قادر ارمکان: اطمینان دارم خیلی از کسانی که هم اکنون در درون فرقه رجوی بسر می برند از سر اجبار است. اگر شرایطی فراهم شود که آنان به این یقین برسند که در بیرون از حصارهای فرقه رجوی حمایت های حقوقی و مالی از سوی ارگانهای حقوق بشری و مقامات دولت آلبانی از آنها وجود دارد مسلما لحظه ای در خروج از اردوگاه این فرقه درنگ نخواهند کرد.

در روزهای اخیر آقای قادر ارمکان اهل شهرستان مهاباد با حضور در دفتر نمایندگی انجمن نجات استان آذربایجان غربی در شهر ارومیه از فعالیت های شبانه روزی انجمن آسیلا در آلبانی و دوستان جداشده اش در این تشکل مردمی حمایت و از زحمات تک تک آنان قدردانی کرد.

آقای قادر ارمکان که خود دهه ها در اسارت فرقه رجوی بود، در گفتگو با مسئول دفتر نمایندگی انجمن نجات استان گفت: من با کسانی که در فرقه رجوی گرفتارند احساس همدردی می کنم. با توجه به اینکه خودم چندین سال در اسارت فکری و بردگی این فرقه بسر برده ام بخوبی ماهیت مجاهدین را می شناسم که چگونه روح و روان و جسم اعضای خود را به بند کشیده و از آنان در راستای اهداف ضد ایرانی و ضد انسانی خود بهره می برند.

به گفته آقای قادر ارمکان، ظلم مضاعف به ایشان این است که وی اصلا سیاسی نبوده و در منطقه مرزی مهاباد  که در حال دادوستد برای گذران زندگی خود بود  توسط نیروهای کُرد وابسته به عراق دستگیر و نهایتا به مجاهدین در قبال چند دینار در حالیکه همسر و بچه دوساله اش در انتظار آمدن وی بودند فروخته می شود و اینچنین سرنوشت شوم برای وی رقم می خورد.

وی در ادامه گفت: اطمینان دارم خیلی از کسانی که هم اکنون در درون فرقه رجوی بسر می برند از سر اجبار است. اگر شرایطی فراهم شود که آنان به این یقین برسند که در بیرون از حصارهای فرقه رجوی حمایت های حقوقی و مالی از سوی ارگانهای حقوق بشری و مقامات دولت آلبانی از آنها وجود دارد و می تواند مانع از اذیت و آزارهای مجاهدین شود مسلما لحظه ای در خروج از اردوگاه این فرقه درنگ نخواهند کرد.

آقای قادر ارمکان به تجربه خود در فرار از اردوگاه این فرقه در آلبانی و رساندن خود به ایران اشاره کرد و گفت: اگر در زندگی ام یک تصمیم درستی گرفته باشم همین فرارم از فرقه رجوی در آلبانی و رساندن خودم به نزد خانواده ام در ایران بعد از سی سال بی خبری از آنان بوده است.

البته حضور خانواده ام بویژه همسرم در دفتر انجمن نجات استان آذربایجان غربی و درخواست کمک از ارگانهای بین المللی برای آزادی من که خبر آن در آلبانی بدستم رسید انگیزه مضاعفی برای فرار از فرقه رجوی در درون من ایجاد کرد. و توانستم دست به این اقدام بزرگ بزنم.

فرقه رجوی بارها مرا تحت فشار گذاشت و از من خواست تا بر علیه خانواده ام که صدای خود را از طریق انجمن نجات استان آذربایجان غربی به گوش جهانیان و مقامات دولت آلبانی رسانده بودند را محکوم کنم ولی من هرگز به این کار زشت تن ندادم و دست رد به سینه آنان زدم.

اکنون نیز علیرغم مشکلات و پستی و بلندی های زندگی خود را خوشبخترین فرد احساس می کنم. چرا که آرامشی که با حضور در نزد خانواده ام نصیبم شده هرگز در طول حضورم در فرقه رجوی نداشتم.  خانواده ای که رجوی با فریب و نیزنگ و به زور و اجبار مرا بمدت سی سال از آنها دور نگه داشت.

بنابراین هرگز این خائن به وطن و قاتل عواطف انسانی را نخواهم بخشید. و حاضرم در هر دادگاهی بر علیه این خیانتکار شهادت بدهم که چه بر سر ایرانیان آورد و چه خیانت هایی در حق مردم کرد.

لازم به توضیح است که آقای قادر ارمکان در تیرماه سال ۱۳۹۸ توانست با هوشیاری و اراده ای پولادین  از درون فرقه رجوی فرار و خود را با سختی های فراوان به وطنش ایران برساند. خانواده او بارها با حضور در دفتر انجمن نجات استان آذربایجان غربی از مجامع بین المللی و مقامات دولت آلبانی درخواست کمک و مساعدت برای دیدار با آقای قادر ارمکان در اردوگاه این فرقه در آلبانی کرده بودند. ولی پاسخی دریافت نکرده بودند.  

  • منبع خبر : سایت راه نو