شبکه خبری فرانس 24 با شروع انتخابات یازدهمین دور انتخابات مجلس ایران روز جمعه گفت: رای گیری به رغم تحریم‌های آمریکا، دعوت مخالفان به تحریم آن و بعضی خبرها در خصوص شیوع ویروس کرونا در برخی شهرها، درحال برگزاری است.

ترساندن مردم از شیوع بیماری کرونا در اثر انگشت زدن به استامپ ، تهدید علنی مردم به انتقام، توهین، حتی خوشحالی از کشته شدن ایرانیانی که در هواپیمای اوکراینی بودند و در انتخابات قبلی شرکت کرده و رای داده بودند،  از آخرین شگردهای شنیع «مجاهدین» در روز انتخابات بود.

بعد از نزدیک به یک ماه عملیات روانی جبهه ضد ایرانی با پرچم تحریم انتخابات یازدهمین دروه مجلس شورای اسلامی که «مجاهدین» در نوک آن قرار داشتند، انتخابات در دوم اسفند ۹۸ در سرتاسر کشور در نظمی مثال زدنی که تا ساعت ۲۲۰۰ نیز تمدید شد، برگزار گردید. 

اینکه «مجاهدین» ، چقدر در عملیات روانی تحریم انتخابات موفق بودند تا از ریخته شدن آرای مردم به صندوق های رای جلوگیری کنند کافی است نگاهی به بازتاب آن در برخی از رسانه های بین المللی بیندازیم تا بدون هرگونه قضاوتی به اصل آن چیزی که در دوم اسفند ۱۳۹۸  اتفاق افتاد بیشتر پی ببریم.

بی‌بی‌سی:  ایرانی‌ها از صبح امروز (جمعه) در حال رأی دادن در انتخاباتی هستند که انتظار می‌رود نتیجه آن، مجلسی اصولگراتر و وفادار به رهبر انقلاب اسلامی ایران باشد.

دویچه‌وله آلمان: علی‌رغم وجود برخی نارضایتی‌ها از مشکلات اقتصادی که به دلیل تحریم‌های آمریکا پدید آمده، تحلیلگران می‌گویند مشارکت ایرانی‌ها در انتخابات نشان‌دهنده حمایت آن‌ها از حکومت کنونی خواهد بود.

شبکه تلویزیونی المیادین : حضور مردم پای صندوقهای رأی در دقایق نخست را پرشور توصیف کرد.

هفته نامه اشپیگل آلمان نوشت: ترور  سردار سلیمانی توسط دونالد ترامپ که در بین مردم ایران محبوبیت بالایی داشت را عامل بسیج شدن و اتحاد همه طرفداران وی دانست.

روزنامه اتریشی «استاندارد» خشم مردم از ترور سردار سلیمانی را عامل محرکی برای مشارکت بالاتر حامیان او در انتخابات دانست.

Text Box:

شبکه تلویزیونی العربی  در ارتباط زنده با حازم کلّاس: اوایل صبح امروز گشت سریعی در مناطق مختلف تهران داشتیم و مشاهدات ما نشان داد قبل از باز شدن در‌های مراکز رأی گیری شماری از مردم عازم این مراکز شده اند تا در انتخابات شرکت کنند. پس از باز شدن در‌های مراکز رأی گیری نیز شاهد تشکیل صف رأی دهندگان مقابل مراکز رأی گیری هستیم و مردم شرکت در انتخابات را آغاز کردند

عمر هواش، خبرنگار روسیا الیوم در تهران در گفت‌وگویی زنده با استودیوی خبر این شبکه درباره حال و هوای ساعات اولیه انتخابات در ایران گفت: در حالی که چند ساعتی بیشتر از آغاز انتخابات نمی‌گذرد می‌توان گفت میزان مشارکت قابل قبول است.

حساب کاربری شبکه تلویزیونی النبأ  با انتشار عکسی از زنان رأی دهنده و رأی گیرنده در یک شعبه اخذ رأی نوشت: «انتخابات پارلمانی ایران… حضور گسترده مردم پای صندوق‌های رأی از دقایق اولیه»

فردریک پلیتگن، خبرنگار شبکه تلویزیونی سی ان ان نیز با حضور در یکی از مراکز اخذ رای در تهران، مشارکت مردم را در انتخابات گسترده توصیف کرد.

شبکه الجزیره حضور مردم در مراکز رأی گیری گسترده است

خبرگزاری شینهوا چین با انتشار تصاویر ایرانیان در جای جای کشور از جمله تهران نوشت: ایرانی‌ها با حضور در پای صندوق‌های رای به نامزد‌های مورد نظرشان رای دادند.

سایت رادیو دولتی پاکستان: ایران انتخابات دور یازدهم مجلس شورای اسلامی را از صبح روز جمعه با شرکت گسترده مردم آغاز کرد.

نشریه دیلی میل انگلستان: تصاویری از حضور پرشور مردم کشورمان به ویژه جوانان را پای صندوق‌های رای بازتاب داد.

حال «مجاهدین» را بنگرید که از آلبانی و با صدها کانال تلگرامی جعلی (بدلیل تنفر مردم از این گروه) فاز دوم اقدامات ننگین و ضد مردمی شان را از صبح دوم اسفند ماه ۹۸ شروع کردند. تا شاید مانع حضور گسترده مردم در انتخابات شوند.

ترساندن مردم از شیوع بیماری کرونا در اثر انگشت زدن به استامپ ، تهدید علنی مردم به انتقام، توهین، حتی خوشحالی از کشته شدن ایرانیانی که در هواپیمای اوکراینی بودند و قبلا در انتخابات شرکت کرده و رای داده بودند،  از آخرین شگردهای شنیع این گروه  مفلوک در روز انتخابات بود.

Text Box:
Text Box:
Text Box:
Text Box:

بعد از اینکه ستاد انتخابات هم اطلاعیه داد و گفت زدن انگشت به استامپ اجباری نیست بلافاصله «مجاهدین» گفتند پس دارند تقلب می کنند؟!

آش آنقدرشور بود که حتی دادِ شبکه خبری فرانس ۲۴ هم درآمد. این شبکه خبری با شروع انتخابات یازدهمین دور انتخابات مجلس ایران روز جمعه گفت :  رای گیری به رغم تحریم‌های آمریکا، دعوت مخالفان به تحریم آن و بعضی خبرها در خصوص شیوع ویروس کرونا در برخی شهرها، درحال برگزاری است.

ولی خنده دارترین و مضحک ترین قسمت بازی آنجا بود که علیرغم اینکه اکثر رسانه های بین الملی بر پررونق بودن انتخابات در دوم اسفند ماه ۹۸ صحه گذاشتند ولی «مجاهدین» در وقاحت و پروریی تمام به نام رهبر مفقودالاثرشان اطلاعیه داد و خطاب به مردم از اینکه  انتخابات را تحریم کردند و پای صندوق های رای حاضر نشدند تبریک گفت، تا داستان «نگفتم سیاه دانه است»! بار دیگر در یاد و خاطر مردم تداعی شود.

می گویند زمانی درشهری قدیمی ورود باروت ممنوع شده و برای خرید و فروش کنندگان این کالا مجازات سنگینی در نظر گرفته شده بود.

از قضا پیر مردی با تعداد زیادی استر و با خورجین های پر از باروت که به طرزی ماهرانه مخفی شده بود قصد ورود به شهر و فروش کالای خود را داشت. در دروازۀ ورودی شهر، گزمگان از چیستی مال التجارۀ او سوال کردند و پیر مرد که ریش سفید بلندی هم داشت با خونسردی پاسخ داد که بار استران من «سیاه دانه» است. فرماندۀ گزمگان که مردی زیرک بود دوباره از او پرسید بار تو چیست؟ و پیرمرد جواب داد: سیاه دانه است. فرمانده که به واقعیت امر پی برده بود بار استران را خوب کاوید و پس از یافتن باروت ها مشتی از آن را بیرون آورده و به نزدیک صورت پیرمرد برد و گفت: پرسیدم بار تو چیست؟ پیرمرد باز هم پاسخ داد: گفتم که سیاه دانه است! فرمانده که دیگر عصبانی شده بود آتشی برگرفته و مشت باروت را به زیر ریش پیرمرد برده و بناگاه آتش زد. شعلۀ آتش محاسن بلند پیرمرد را به یکباره فراگرفته و بکلی سوزاند.

پیرمرد که اینک قیافۀ بسیار رقت انگیزی یافته بود به فرماندۀ گزمگان که هنوز منتظر اعتراف او بود نگاهی انداخت و گفت: «نگفتم سیاه دانه است»!!

نتیجه اینکه «مجاهدین» بار دیگر آبروی نداشته خود را نزد ملت ایران باخت و بیش از هر زمان دیگری مورد تمسخر قرار گرفت. تا عمل ننگین شان تحت عنوان «نحریم انتخابات یازدهمین دوره ی مجلس شورای اسلامی» نیز بعنوان برگ سیاه دیگری در پرونده این خائینن بی وطن ثبت گردد.

  • نویسنده : سعید پارسا
  • منبع خبر : سایت راه نو