بنابراین آنچه که وجه مشترک به خشونت کشاندن تجمعات مسالمت آمیز مردم در ایران و عراق است نفوذ ایادی مزدور و وابسته به بیگانگان در صفوف معترضین است تا با به خشونت کشیدن اعتراضات و ریختن خون مردم بیگناه و با گسترش میدان جنگ روانی، زمینه را برای تحقق جنگ داخلی، تجزیه طلبی آماده کنند.

گفته می شود دختر صدام که رابطه خوبی نیز با مریم رجوی سرکرده گروه تروریستی «مجاهدین» دارد از تجارب این گروه بواسطه حضور چندین ساله شان در خاک عراق و شرکت در جنگ با ایران همچنین سرکوب مردم کُرد شمال این کشور، در گسترش ناآرامی ها و ایجاد خشونت استفاده کرده و با نماینده این گروه در کشور اردن نیز ملاقات داشته است.

شبکه های اجتماعی عراق تصاویری از قتل فجیع نوجوانی معترض در میدان الوثبه بغداد را منتشر کردند.

فرماندهی نیروهای مسلح عراق اعلام کرد شخصی که در «میدان الوثبه» اعدام و به تیر برق آویزان شد، نوجوان ۱۶ ساله «هیثم علی اسماعیل» نام دارد که پس از درگیری لفظی با برخی از حاضران در تظاهرات، کشته شد.

بر اساس اعلام فرماندهی نیروهای مسلح عراق، این جوان ۱۶ ساله از معترضانی که در نزدیکی خانه‌اش تجمع کرده بودند، خواسته بود آنجا را ترک کنند. مشاجره لفظی به درگیری منجر شد و او چند تیرهوایی شلیک کرد و همین امر موجب شد تا معترضان، منزلش را با کوکتل مولوتوف به آتش بکشند. سپس بر شمار معترضان افزوده شد و آنها پس از یورش به منزل و لخت کردن او، وی را کشتند و به تیربرق آویزان کردند.

اکنون مدتهاست که «مجاهدین» با تبلیغات وسیع رسانه ای در صدد ترویج و افزایش خشونت در کشور عراق تحت عنوان «قیام مردم عراق» هستند. «مجاهدین» در سایه تزریق پول های کثیف به برخی از عوامل خود در خاک عراق که حاصل نزدیک به سه دهه حضور ناپاک شان در این کشور است ، بیش از هر زمان دیگری تلاش می کنند بطور غیر مستقیم و در اتحاد با عناصر داعشی و بازماندگان حزب بعث عراق دامنه نارآرامی ها و  خشونت ها در عراق را گسترش دهند.

استقبال از هرج و مرج و ترویج خشونت که ناشی آموزه های ایدئولوژیکی «مجاهدین» است یادآور کارنامه ننگین ترور و کشتار مردم بیگناه در شهرهای ایران در اوایل دهه شصت و هفتاد و اغتشاشات آبان ماه ۹۸ است.

اخیرا رسانه های اردنی و عراقی خبری مبنی بر دیدار سفیر عربستان سعودی با دختر دیکتاتور پیشین عراق که در حال حاضر از مهمترین سرکرده ها و نمادهای سیاسی حزب منحله بعث به شمار می رود، منتشر کرده اند.

طبق این گزارش، «خالد بن فیصل» سفیر عربستان سعودی در امان در ۵ نوامبرگذشته (۱۴ آبان ماه) در پایتخت اردن با «رغد صدام حسین» دیدار کرده و دعوتنامه ای برای حضور او در کنفرانسی پیرامون آینده عراق ارائه کرده است.

گفته می شود دختر صدام که رابطه خوبی نیز با مریم رجوی سرکرده گروه تروریستی «مجاهدین» دارد از تجارب این گروه بواسطه حضور چندین ساله شان در خاک عراق و شرکت در جنگ با ایران همچنین سرکوب مردم کُرد شمال این کشور، در گسترش ناآرامی ها و ایجاد خشونت استفاده کرده و با نماینده این گروه در کشور اردن نیز ملاقات داشته است.

دستگیری تعدادی از عناصر داعشی در بین معترضین عراقی توسط نیروهای انتظامی حاکی از سازمان یافتگی و گستردگی توطئه بر علیه دولت و مردم عراق است.

در همین رابطه سرلشگر «رشید فلیح» فرمانده پلیس استان بصره عراق نیز در پنجم آبان ماه ۹۸ در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت که نیروهای امنیتی تعدادی از افراد وابسته به داعش را در میان تظاهرات کنندگان دستگیر کرده‌اند.

او گفت این افراد در حالی که نقاب بر چهره داشتند، در خلال تظاهرات ضمن تهییج مردم اقدام به آتش زدن ساختمان‌ها می‌کردند.

به گفته سرلشگر «رشید فلیح» داعش وظیفه‌ای بر عهده دارد و آن هم به حاشیه بردن تظاهرات است.

بنابراین آنچه که وجه مشترک به خشونت کشاندن تجمعات مسالمت آمیز مردم در ایران و عراق در ماههای اخیر است نفوذ ایادی مزدور و وابسته به بیگانگان در صفوف معترضین است تا با به خشونت کشیدن اعتراضات و ریختن خون مردم بیگناه و با گسترش میدان جنگ روانی، زمینه را برای تحقق جنگ داخلی، تجزیه طلبی، آماده کنند.

  • نویسنده : سعید پارسا
  • منبع خبر : سایت راه نو