امروز 25 روز از اولین محاکمه فرقه تروریستی مجاهدین، در دادگاه شعبه یازدهم کیفری یک استان تهران می گذرد. این پرونده، ۱۰۴ متهم حقیقی و یک متهم حقوقی ، بنام سازمان مجاهدین خلق دارد. چهارمین جلسه این محاکمه نیز در تاریخ 12 بهمن ماه جاری به اتمام رسید.

از زمان آگهی برای برگزاری دادگاه مجاهدین در تهران، رهبران این فرقه با عناوین مختلف بارها سعی کردند از یک سو به هر شکل ممکن  آنرا به باد تمسخر گرفته و از سوی دیگر بدلیل ترس از استرداد حامیان سیاسی و لابی های پولی خود را وادار کنند تا به شکل های مختلف از این فرقه حمایت و دادگاه تهران را محکوم کنند.

مجاهدین در هر جلسه از برگزاری دادگاه ، متناسب با محتوای آن واکنش هایی از خود بروز داده و مطالبی در قالب تمسخر دادگاه با هدف غیر موجه جلوه دادن روند محاکمه در سایت رسمی این فرقه درج کرده است.

بررسی واکنش های مجاهدین در سایت رسمی این فرقه به وقایع دادگاه از جلسه یکم تا چهارمین جلسه ای که تاکنون برگزار شده سوالی را در ذهن هر مخاطبی بوجود می آورد و آن اینکه چرا مجاهدین در ارتباط با جلسه سوم دادگاه که در تاریخ پنجم دیماه جاری برگزار گردید در حد چند خط و صرفا با اشاره به مطالب حاشیه‌یی  از بررسی مشروح آنچه که در این جلسه گذشت برخلاف جلسات اول و دوم و چهارم خودداری کردند؟

جواب این سوال خیلی مشخص است و آن اینکه در این جلسه بخشی از مذاکرات بین ژنرال حبوش (مسئول سرویس امنیتی رژیم بعث عراق) و مسعود رجوی رهبر مفقودالاثر فرقه تروریستی مجاهدین  به نمایش گذاشته شد.

این فیلم که در دادگاه هم در ارتباط با آن صحبت گردید، بوضوح خیانت خفت بار مسعود رجوی بر علیه مردم ایران را  نشان میداد و اینکه این مفلوک چگونه برای پول و قدرت ماموریت های تروریستی محوله از سوی دستگاه اطلاعاتی کثیف صدام در ایران را با جان دل می پذیرفت و بدون هرگونه تناقض و اظهار پشیمانی به آنها عمل می کرد. بنحویکه مسعود رجوی در این ملاقات که از ماموریت های محوله تروریستی در ایران از سوی حبوش به وجد آمده می گوید: « این بهترین چیزی است که رئیس حبوش به ما هدیه داده‌اند» !

ذیلا متن پیاده شده ملاقات حبوس با مسعود رجوی از روی فیلمی که توسط خود دستگاه اطلاعاتی صدام تهیه شده و بعد از سقوط صدام حسین این فیلم ها بدست ایران افتاده آورده می شود تا برای همیشه درب ادعاهای میهمن پرستی و مبارزه توسط این فرقه کثیف گِل گرفته شود.

حبوش: اگر ما اهدافی را مشخص کردیم و از مجاهدین خواستیم که آن را انجام دهند باید این کار را انجام دهند. برادر مسعود به تو میگویم که ما سر هر مساله‌ای که به توافق برسیم با شما خواهیم بود، در اجرا، اما اگر به شما گفتیم ایست عملیات باید متوقف بشود.

با توجه به آینده و چشم‌انداز مخابرات (استخبارات) شما را برای مأموریت‌هایی مکلف می‌کنیم و از حالا ما به‌عنوان یک تیم کار می‌کنیم، یعنی از شما کار‌هایی را خواهیم خواست.روز گذشته آقای عزت ابراهیم گفتند که «عملیات شروع شود، هدف‌ها را آماده کنید؛ من هم به برادران استخبارات که الان صدای من را می‌شنوند می‌گویم که بروند و هدف‌های خود را در داخل ایران انتخاب کنند»

رجوی: قبل از ورود به دستور جلسه، اولین سوال این است که آیا شما از آن چیزی که در ۲۰ ژوئن به نقل از یک دستور ریاست جمهوری به من ابلاغ شد و روز گذشته نیز سیدنائب الرئیس به آن اشاره کردند مبنی بر خط‌مشی و کار جدید شما که برابر دستور سابق کارکنید و عملیات را انجام دهید اطلاع دارید؟ در آن جلسه که این دستور را ابلاغ کردند برادر احسان و برادر ابومروان حضور داشتند. همین‌طور نیز گفته شد که مخابرات (استخبارات) به شما کمک می‌کند، تنها محدودیت این بود که ظاهراً حرکت ستون نباید به‌صورت نظامی باشد و خودرو‌هایی که به کار گرفته می‌شوند باید غیرنظامی باشد. عملیات به عهده مجاهدین باشد؛ ملزومات و تدارکات هم به‌وسیله استخبارات تهیه شود، این قرار توافق قبلی بوده است.

افسر مخابرات (استخبارات): موردی که برادر مسعود اشاره کردند بدین‌صورت است که گروه‌های مجاهدین در قالب ۳ یا ۴ نفره و نیز به‌صورت گروهی وارد خاک ایران شوند و با خمپاره یا موشک و… اهداف خود را موردحمله قرار دهند و سپس بازگردند و کمک‌های لجستیک و تجهیزات و اطلاعات را ما در اختیار آن‌ها قرار دهیم. همانگونه که وارد خاک ایران شدند پس از عملیات به‌صورت انفرادی و یا گروه‌های کوچک ۳ یا ۴ نفره به عراق بازگردند.عملیات مجاهدین نیز در راستای اهداف از قبل مشخص شده و شناسایی و طراحی شده در داخل ایران انجام می‌شود.

حبوش: در برنامه‌های آینده کار من دقیق خواهد بود تا هیچ جنجالی ایجاد نکند و هیچ مشروعیتی برای حمله به مجاهدین در عراق به ایران ندهد. آن کار‌هایی هم که شما گفتید انجام بگیرد و منجر به قیام در داخل ایران بشود و آتش قیام را شعله ور کند.

رجوی: این بهترین چیزی است که رئیس حبوش به ما هدیه داده‌اند. ما آمادگی کامل داریم و گروه‌ها آماده‌ی اعزام به داخل ایران جهت عملیات هستند.

حبوش: گفته‌ای که برای برادر مسعود داشتم این است که شیوه‌ها را در عملیات تغییر دهید؛ چراکه ایرانیان در خصوص کار‌های شما تجربه دارند. درخواست دارم که دنبال راهکار‌های جدید و نامشخص باشیم. هدف‌هایی که من مشخص می‌کنم هدف‌هایی است که ترجیح می‌دهم هرچه بیشتر در عمق ایران باشد نه در جدار مرز؛ چون اگر در مرز انجام شود طرف مقابل خواهد فهمید که این افراد از پادگان‌های مجاهدین در عراق اعزام‌شده‌اند، ولی اگر در مرز شرقی ایران یا در استان‌های داخل عمق ایران باشند، اولاً بیان انجام این عملیات و امکان تبلیغات روی آن بیشتر است و ثانیاً روحیه مجاهدین داخل ایران نیز بیشتر و بهتر می‌شود و باعث می‌شود جسارت بیشتری برای انجام عملیات داشته باشند این را من از شما می‌خواهم.

۵۰ کیلومتر در عمق ایران از مرز ایران و هرچه بیشتر در داخل باشد بهتر است. اگر از من سؤال کنید که در تهران بهتر است من میگویم تهران بهتر است یا اگر اهواز یا مشهد بهتر است میگویم مشهد بهتر است و این هم برای ما و هم برای شما بهتر است. اهداف عملیات‌ها نیز طى لیستى مشخص شده، ما نیز اهداف خودمان را به شما داده‌ایم و پس از بررسی جواب می‌دهیم. درخواست‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

رجوی: بله، درخواست‌ها را بررسی می‌کنیم.

افسر مخابرات (استخبارات): برادر مسعود رجوی لیستی را خدمت رئیس‌جمهور داده و در آن طی چند بند درخواست‌های خود را ارائه داده است. دفتر رئیس‌جمهور دستور آن را به وزیر دفاع ابلاغ کرده و رونوشت آن را به استخبارات داده است.

رجوی: اولین درخواست سهمیه ۱۸ میلیون بشکه نفت برای هر ۶ ماه جهت فروش است

رجوی: استاد طه خودش به من گفت و دستور سید الرئیس نیز هست.

حبوش: ما در سال چه قدر برای مجاهدین نفت در نظر گرفته بودیم؟

رجوی: ۵ میلیون بشکه در سال بوده است.

حبوش خطاب به افسر مخابرات (استخبارات): به سید الرئیس نامه بنویسید، مبنی بر اینکه برادر مسعود رجوی درخواست سهمیه بیشتری دارد.

حبوش: در نامه توضیح دهید که از فروش ۵ میلیون چه قدر عاید مجاهدین می‌شود و این گروه نیاز به فلان مبلغ دارند که اگر ۱۸ میلیون داده شود فلان مبلغ عاید آن‌ها خواهد شد.

رجوی: از وزارت نفت و توافقات آن‌ها ذکر شود.دو درخواست دیگر داریم که تهیه امکانات پتروشیمی و صدور آن‌ها به خارج از عراق و فروش آنهاست. گفتند دستور مخابرات (استخبارات) باشد.

رجوی: درخواست دوم درخواست تجهیز و همکاری با ارتش آزادی‌بخش (شاخه نظامی گروهک تروریستی منافقین)، درخواست سوم، بررسی امکانات نظامی و زرهی، درخواست چهارم، خرید تعدادی وسایل نظامی و خودرو برای حمل تانک‌ها و … که این نیز در داخل ارتش موجود نبوده و نیاز به خرید آن از خارج است و درخواست پنجم در خصوص نیرو‌ها و امکانات حفاظتی پادگان‌ها است.

حبوش: این درخواست را با وزیر دفاع مطرح کنید تا اگر گفتند نداریم برویم و خریداری کنیم

رجوی: درخواست ششم، محلی جهت تمرین و آموزش تانک‌ها در منطقه کوت یا صویره می‌باشد.

  • نویسنده : سعید پارسا
  • منبع خبر : سایت راه نو