از اقدامات این گروه در سطح استان نیز می توان از؛ نشر اخبار دروغ حول تعطیلی بازار  کیف و کفش در ارومیه، کمیاب شدن  مواد غذایی در برخی از شهرهای استان مثل نقده، صف کشیدن مردم در جلو مرغ فروشی ها در  تعدادی از  شهرهای استان، سؤاستفاده از مشکلات فرهنگیان شاغل و بازنشسته  و تحریک آنان به تجمعات غیر قانونی و . . . نام برد.

 گزارش اخیر مجله اشپیگل آلمان در خصوص مناسبات فرقه یی منافقین نقطه عطفی در فرود آمدن یک ضربه سیاسی بر پیکرده فرتوت این گروه در سطح بین المللی محسوب می شود. این گزارش چنان تاثیر گذار بود که  سران آن را  به واکنش های هیستریک و چنگ انداختن به هر سو وا داشت.

این شکست سرآمد  سلسله شکست های این گروه طی چندین ماه گذشته بود.  از جمله؛ تجمع محدود و بی رونق در پاریس در ۱۹ بهمن سال ۹۷ که  چند روز قبل از کنفرانس ورشو برگزار گردید، تجمع در ورشو بهنگام برگزاری کنفرانس لهستان، که از دید رسانه های بین المللی حضور غیر ایرانیان که یک سوم تجمع کنندگان را تشکیل میدادند برجسته گردید و اعلام صریح برایان هوک مسئول ایران در وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه با بی بی سی مبنی بر اینکه آمریکا از هیچ گروه مخالف دولت ایران حمایت نمی کند.

طی هفته های  اخیر و در روزهای پایانی سال ۹۷ مجاهدین  تلاش کردند با برخی از فعالیت ها در داخل کشور توجهات جهانی به شکست های  این گروه در سطح بین المللی را  تحت الشعاع قرار دهند.

فراخوان این گروه برای برهم زدن جشن و شادمانی مردم ایران در آستانه نوروز سال ۱۳۹۸ نیز حاکی از نیات و اهداف شوم این فرقه است.

این گروه در سطح استان آذربایجانغربی نیز  به برخی اقدامات زبونانه دست زده است. که می توان از؛ نشر اخبار دروغ حول تعطیلی بازار  کیف و کفش در ارومیه، کمیاب شدن  مواد غذایی در برخی از شهرهای استان مثل نقده، صف کشیدن مردم در جلو مرغ فروشی ها در  تعدادی از  شهرهای استان، سؤاستفاده از مشکلات فرهنگیان شاغل و بازنشسته  و تحریک آنان به تجمعات غیر قانونی و . . . نام برد.

ضمن اینکه مصاحبه برخی از مسئولین استانی مانند؛  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در رابطه با  مشکلات فارغ ‌التحصیلان در رشته‌های مختلف در هفته اول اسفند و مدیرکل آموزش و پرورش استان در خصوص نیازمندی این استان برای احداث کلاس های جدید درس در هفته دوم اسفند، با هدف ایجاد جنگ روانی بر علیه مردم این استان  مورد  بهره برداری های تبلیغاتی مجاهدین قرار گرفته است.

  • نویسنده : سردبیر
  • منبع خبر : سایت راه نو