آنچه كه بيش از هرچيز مانع نگرانی رهبران بدنام «مجاهدین» شده است اینکه چرا هيچكس حتى زحمت تحقيقاتى اساسى در خصوص نحوه ربودەشدن روح الله زم را بخود نداده است؟ چرا حامیان بین المللی آنان بویژه کشور فرانسه سکوت پیشه کرده و حرف جدی نمی زنند؟ آیا دستگیری زم یک استرداد و زد و بند پشت پرده بوده و یا واقعا در تور اطلاعاتی ایران افتاده و گرفتار شده است ؟

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه ایران خبر داده است که حکم اعدام روح ‌الله زم، مدیر کانال تلگرامی آمدنیوز، صادر شده و دادگاه، ١٣ مورد از عناوین اتهامات را از مصادیق افساد فی‌الارض دانسته است.

آقای اسماعیلی گفته این حکم غیرقطعی و قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است.

عناوین کیفرخواست روح الله زم، شامل ۱۷ بند اتهامی است. از جمله؛ جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی اسرائیل به واسطه سرویس اطلاعاتی یکی از کشورهای منطقه، جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی کشور فرانسه، همکاری با دولت متخاصم آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، مشارکت در جمع‌آوری اطلاعات طبقه‌بندی شده به قصد ارائه به دیگران با هدف برهم زدن امنیت کشور و . . .

باید گفت روح الله زم از فردای دستگیری اش توسط  جمهوری اسلامی ایران مهمترین موضوع و مسئله امنیتی برای سران فرقه مجاهدین محسوب می شد که واکنش های مختلفی را از سوی این گروه تروریستی بدنبال داشته است.

اینکه  «بازداشت» روح الله زم «احمقانه،مضحک و قدرت‌نمایی پوشالی» است، «آمد نیوز از ابتدا پارازیت اطلاعاتی رژیم بود.» و . . . از جمله اقدامات مجاهدین در کاستن از اهمیت این دستگیری است.

تا بدین ترتیب از ترس و حشت ایجاد شده در پیرامون شان و از بار اقتدار سیستم های اطلاعاتی ایران و اینکه در هر صورت طناب دار عدالت دیر یا زود به گردن ناپاک آنان نیز آویزان خواهد شد، بکاهند.

آنچه که بیش از هر چیز مانع نگرانی رهبران بدنام «مجاهدین» شده است اینکه چرا هیچکس حتى زحمت تحقیقاتى اساسى در خصوص نحوه ربودە شدن روح الله زم را بخود نداده است؟ چرا حامیان بین المللی آنان بویژه کشور فرانسه سکوت پیشه کرده و حرف جدی نمی زنند؟ آیا دستگیری زم یک استرداد و زد و بند پشت پرده بوده و یا واقعا در تور اطلاعاتی ایران افتاده و گرفتار شده است ؟

پس از اعلام صدور حکم اعدام  روح الله زم، «سخنگوی مجاهدین» (بخوانید رهبران مجاهدین) که طناب داری مشابه آنچه که اکنون بر گردن روح الله زم آویزان است را بر گردن خود حس می کنند در ترس و وحشت بی سابقه ای به میدان آمد. و در مطلبی که به تاریخ دهم تیرماه ۹۹ بر روی سایت رسمی این گروه قرار گرفت، گفت: جمهوری اسلامی ایران می خواهد «نا امیدی کامل ضد انقلاب از براندازی نظام و چهل سالگی اقتدار» را نتیجه بگیرند.

مطمئنا سوالی که برای رهبران مجاهدین پیش آمده  و همچنان مشغله ذهنی آنان است اینکه مگر روح الله زم پناهنده کشور فرانسه نبود، پس چرا این پناهندگی مانع از اجرای مجازات به این مزدور بیگانه در ایران نشد؟

اگر چنین اتفاقی افتاده و اکنون روح الله زم در پای میز محاکمه قرار دارد، چه بسا این اتفاق برای آنان هم بعنوان شاه مُهره وطن فروشی و جنایت که جرم های روح الله زخم در مقابل جنایات این گروه اصلا به حساب نمی آید نیز بیفتد.

سران مجاهدین همچنان در وحشت از استردادشان به جمهوری اسلامی ایران توسط همین اربابان شان بسر می برند.

به همین دلیل بلافاصله «سخنگوی مجاهدین» (بخوانید رهبران مجاهدین)  ادامه می دهد: «. . . دادگاه باید علنی با حضور وکلا و رسانه‌های بین‌المللی باشد. فرانسه که روح‌الله زم در این کشور پناهنده بود بایستی قویاً اعتراض کند و در دادگاه زم هیأت نظارت داشته باشد . . . حقوق متهم طبق قوانین بین‌المللی به تمام و کمال رعایت شود.»

بنظر می رسد سران مجاهدین که خود کینه های عمیقی از روح الله زم بدلیل افشای حمایت های مالی کشورهای غربی از این فرقه را در دل دارند، اینگونه دفاع کردن و تطهیر وی و اینکه  او پناهنده کشور فرانسه بوده، با هدف کمرنگ کردن وطن فروشی، فعالیت های جاسوسی و  تروریستی شان از یک سو و دادن این پیام که چرا حامیان غربی شان سر بزنگاه نوکرانشان را رها کرده و از آنان حمایت نمی کنند از سوی دیگر باشد.

علیرغم همه فراز و نشیب ها و  همه ضرو و زیان های وارده به مردم ایران از قِبل وطن فروشان ریز و درشت خارجه نشین، باید اذعان داشت؛ جمهوری اسلامی از هر چیز که شانس نیاورده باشد، از اپوزیسیون، خوش اقبال بوده است! شاه مخالفانی داشت در قامت: خمینی و طالقانی و مطهری و بهشتی و بازرگان و آل احمد و شریعتی و کنفدراسیون و انجمن های اروپا و…الخ، نظام کنونی براندازانی دارد در ریخت و قیافه: ربع پهلوی و مریم قجر و هخا و ضیاء و شهناز تهرانی و زم و فخرآور و علینژاد و شاهین نجفی و ساسی مانکن و…الخ.

تمامی طیف های ضد انقلاب، علیرغم تفاوت های عمده ای که باهم دارند ولی در یک چیز  مشترکند. و آنهم اینکه از سوی سرویس های اطلاعاتی معلوم الحال غربی و منطقه ای با توجه به توانمندی و قدرت تشکیلاتی شان در فعالیت های جاسوسی و جرم و جنایت، مورد حمایت واقع می شوند که مسلما مجاهدین در صدر همه آنها قرار دارد.

نتیجه اینکه پناهنده بودن به این یا آن کشور اروپایی و یا حتی داشتن گرین کارت آمریکا هم نمی تواند جان چنین شاه مهره های وطن فروش، جنایت پیشه و جاسوس  را از کیفر مجازات برهاند.

حرف آخر هم اینکه شرایط پیش روی آبستن تحولات زیادی است. تاریخ بازهم تکرار خواهد شد. خدا را چه دیدی شاید در آینده نزدیک در همان جایگاه متهمی که روح الله زم در دادگاه ایستاده است، مریم قجر و مسعود رجوی را هم ببینیم.

  • نویسنده : سعید پارسا
  • منبع خبر : سایت راه نو