در ورای همه جوسازی های مضحک فرقه ای، باید گفت رهبران مجاهدین یکسال دیگر پیرتر و بیمارتر شدند. و آنچه که در سال جدید انتظار می رود طوفان جدایی ها و ریزش های هرچه بیشتر اعضای گرفتار در فرقه رجوی از یک سو و مرگ و میر های باز هم بیشتر در اثر کهولت سن و بیماری های مزمن در اردوگاه این فرقه در آلبانی از سوی دیگر است.

صدای لرزان و بیمارگونه مسعود رجوی در پیام نوروزی اش که همچنان بر روی طناب تحریم های آمریکا بر علیه ایران راه می رود، ناقوس مرگ او را به صدا درآورده است و چه بسا سال جدید، سال مرگ این مزدور وطن فروش نیز باشد.

ایام پایانی در سال ۱۳۹۹ مصادف با شکایت قضایی تعداد زیادی از جداشدگان از اقدامات فریبکارانه رهبران گروه  تروریستی مجاهدین برای انتقال شان از کشورهای همسایه به کشور عراق در زمان صدام حسین ، اسکان اجباری توام با بدرفتاری ، شکنجه های جسمی و روحی ، حبس در واحد خروجی یا همان زندان نفرات ناراضی و تهدید به اعدام و . . . بود .

شاید رهبر فرقه مجاهدین عمرا باور نمی کرد علاوه بر اعتراضات محدود جداشدگان در کشورهای اروپایی ، صدایی واحد و جوشکن دیگری برعلیه او شکل بگیرد. این اعتراض بسرعت و با شدت تمام استخوان های سازمان را لرزاند . 

شب اولین جلسه دادگاه رسمی،  مسعود رجوی از مخفیگاه خود بر علیه کشور ایران ، مسئولین نظام و سپس جداشدگان سرکوب شده موضعگیری نموده و وعده کذایی و همیشگی سرنگونی را دوباره نشخوار نمود.

حال براستی رهبران فرقه مجاهدین در سال ۱۴۰۰ چه خواهند کرد ؟

بنظر میرسد دنبال کردن؛ اعتراضات صنفی و گاها اجتماعی و محدود ، همانند اعتراضات دامداران یا مالباختگان موسسات ملی و یا کشاورزان بابت حق آبه ها و سواستفاده از آنها ، بزرگنمایی مشکلات اقتصادی ، بزرگنمایی گاها صف خرید مایحتاج عمومی ، ایجاد تهدید و ترس علیه مردم کشورمان ، لابی گری بسیار محدود در مجالس انگلستان و امریکا و استفاده از هیجانات نمایندگان نئوکان جمهوریخواه در انتشار هربیانیه ضدایرانی توسط آنان ، دامن زدن به اختلافات سیاسی در داخل کشور و هجمه و توطئه علیه رهبری کشور ، استمرار دیدار با مسئولین سرویس های امنیتی کشورهای دشمن ایران همانند اسرائیل ، عربستان سعودی ، امارات و . . . و افزایش سطح همکاری های وطن فروشانه با آنان ، برخورد پلیسی با جداشدگان حاضر در کشور آلبانی و تهدید جدی و حضوری جداشدگان ساکن در اروپا ، برنامه ریزی های لازم برای استفاده بیشتر از فضای مجازی جهت یارگیری و سواستفاده از افراد غیرمطلع داخلی و گسترش تخلیه تلفنی از داخل کشور ،  شمه ای از عملکرد دستگاه رهبران مجاهدین درسال پیش رو باشند .

حوزه بسیار عظیم انرژی نفتی کشورمان و منطقه استراتژیک خلیج فارس، نفوذ معنوی و شدید ایران در بین شیعیان بحرین ، امارات ، عربستان سعودی، یمن ، عراق و ترکیه و افغانستان و پاکستان و نقش بالادستی بسیار اثرگذار ایران در سوریه و تارومار داعشیان در آنجا  در سنجش کارشناسان منطقه نقش بسزایی دارد .

هم اکنون روسیه بصورت واحد تامین کننده انرژی اروپاست . سردی روابط غرب و امریکا با این کشور امکان هر حادثه سازی برای جنگ در خلیج فارس و علی الخصوص در ایران را  از بین می برد. چرا که اکثریت خریداران نفتی بلافاصله با بحران نبود انرژی مواجه خواهند شد.

از سوی دیگر نشریه آمریکایی وال‌استریت ژورنال به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی اطلاع داد که دولت آمریکا امکان کاهش تحریم‌های ایران قبل از دیدار با مقامات تهران (در قالب نشست مشترک برجام) را منتفی نمی‌داند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  تسنیم، این مقام ارشد دولت بایدن که وال‌استریت ژورنال نامش را فاش نکرده، جمعه شب ضمن اعلام این مطلب اظهار داشته است: «ما صراحتاً اعلام کرده‌ایم که خروج از برجام یک اشتباه و سیاست فشار حداکثری نیز یک سیاست شکست‌خورده بوده است. اما لازم است که این [سیاست] نیز بخشی از فرآیند بازگشت ایران از تصمیمات هسته‌ای اخیر خود باشد.»

بنابراین با چنین پیش زمینه هایی در تحولات جهانی، فرقه رجوی برای هر تلاش حرام خود در قبال فضاسازی در بین نمایندگان هر کشور غربی لاجرم با نتیجه صفر مواجه خواهد بود. چرا که این فرقه ملاحظه کاری های سیاسی و دیپلماتیک خود را در تعادل قوای واقعی بین ایران و دیگر کشورها دنبال می کند.

با گذشت بیش از ۵ سال از حضور این فرقه در آلبانی این کشور دیگر برای مجاهدین بویژه رهبران آن جذابیت سابق را نداشته و ظرفیت جدیدی برای فعالیت های این گروه در سال جدید  ایجاد نخواهد کرد.

حضور فعال در شبکه های اجتماعی ، یارگیری و وصل ارتباط در گروههای تلگرامی ، واتساپی و یا نقش آفرینی در اینستاگرام برای ۲۰۰۰ نفر پرسنل سن گذشته حاضر در آلبانی از جمله فعالیت های تکراری این گروه در کادر عملیات روانی خواهد بود.

بویژه با توجه به مشکلات داخلی در حوزه اقتصاد، فعلا رجوی با شعار  «ارتش گرسنگان» روزگار سپری می کند و حتی در پیام نوروزی خودش هم بیشتر از «کانون های شورشی» روی آن حساب باز کرده است.

بنابراین این فرقه منحوس امسال بیشتر از هر زمان دیگری سعی خواهد کرد در کادر عملیات روانی ریزترین اعتراضات در داخل کشور را با بزرگنمایی هرچه بیشتر در شبکه های اجتماعی خود باز نشر کند.

اما در ورای همه جوسازی های مضحک فرقه ای، باید گفت رهبران مجاهدین یکسال دیگر پیرتر و بیمارتر شدند. و آنچه که در سال جدید انتظار می رود طوفان جدایی ها و ریزش های هرچه بیشتر اعضای گرفتار در فرقه رجوی از یک سو و مرگ و میر های باز هم بیشتر در اثر کهولت سن و بیماری های مزمن در اردوگاه این فرقه در آلبانی از سوی دیگر  است.

صدای لرزان و بیمارگونه مسعود رجوی در پیام نوروزی اش که همچنان بر روی طناب تحریم های آمریکا بر علیه ایران راه می رود، ناقوس مرگ او را به صدا درآورده است و چه بسا سال جدید، سال مرگ این مزدور وطن فروش نیز باشد.

  • نویسنده : سیامک جم
  • منبع خبر : سایت راه نو