قاسم واعظی سرباز اسیر در دست فرقه رجوی در حمله نیروهای صدام حسین در اوایل فروردین سال 1367 در حالیکه تنها یکماه از خدمتش باقیمانده بود به اسارت درآمد. وی پس از اسارت توسط صدام حسین در یک اقدام غیر قانونی و بدون اطلاع صلیب سرخ جهانی به فرقه رجوی هدیه داده شد تا نهایتا از اردوگاه این فرقه در کشور آلبانی سردربیاورد.

صبح امروز  آقای ناصر واعظی برادر قاسم واعظی سرباز اسیر در اردوگاه فرقه رجوی در آلبانی در دفتر نمایندگی انجمن نجات استان در شهر ارومیه حضور یافت و با مسئول این دفتر به گفتگو نشست.

آقای ناصر واعظی در این دیدار ضمن قدردانی از تلاش های دفتر انجمن نجات استان در پیگیری وضعیت خانواده های این استان و تلاش برای رساندن صدای آنان به گوش جهانیان و ارگانهای بین المللی با تقدیم یک نامه خطاب به آقای ادی راما نخست وزیر محترم کشور آلبانی خواست تا شرایط برقراری تماس و دیدار با قاسم واعظی سرباز اسیر در دست فرقه رجوی در کشورشان را برای خانواده ایشان فراهم کنند.

لازم به ذکر است که قاسم واعظی سرباز اسیر در دست فرقه رجوی در حمله نیروهای صدام حسین در اوایل فروردین سال ۱۳۶۷ در حالیکه تنها یکماه از خدمتش باقیمانده بود به اسارت درآمد. وی پس از اسارت توسط صدام حسین در یک اقدام غیر قانونی و  بدون اطلاع صلیب سرخ جهانی به فرقه رجوی هدیه داده شد تا نهایتا از اردوگاه این فرقه در کشور آلبانی سردربیاورد. سرنوشت شومی که خیلی ها را گرفتار خود کرد.

ذیلا نامه آقای ناصر واعظی برادر قاسم واعظی خطاب به نخست وزیر آلبانی آورده می شود.

جناب آقای ادی راما نخست وزیر محترم آلبانی

احتراما، اینجانب ناصر واعظی برادر قاسم واعظی از شهر ارومیه هستم. برادر من یک ماه از خدمت سربازی اش باقیمانده بود که در سال ۱۳۶۴ بدست ارتش صدام در جبهه فکه به اسارت در آمد. او که چند سال در اردوگاههای صدام به اسارت گرفته شده بود در سال ۱۳۶۷ بطور غیر قانونی و بدون اطلاع صلیب سرخ جهانی توسط صدام پلید به رجوی هدیه داده شد تا برادرم اسارت جدیدی اینبار در اردوگاههای بشدت قرنطینه شده فرقه تروریستی رجوی را تجربه کند.

اکنون بیش از چندین سال است که از وضعیت برادرم هیچ اطلاعی ندارم. و علیرغم پیگیریهای متعدد هنوز خانواده ما نتوانسته است با برادرم محمدرضا در کشور شما تماسی داشته باشند.

آنچه که خواست رهبران مجاهدین است اینکه آنها را از دنیای بیرون و بدور از عواطف انسانی و خانواده هایشان در قرنطینه کامل نگه دارند چرا که خروج هر یک از آنان از این فرقه ضربه‌یی محکم بر ادعای آزادی خواهی و دموکراسی طلبی پوچ آنهاست. ضمن اینکه هر کدام از این افراد رازهایی از وطن فروشی و خیانت های رهبران این فرقه را بر سینه دارند که از ترس افشای آنها مانع از خروج و یا ارتباطشان با خانواده و دنیای بیرون می شوند.

لذا خواستار تغییر جدی در سیاست های دولت آلبانی در قبال فرقه تروریستی مجاهدین از جمله باز شدن پای ارگانهای بین المللی بویژه صلیب سرخ جهانی و کمیساریای عالی پناهندگان به اردوگاه فرقه رجوی هستیم تا شرایط مناسب برای دیدار ما با عزیزانمان فراهم شود.

با تقدیم احترام ناصر واعظی

  • منبع خبر : سایت راه نو