همکاری و درخواست دولت اوکراین از ایران برای اشتراک گذاری تجربیات کشورمان در ارتباط با نحوه برخورد با ستون پنجم دشمن، و جمع کردن بساط خائنینی مثل مجاهدین می تواند کمک شایانی به این دولت در خنثی کردن اقدامات خیانتکاران در این کشور بکند.

به گزارش یورونیوز (۹ اردیبهشت)، نیروهای امنیتی اوکراین با افرادی که متهم به همکاری با نیروهای روسیه هستند و خیانت کرده‌اند به‌شدت برخورد می‌کنند. نیروهای امنیتی اوکراین تنها در منطقه خارکیف ۲۴مأموریت انجام داده و در چهارچوب قوانین ضدخیانت که پس از آغاز جنگ وضع شده، نزدیک به ۴۰۰نفر را بازداشت کرده‌اند.

داستان برخورد با خیانتکاران اقدام مشترک دولت ها در هر جنگی است. در هر کشوری همیشه خائنین و ستون پنجمی وجود دارد که در زمان جنگ با دشمن همکاری کرده و به مردم شان خیانت می کنند.

در زمان جنگ ایران و عراق که در سال ۱۳۵۹ شروع شد و هنوز دولت نوپای انقلاب بر ارکان کشور تسلط کامل نداشت، نیز خائنینی به نام سازمان مجاهدین خلق با حضور در جبهه های جنگ عملا نقش ستون پنجم را برای صدام حسین بازی کردند.

البته خیلی از آنها نیز در همان زمان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. اما سران مجاهدین هرگز چنین چیزی را قبول نکرده و آنرا صرفا یک اتهام دولتی تلقی می کردند. ولی با گذشت زمان و اعلام جنگ مسلحانه توسط سران مجاهدین بر علیه دولت و مردم ایران در سال ۱۳۶۰، مسیر پیوستن این گروه به ارتش صدام هموار گردید که بشدت دست آنان در نزد مردم ایران را رو کرد.

مجاهدین در طول ۸ سال جنگ ایران و عراق دوشادوش سربازان عراقی با ارتش و مردم ایران در طول مرزهای مشترک دو کشور جنگیدند. جاسوسی کردند و بدتر از همه در یک عمل  غیر انسانی گرای مناطق شهری و پر جمعیت، کارخانجات صنعتی، مراکز نظامی و . . . را در اختیار نیروی هوایی عراق برای بمباران و موشک باران قرار دادند. کاری که مردم ایران و تاریخ  هرگز آنرا فراموش نخواهد کرد.

برخی از اقدامات مجاهدین در نقش ستون پنجم در همکماری با ارتش صدام بقرار زیر بوده است.

۱ – شرکت مستقیم در جنگ با نیروهای ایرانی با همراهی نیروهای عراقی

۲ – ایجاد مراکز استراق سمع (شنود بی سیمی) در طول مرزهای مشترک ایران و عراق

۳ – تخلیه اطلاعاتی اسرای جنگی

۴ – نگهداری از اسرای جنگی با هدف جذب آنان به مجاهدین

۵ – تهیه اهداف هوایی در حوزه شهرهای پر جمعیت، کارخانجات صنعتی و نظامی، مراکز نظامی برای بمباران و شلیک موشک

۶ – جمع آوری نیازهای اطلاعاتی ارتش صدام از توان نظامی، نوع تسلیحات و . . . ایران

البته خیانت مجاهدین به مردم ایران به همین جا ختم نشد. آنها سعی کردند برای انتقام گیری از  مردم ایران بدلیل تنفر و عدم حمایت از آنان، با تمامی سیاست های ضد ایرانی غربی بویژه آمریکا  و اسرائیل و شیوخ عرب منطقه نیز همسویی کرده و در ازای دریافت پول و حمایت های حقوقی و حق اسکان در کشورهای اروپایی و . . . تمام عیار در خدمت بیگانگان باشند.

حرف آخر اینکه همکاری و درخواست دولت اوکراین از ایران برای  اشتراک گذاری تجربیات کشورمان در ارتباط با نحوه برخورد با ستون پنجم دشمن، و جمع کردن بساط خائنینی مثل مجاهدین می تواند کمک شایانی به این دولت در خنثی کردن اقدامات خیانتکاران در این کشور بکند.

  • نویسنده : سعید پارسا
  • منبع خبر : سایت راه نو