کانون های خیالی به واسطه از دست دادن پادگان مخوف اشرف و سپس کمپ ترانزیت لیبرتی و نهایتا ترک عاجل از آنجا و پرواز با بویینگ های عظیم مسافربری عربستان سعودی و استقرار در تیرانای آلبانی سرزبان رهبر فراری این فرقه تروریستی افتاد.  کانون های شورشی که مصداق طرح های موردی برای کشور کوبا و مربوط به 50 سال پیش می باشد.

با توجه به پروپاگاندای ناکارآمد مجاهدین در عرصه های مختلف اقتصادی – اجتماعی ایران در سال ۹۷ بویژه شکست مفتضحانه این گروه در بهم ریختن جشن ملی چهارشنبه سوری که طی ۱۰ سال اخیر آرام ترین جشن چهارشنبه سوری مردم ایران لقب یافت، همچنین تو دهنی محکم مردم به ملاخلات مریم رجوی در موضوع سیل اخیر که سراسر کشور را درنوردید، باید دید نقش گروه تروریستی رجوی در سیاستهای آمریکا در سال ۹۸ چه خواهد بود؟ و  حمایت معنی دار بعضی از سیاست مداران آمریکا  از این گروه  چگونه باید شکل بگیرد؟

همان سیاسیونی که مجاهدین را سالها در لیست گروه های ترورییستی قرار داده بودند، در سال ۲۰۰۳ قرارگاه اشرف را بمباران کردند. بعد بمباران،  آنها را خلع سلاح نموده و بدست تفنگداران آمریکایی از بین بردند.

هرچند تحلیل رجوی این بود که با قلاب شدن به آمریکا در شرایط بهتر از قبل و اینبار سلاح های آمریکایی را بدست خواهند گرفت.

آمریکاییان با سخت گیری تمام از نفر به نفر اعضای حاضر در پادگان اشرف تعهدنامه لازم را امضاء گرفتند مبنی بر اینکه منبعد هیچیک از اعضا حق حضور در گروههای تروریستی را ندارند !!

بنظر میرسد در هردو تصور نقش جمهوری خواهان و دمکرات ها در این حرکت ، هیأت حاکمه امریکا علیرغم هر فرود و فراز در قبال وضعیت فرقه رجوی ، در نهایت به صرف استفاده ابزاری از این گروه ختم می شود و با این اهرم به تعادل قوای نسنجیده و غیر منطقی و غیر واقعی خود مزورانه می بالد.

واقعیت این هست که ایالات متحده بخوبی و براساس نظر سنجی های لازم و کارشناسانه خود می داند که فرقه تروریستی رجوی هیچ جایگاه سیاسی نزد افکار عمومی ایران ندارند.

واقعیت این هست این گروه تروریستی به سردمداری مسعود و مریم رجوی فقط با تکیه بر احتمال سرشاخ شدن آمریکا با ایران و یا هر احتمال دیگر حمله آمریکا به سرزمین ایران ، و با افسانه مضحک ! و خود ساخته «کانون های شورشی»  که به واقع امر وجود نداشته، ریاکارانه  می اندیشند و حرف مفت می زنند.

کانون های خیالی به واسطه از دست دادن پادگان مخوف اشرف و سپس کمپ ترانزیت لیبرتی و نهایتا ترک عاجل از آنجا و پرواز با بویینگ های عظیم مسافربری عربستان سعودی و استقرار در تیرانای آلبانی سرزبان رهبر فراری این فرقه تروریستی افتاد.  کانون های شورشی که مصداق طرح های موردی برای کشور کوبا و مربوط به ۵۰ سال پیش می باشد.

فرقه مجاهدین در این بین شاید رویای تحقق شرایطی مثل سوریه شش سال پیش را برای ایفای وظایف دیکته شده اش را در سر می پرورانند.  همچنانکه تلاشهایش در این رابطه نیز به شکست انجامید.

بزرگنمایی تحریم های ناعادلانه آمریکا علیه ایران،  شایعه سازی برای تضعیف روحیه مردم ایران ، گفتمان سازی روزافزون با جناح جنگ طلب امریکا ، تشویق رسانه ای به بلوا و آشوب و به آتش کشیدن ساختمان های عمومی و عام المنفعه و گاها تشویق به حمله نظامی به مقرهای نیروی انتظامی ، همه و همه نشان می دهند فرقه تروریستی همچنان ماهیت خشونت طلبانه و تروریستی و ضدمردمی خود را حفظ نموده و به مام میهن اهمیتی نمی دهد.  همچنانکه مسعود رجوی برای پیشبرد زشت ترین و ضد انسانی ترین فعالیت هایش و توجیه اعمال اش به استناد نظریه مصلحت ، به هر کار کثیفی دست می زند .

همه اینها در حالی است که این گروه در عقبه خود نه تنها هیچ پایگاه اجتماعی ندارد بلکه اردوگاه این گروه در منز آلبانی نیز بزرگترین خانه سالمندان  جهان نام گرفته و جدایی از این فرقه  هر روز دامنه  گسترده تری  به خود می گیرد.  ضمن اینکه  پرونده دادخواهی خانواده های دردمند و قربانی،  علیه رهبران این  فرقه  باز بوده  و کارزار همچنان  ادامه دارد.

  • نویسنده : مصطفی آزاد
  • منبع خبر : سایت راه نو