به گزارش رسانه های بین المللی و خبرنگاران آلبانیایی حتی وزارت بهداشت کشور شما هم حق ورود به اردوگاه این گروه و نظارت بر ضد عفونی کردن محیط زندگی اعضای مجاهدین مطابق با استاندارهای بهداشت جهانی را ندارند. پنهان کاری اخبار شیوع ویروس کرونا در اردوگاه این گروه و عدم اطلاع از سلامتی برادرم بیش از پیش ما را نگران ساخته است.

برادرم اگر زنده باشد نزدیک به ۶۰ سال سن دارد. وی در سال ۱۳۶۷ توسط باندهای عضو بگیر فرقه رجوی بدون هویت سازمانی و با پوشش کاریابی فریب خورده و به خاک کشور عراق انتقال داده شد.

آقای یدالله الهوردی خلیفانی اهل شهرستان نقده از استان آذربایجان غربی است. ایشان برادر اسیر دربند فرقه رجوی نقی الهوردی خلیفانی و یکی از امضاء کنندگان درخواست از نخست وزیر کشور آلبانی برای صدور ویزا جهت ملاقات با برادرش در این کشور است.

وی با دلی آکنده از غم و اندوه سالیان دوری از برادرش در سن ۷۵ سالگی می گوید: برادرم اکنون اگر زنده باشد نزدیک به ۶۰ سال سن دارد. وی در سال ۱۳۶۶ از ایران خارج و به کشور ترکیه رفت. در سال ۱۳۶۷ نیز توسط باندهای عضو بگیر فرقه رجوی بدون هویت سازمانی و با پوشش کاریابی فریب خورده و به خاک کشور عراق انتقال داده شد. تا به اجبار سران فرقه رجوی در کنار سربازان عراقی بر علیه کشورش بجنگد.

سران فرقه بدنام رجوی که از وجود برادرم و امثال وی در راستای اهداف ضد ایرانی این گروه نهایت سواستفاده را کرده است، اکنون نیز در سن پیری که به انواع و اقسام بیماری و افسردگی روحی و روانی دچارند آنان را برای ادامه حیات ننگین شان و ماندن در خاک آلبانی به گروگان گرفته اند.

آقای یدالله خلیفانی می گوید اکنون نزدیک به ۱۵ سال و شاید هم بیشتر است که او را ندیدم. و هر بار هم تلاش کردیم وی را از چنگ سران فرقه وطن فروش رجوی آزاد کنیم موفق نشدیم.

ایشان ادامه دادند: اکنون نیز تنها کارم چشم به راه دوختن است. هرچند که می دانم سران فرقه رجوی مخالف خانواده بوده و هرگز اجازه نخواهند داد تا او به نزد ما برگردد. ولی من امیدم را از دست نداده ام و برای آمدنش دعا می کنم.

متن نامه آقای یدالله الهوردی خلیفانی به نخست وزیر البانی به شرح زیر است:

آقای  ادی راما نخست وزیر محترم کشور آلبانی

باسلام و احترام

اینجانب یدالله الهوردی خلیفانی برادر نقی الهوردی خلیفانی  هستم.  برادر من بیش از ۳۲  سال است که در تشکیلات مجاهدین خلق و اکنون در اردوگاه این گروه  در کشور شما بسر می برد.

فرقه رجوی برادم را در کشور ترکیه فریب داده و به عراق برده است. بدون اینکه او از هویت واقعی این گروه اطلاعی داشته باشد.

طی تمامی این مدت نیز بویژه از زمانی که این فرقه فرزندان ما را به کشور شما انتقال داد، اجازه هیچگونه تماس و یا ملاقاتی را به وی با خانواده اش نداده است.

آقای  نخست وزیر جای تعجب اینجاست که چرا رجوی تمامی اعضای خانواده های زندانی در این گروه را دشمن خود و «تروریست» می نامد. آیا من تروریست هستم؟!

از زمان شیوع ویروس کرونا در آلبانی ، و با استناد به گزارش رسانه های بین المللی و خبرنگاران آلبانیایی حتی وزارت بهداشت کشور شما هم حق ورود به اردوگاه این گروه و نظارت بر ضد عفونی کردن محیط زندگی اعضای مجاهدین مطابق با استاندارهای بهداشت جهانی را ندارند.

بدین ترتیب پنهان کاری اخبار شیوع ویروس کرونا در اردوگاه این گروه و عدم اطلاع از سلامتی برادرم بیش از پیش ما را نگران ساخته است.

با توجه مجموعه نگرانی های ذکر شده اخیرا تعدادی از خانوادهای دردمند در ایران درخواستی برای جنابعالی ارسال کردیم که برای دیدن فرزندانمان در اردوگاه مجاهدین به ما ویزا صادر کنید.

این درخواست که با حمایت هایی از سوی انسانهای شرافتمند و علاقمند به موضوع حقوق بشر از چهار گوشه جهان مواجه شده و  هم اکنون نزدیک به ۱۱۰۰۰ امضا کننده رسیده و همچنان نیز ادامه دارد.

بنابراین از شما بعنوان نخست وزیر کشور محترم آلبانی می خواهم که در اولین فرصت به نگرانی ما خانوادها پایان داده و نسبت به صدور ویزا برای ورود اینجانب به کشور متبوعتان و  ملاقات با برادرم مساعدت فرمایید. بی صبرانه منتظر اقدام شما هستم.

با تشکر – یدالله الهوردی خلیفانی

  • نویسنده : سردبیر
  • منبع خبر : سایت راه نو