داریوش فتاحیه متولد ۱۳۳۵ شمسی در شهر ارومیه است که در حال حاضر ۶۶ سال دارد. داریوش در سال ۱۳۶۳ در دام مجاهدین گرفتار آمد و با فریب به خاک عراق کشانده شد تا در جنگ ضد میهنی رجوی در کنار نیروهای صدام حسین بر علیه کشورش بجنگد. در حال حاضر او همچنان در بند فرقه رجوی در کشور آلبانی است. علیرغم تلاش های فراوان خانواده داریوش فتاحیه، فرقه رجوی هرگونه ارتباط وی با خانواده اش را ممنوع اعلام کرده است.

طی روزهای اخیر آقای رضا غفارزاده خواهر زاده داریوش فتاحیه گرفتار در فرقه رجوی در کشور آلبانی در دفتر نمایندگی انجمن نجات استان در شهر ارومیه حضور یافت و با مسئول این دفتر به گفتگو نشست.

آقای غفارزاده در این دیدار ضمن تشکر از حمایت انجمن نجات از خانواده های دردمند استان و پیگیری مطالبات آنان از تشکیل انجمن نجات آلبانی نیز قدردانی نموده و گفت: تشکیل انجمن نجات آلبانی آن حلقه مفقوده‌یی است که اکنون می تواند مطالبات خانواده های دردمند را در کشور آلبانی پیگیری و صدای آنان را به گوش مقامات دولت آلبانی و دیگر ارگانهای حقوق بشری در سطح جهان برساند.

مسئول دفتر نمایندگی انجمن نجات استان هم گفتند ؛ مسلما بهبود شرایط جداشدگان در کشور آلبانی در سالهای اخیر و تلاش برای شناساندن ماهیت فرقه‌یی و ترویستی مجاهدین در فضای سیاسی – اجتماعی این کشور نیازمند تشکلی قوی بوده که نهایتا در قالب انجمن نجات آلبانی تولد یافت.

طبعا تشکیل چنین انجمنی از هم اکنون تبدیل به نقطه امید اعضای ناراضی و خواهان جدایی از مجاهدین که هم اکنون تحت سخت ترین شرایط در درون فرقه رجوی در آلبانی نگهداری می شوند، شده است که نیازمند پشتیبانی تمام عیار آنان از سوی خانواده های دردمند در سرتاسر کشور است.  

آقای رضا غفارزاده در ادامه صحبت هایشان گفتند؛ تنها آرزوی ما خانواده ها ایجاد شرایط مناسب برای دیدار با عزیزانمان در اردوگاه فرقه رجوی در کشور آلبانی است. البته آنچه که برای ما مطلب است اینکه این اردوگاه باید تحت نظارت سازمان پناهندگان ملل متحد و نه تشکیلات فرقه رجوی اداره شود تا هم مکاتبات و هم امکان ملاقات ما با اعضای گرفتار در این فرقه فراهم شود.

در پایان نیز مسئول نمایندگی انجمن نجات استان ضمن تشکر از حضور آقای رضا غفارزاده در دفتر انجمن نجات استان عزم و اراده تمامی خانواده را ستود و گفت این چنین عزم و اراده خانواده هاست که ما را در طی این مسیر مصمم تر کرده و باعث می شود هرچه بیشتر  در راستای تحقق خواست خانواده ها قدم برداریم.

انجمن نجات آلبانی تشکلی است که توسط جداشدگان از فرقه رجوی در کشور آلبانی در اوایل مهر ماه تشکیل و فعالیت خود را آغاز کرد. انجمن نجات استان آذربایجان غربی هم طی اطلاعیه‌یی در همان مقطع تشکیل این انجمن را به بانیان آن تبریک عرض نموده و برای آنان آرزوی موفقیت کرد.

داریوش فتاحیه متولد ۱۳۳۵ شمسی در شهر ارومیه است که در حال حاضر ۶۷ سال سن دارد. داریوش در سال ۱۳۶۳ در دام مجاهدین گرفتار آمد و با فریب به خاک عراق کشانده شد تا در جنگ ضد میهنی رجوی در کنار نیروهای صدام حسین بر علیه کشورش بجنگد. در حال حاضر او همچنان در بند فرقه رجوی در کشور آلبانی است.  علیرغم تلاش های فراوان خانواده داریوش فتاحیه، فرقه رجوی هرگونه ارتباط وی با خانواده اش را ممنوع اعلام کرده است.

  • منبع خبر : سایت راه نو