رژیم صهیونیستی رفته و عوامل آن‌ها در کشور توطئه و خرابکاری کردند.

مجاهدین حتی در ترور دانشمندان هسته‌ی ایران نیز دست داشته و با جمع آوری اطلاعات پیرامون این افراد،  اسرائیل را در انجام این جنایت شنیع همراهی کردند.

بنابراین طی دهه های گذشته ماهیت واقعی فرقه تروریستی مجاهدین به طور جدی بیان نشده و کسانی که در کشورمان جنایات خونینی مرتکب شده‌اند امروز مدعی دفاع از حقوق بشر و انسانیت هستند!

بنابراین یکی از فواید برگزاری دادگاه محاکمه اعضای فرقه تروریستی مجاهدین این است که جنایات وحشیانه این فرقه را بین مردم و در اذهان عمومی یادآوری می‌کند. مجاهدین مردم بی‌گناه و تعداد زیادی از مسئولان و سرمایه‌های کشورمان از ما گرفتند، کسانی که در ساخت و ثبات کشور می‌توانستند نقش بسزایی داشته باشند.

هرچند فرقه تروریستی مجاهدین از حمایت آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان برخوردارند، اما محاکمه آن‌ها فرصتی برای بازخوانی پرونده‌های جنایات و اقدامات تروریستی این فرقه افراطی را فراهم می‌کند. این محاکمه به افکار عمومی داخل و خارج کشور یادآوری می‌کند که ایران بزرگ‌ترین قربانی تروریسم است و  نقض حقوق بشر در ایران نه توسط حکومت بلکه توسط یک گروه تروریستی رخ داده است. دنیا باید بفهمد حقوق بشر چگونه در ایران با ترور ۱۷ هزار نفر از مردم عادی نقض شده است.

شهادت هر یک از آحاد ملت ایران توسط این فرقه تروریستی می‌توانست پرونده‌ای را علیه اعضای اصلی و تیم‌های عملیاتی آن باز کند. حالا با برگزاری این دادگاه می‌توان این تروریست‌ها را در قالب قرارداد استرداد مجرمین به کشور بازگرداند. برگزاری دادگاه این افراد،  یک اقدام حقوقی و قضایی برای پیگیری حقوق ملت ایران است که با تمامی کنواسیون های حقوق بین المللی  همخوانی داشته و قابل پیگرد قضایی است.

  • نویسنده : علی صدر
  • منبع خبر : سایت راه نو