مستند «مادران قربانیان فراموش شده فرقه رجوی» هدیه ای کوچک به مادرانی بزرگ و مقاومی است که اسم فرزندان و جگرگوشه هایشان را با تمامی وجود در مقابل اسارتگاه اشرف و لیبرتی فریاد  زدند و لرزه بر اندام رهبران خائن و وطن فروش فرقه رجوی ، انداختند. این مستند با محوریت مادران، در ابتدا  اشاره ای کوتاه به فعالیت های تروریسی فرقه رجوی از ابتدای انقلاب به این سو دارد. بنحویکه رفتارهای خشونت آمیز و تروریستی این گروه باعث گردید، نام  سازمان مجاهدین سالها در لیست گروههای تروریستی برخی از کشورهای غربی قرار گیرد.

وَقَضَىٰ رَبُّکَ أَلَّا تَعْبُدُوا إِلَّا إِیَّاهُ وَبِالْوَالِدَیْنِ إِحْسَانًا ۚ إِمَّا یَبْلُغَنَّ عِنْدَکَ الْکِبَرَ أَحَدُهُمَا أَوْ کِلَاهُمَا فَلَا تَقُلْ لَهُمَا أُفٍّ وَلَا تَنْهَرْهُمَا وَقُلْ لَهُمَا قَوْلًا کَرِیمًا (سوره اسراء – آیه ۲۳)

 و خدای تو حکم فرموده که جز او را نپرستید و درباره پدر و مادر نیکویی کنید و چنانکه یکی از آنها یا هر دو در نزد تو پیر و سالخورده شوند (که موجب رنج و زحمت تو باشند) زنهار کلمه‌ای که رنجیده خاطر شوند مگو و بر آنها بانگ مزن و آنها را از خود مران و با ایشان به اکرام و احترام سخن‌گو.

شکی نیست که مادر از هر جهت مقام ارجمند و والایی در همه ادیان داشته و هر دین و آیینی که در طول تاریخ آمده به این مسئله توجه کرده است.

در  مجاهدین اما، خانواده تنها بنیادی است که هیچ جایگاهی ندارد. و  رجوی تنها کسی است که اعضای این گروه در قرارگاه اشرف و لیبرتی را مجبور کرد تا پس از سالیان اسارت و دوری از خانواده هایشان، بسوی مادران و پدرانشان سنگ پرتاب کنند.؟؟!! عملی زشت و قبیح که تاریخ همیشه آنرا به یاد خواهد داشت. وای بر سنگدلان و سنگین دلان.

مستند «مادران قربانیان فراموش شده فرقه رجوی» هدیه ای کوچک به مادرانی بزرگ و مقاومی است که اسم فرزندان و جگرگوشه هایشان را با تمامی وجود در مقابل اسارتگاه اشرف و لیبرتی فریاد  زدند و لرزه بر اندام رهبران خائن و وطن فروش فرقه رجوی ، انداختند.

این مستند با محوریت مادران، در ابتدا  اشاره ای کوتاه به فعالیت های تروریسی فرقه رجوی از ابتدای انقلاب به این سو دارد. بنحویکه رفتارهای خشونت آمیز و تروریستی این گروه باعث گردید، نام  سازمان مجاهدین سالها در لیست گروههای تروریستی برخی از کشورهای غربی قرار گیرد.

حمله آمریکا به عراق در سال ۱۳۸۱ و سقوط صدام حسین  باعث شد شرایط منحصربفردی ایجاد شود تا خانواده ها بتوانند پس از سالها بی خبری از فرزندانشان که توسط رجوی در خدمت صدام حسین بکار گرفته می شدند، در مقابل قرارگاه اشرف جمع شوند.

تلاش های خستگی ناپذیر خانواده ها برای دیدار با عزیزانشان در قرارگاه اشرف، ورود آقای مارتین کوبلر فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل به موضوع مجاهدین در خاک عراق و نهایتا مجبور شدن رهبران مجاهدین برای فرار از عراق به آلبانی و تلاشهای خستگی ناپذیر جداشدگان در کشورهای اروپایی در افشای ماهیت تروریسیت و فرقه ای مجاهدین از دیگر موضوعاتی است که در این مستند بدان پرداخته شده است.

در اینجا جا دارد از فعالیت های شبانه روزی انجمن های نجات کشور در فراهم آوردن شرایط برای حضور خانواده ها در مقابل قرارگاه اشرف و لیبرتی نهایت تشکر و قدردانی صورت گیرد. کاری بس عظیم که به نتایج درخشانی در احقاق حقوق خانواده ها، فراری دادن مجاهدین از خاک عراق، همچنین بی آبرو کردن سران وطن فروش مجاهدین در سطح داخلی و بین المللی منجر گردید.

اما اکنون دور شدن صدها کیلومتری گروه تروریستی مجاهدین از مرزهای کشورمان و زمین گیر شدن آنها در بیابانهای آلبانی، مریم رجوی را سراسیمه و به فکر چاره جویی انداخته است.

دیدار اخیر دو گرگ پیر در تل‌آویو (نتانیاهو و مریم رجوی)، یکی خائن به وطن و دیگری بی وطن، حاکی از اوج استیصال و درماندگی مجاهدین و رسوایی جهانی این فرقه شوم است که از صدام حسین شروع و به نتانیاهو ختم می شود.

 

  • نویسنده : سحر نیامنش
  • منبع خبر : سایت راه نو