تناقض بزرگ این است گروهی که ادعا می‌کند ایرانی دموکراتیک و سکولار می‌خواهد و شعارهای باصطلاح حقوق بشری و آزادیخوانه اش گوش فلک را کر کرده است هنوز اعضای این سازمان از ابتدایی ترین حقوق انسانی برخوردار نیستند. حجاب برای زنان اجباری است و ترک آن برای اعضای زن مجازات مرگ را دارد.

به گزارش رسانه ها ، آنتونی بلینکن وزیر امورخارجه آمریکا در ادامه اقدامات مداخله‌جویانه آمریکا در امور ایران روز جمعه ۲۲ مهر ۱۴۰۱ با جمعی از به اصطلاح مدافعان حقوق بشر و حقوق زنان در ایران دیدار کرد.

بنابر گزارش وب سایت وزارت امورخارجه آمریکا، در این نشست وندی شرمن معاون وزیر امورخارجه، عذرا ضیا دستیار وزیر امورخارجه در امور دموکراسی و حقوق بشر و همچنین راب مالی نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران و یائر لِمپارت سرپرست معاونت وزارت امورخارجه در امور شرق نزدیک حضور داشتند.

مستقل از محتوای ضد ایرانی این جلسه موضوع پرسش برانگیر این است که چرا وزارت امور خارجه آمریکا برای این دیدار از مریم رجوی رهبر فرقه مجاهدین دعوت نکرد تا او هم که در توهمات خویش، خود را تنها  حامی زنان در ایران می داند در این جلسه حضور داشته باشد!؟

تناقض بزرگ این است گروهی که ادعا می‌کند ایرانی دموکراتیک و سکولار می‌خواهد و شعارهای باصطلاح حقوق بشری و آزادیخوانه اش گوش فلک را کر کرده است هنوز اعضای این سازمان از ابتدایی ترین حقوق انسانی برخوردار نیستند. حجاب برای زنان اجباری است و ترک آن برای اعضای زن مجازات مرگ را دارد.

ورود خبرنگاران به این اردوگاه بندرت صورت می گیرد. این اردوگاه تقریبا بعد از ۹ سال به محلی مرموز و سوال برانگیر تبدیل شده است.

اعضای مجاهدین حق تردد آزاد و تنهایی به بیرون از اردوگاه را ندارد . آنها باید بطور جمعی و تحت حفاظت مسئولین بالاتر رفت و آمد کنند. حق ارتباط با خانواده هایشان ندارد و هزاران دلیل دیگر که نشان می دهد مجاهدین صرفا یک سکت و فرقه افراطی هستند که حیات شان تنها در حصار سیم های خاردار و دیوار های بتنی و قرنطینه شده قابل تصور است.

مسلما مردم ایران هم از این گروه خشن، تروریستی و فرقه ای و رهبران فاسد و بدنام آنها  علیرغم هرگونه اختلاف نظر و سلیقه با هم بشدت بیزارند.

بنابراین منطقی است که حامی اصلی فرقه تروریستی مجاهدین اسرائیل کودک کش باشد.

در همین رابطه تیراناوب TIRANAWEB در ۱۱ دسامبر ۲۰۲۲ برابر با ۱۹ مهر ۱۴۰۱ نوشت: در دیدار مریم رجوی با خانم گالیت بالج، سفیر اسرائیل در تیرانا که در کمپ اشرف در جنوب آلبانی برگزار شده، گسترش روابط میان این رژیم و سازمان مجاهدین مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. تیراناوب اضافه کرد، دیدار سفیر اسرائیل با مریم رجوی در پاسخ به دیدار مریم رجوی از سفارت تل‌آویو در ۲۷ سپتامبر ( پنجم مهر ۱۴۰۱) و به مناسبت آغاز سال جدید یهودی بود.

بنظر می رسد در استراتژی آمریکا روی سازمان مجاهدین بعنوان یک آلترناتیو حسابی باز نشده است. به همین دلیل هم آمریکا در مشارکت با اروپا،  مریم رجوی و اعضای گروه تروریستی مجاهدین  را به آلبانی تبعید و سران این فرقه را از سفر به ایالات متحده و کشورهای اروپایی منع نمود.

دیدار اخیر مریم رجوی با سفیر اسرائیل در آلبانی، همچنین سفر مریم رجوی به اسرائیل با هدف دیدار با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر وقت اسرائیل و رئیس سازمان جاسوسی این کشور  موساد، که در اول مرداد سال ۱۳۹۸ توسط یک دیپلمات فرانسوی مقیم اسرائیل، در یک رشته توئیت افشا گردید، نشان می دهد که مسئولیت استفاده از فرقه تروریستی مجاهدین در دو حوزه فضای مجازی و میدانی به رژیم کودک کش اسرائیل سپرده شده است.

یادآوری اینکه در تاریخ هفتم مهر ۱۳۹۱ برابر با ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۲  همزمان با صدور اطلاعیه توسط وزارت خارجه آمریکا مبنی بر خارج ساختن نام مجاهدین از لیست گروههای تروریستی یکی از مقامات ارشد وزارت امور خارجه وقت آمریکا در مصاحبه با خبرنگاران گفت: «خارج کردن سازمان مجاهدین از لیست گروههای تروریستی به معنی جبهه مشترک آمریکا با این سازمان در مقابل جمهوی اسلامی ایران نیست. وی افزود: به باور واشینگتن مجاهدین خلق گروهی نیست که بعنوان یک نیروی اپوزیسیون قادر به اشاعه ارزش های دموکراتیک در ایران باشد. این گروه تصویری که ما از آینده ایران داریم جایی ندارد.»

نتیجه اینکه با توجه به فروکش کردن اغتشاشات اخیر در ایران و شکست طرح براندازانه آمریکایی – اسرائیلی  بنظر می رسد  دیدار اخیر مریم رجوی و سفیر اسرائیل در آلبانی از یک سو و دیدار بلینکن با تعدادی از فعالان باصطلاح حقوق بشری  از سوی دیگر برای هماهنگی و سازماندهی مجدد عملیات روانی و ایجاد آشوب های جدید در کشور با حضور همه طیف های ضد ایرانی باشد که مطمئنا اینبار نیز مردم ایران پاسخ قاطع و محکمی به ایادی و مزدوران وطنی این کشورها خواهند داد.

  • نویسنده : سعید پارسا
  • منبع خبر : سایت راه نو