داریوش فتاحیه متولد 1335 شمسی از شهر ارومیه است که در حال حاضر 66 سال دارد. داریوش در سال 1363 در دام مجاهدین گرفتار آمد و با فریب به خاک عراق کشانده شد تا در جنگ ضد میهنی رجوی در کنار نیروهای صدام حسین بر علیه کشورش بجنگد.

به گزارش خبرنگار سایت راه نو، در تاریخ پنجم آبان ۱۴۰۱ آقای رضا غفارزاده خواهر زاده داریوش فتاحیه اسیر در اردوگاه مجاهدین در آلبانی در دفتر نمایندگی انجمن نجات استان آذربایجان غربی در شهر ارومیه حضور یافت و با مسئول این دفتر به گفتگو نشست.

در این دیدار آقای غفارزاده نگرانی و خشم و انزجار خود از بی توجهی و ممانعت سران فرقه مجاهدین برای ایجاد ارتباط بین اعضای اسیر با خانواده هایشان را ابراز داشت و گفت: سران مجاهدین درحالی از آزادی و حقوق بشر دم می زنند که خود ناقض اولیه ترین حقوق اعضای خود هستند. و آنان را از هرگونه ارتباط بیرونی بویژه با خانواده هایشان منع کرده اند بنحویکه این نوع قرنطینه ضد انسانی که از خاک عراق شروع و هم اکنون در خاک آلبانی ادامه دارد باعث گردیده اعضای نگوبخت گرفتار در فرقه رجوی به انواع بیماری های جسمی و روحی و روانی دچار شوند.

وی ابراز امیداوری کرد تا مقامات دولت آلبانی سازوکاری را فراهم آورند تا خانواده ها بتوانند به دور از هرگونه فشار و اذیت و آزاری با عزیرانش در این کشور ارتباط گرفته و حتی با آنان دیدار کنند.

وی در پایان از مسئول دفتر نمایندگی استان آذربایجان غربی خواست پیام ویدئویی او به هر نحو مقتضی بدست دائی اش رسانده شود.

مسئول دفتر نمایندگی انجمن نجات نیز ضمن تشکر و قدردانی از زحمات بی دریغ خانواده داریوش فتاحیه، از جمله شرکت آقای رضا غفارزاده در گردهمایی سراسری انجمن های نجات کشور در تیرماه ۱۳۹۹  و تشریح موقعیت فعلی مجاهدین در آلبانی و وضعیت روبه رشد انجمن آسیلا در این کشور که به نقطه امیدی برای تمامی جداشدگان، و خانواده ها تبدیل شده است، ابراز امیدواری کرد مقامات دولت آلبانی با تغییر رویه در قبال فرقه تروریستی مجاهدین و احساس مسئولیت انسانی در قبال خانواده اعضای در بند این فرقه شرایط دیدار آنها را فراهم کنند.

لازم به ذکر است داریوش فتاحیه متولد ۱۳۳۵ شمسی در شهر ارومیه است که در حال حاضر ۶۶ سال دارد. داریوش در سال ۱۳۶۳ در دام مجاهدین گرفتار آمد و با فریب به خاک عراق کشانده شد تا در جنگ ضد میهنی رجوی در کنار نیروهای صدام حسین بر علیه کشورش بجنگد.

پدر داریوش فتاحیه زمانی که در قید حیات بود بارها و بارها با نوشتن نامه به صلیب سرخ جهانی و ارگانهای بین المللی و حقوق بشر خواستار آزادی فرزندش از چنگال رجوی و دیدار با او شد، ولی هرگز سران مجاهدین به درخواست های پدر ستم دیده داریوش توجهی نکردند. تهایتا هم فخرالدین فتاحیه در سال ۱۳۹۴ در حسرت دیدار با فرزندش دار فانی را وداع گفت.

البته این تنها غم و اندوه خانواده فتاحیه نبود. صفیه اقبالی مادر چشم انتظار داریوش فتاحیه نیز در آذرماه ۱۳۹۶ رخ در نقاب خاک کشید. مادری که بیش از سی سال چشم انتظار  بود و در فراق  فرزند عزیزش می سوخت و می ساخت. وی به شدت در تب و تاب بود تا فرزند دلبندش داریوش را از اسارت و سیطره فرقه رجوی رها نماید.

اما رهبران سنگدل مجاهدین نه تنها به خواست مشروع و انسانی پدر و مادر داریوش پاسخی ندادند بلکه  به درخواست رهبران فاسد و بدنام مجاهدین یک نامه در یکی از  سایت های فرقه با نام داریوش بر علیه خانواده اش درج کردند تا بدین ترتیب ماهیت ضد انسانی و ضد حقوق بشری سران فرقه را بیش از پیش به نمایش بگذارند.

پیام ویدئویی آقای رضا غفارزاده به دایی اش داریوش فتاحیه اسیر در اردوگاه مجاهدین در آلبانی

  • نویسنده : یوسف اردلان
  • منبع خبر : سایت راه نو