طی این مدت که همه کشور یکپارچه بر علیه بیماری سخت و فراگیر کرونا می‌جنگد و تمام دغدغه مردم و خدمت‌گزاران بهبودی حال بیماران و هشدار رعایت بهداشت همراه با حفظ آرامش است اما این میان، «مجاهدین»، شبکه‌ های فارسی زبان معاند از جمله ایران اینترنشنال با اخبار کذب و ویدئوها و تصاویر جعلی، قصد فریب افکار عمومی و مختل کردن آرامش و امنیت داخلی کشور را داشتند.

۱ – سایت فارسی زبان اسپوتنیک نوشت: در حالی که بسیاری باور دارند ایالات متحده منبع ویروس کرونا بوده و رییس جمهوری ماجراجوی آن دستور انتشار آن علیه دشمنان آمریکا را داده مشاهده می کنیم که رسانه های وابسته به آمریکا و متحدین آن سیاه نمایی رسانه ای در ابتدا بر علیه چین و سپس بر علیه ایران راه انداختند.

اینکه تیم رسانه ای سازمان مجاهدین خلق که مورد حمایت مالی عربستان سعودی و حمایت لجستیک و فنی اسراییل و آمریکا است در آلبانی و تعدادی از کشورهای دیگر شدیدا فعال شده و روی این مساله تبلیغات فراوان راه انداخته، خود یک بهانه دیگری برای این حمله بیولوژیک ( است و جای تاسف دارد برخی که خود را ایرانی معرفی می کنند به جای اینکه ناراحت حال مردم ایران باشند به نوعی خوشحال از کشته شده ایرانی ها توسط این ویروس می باشند.

۲- راب مک ایر سفیر انگلیس در تهران ضمن انتشار تصویری از قفسه‌های پّر فروشگاه‌های کشورمان در حساب توئیتری خود، از رفتار ایرانی‌ها و هجوم نیاوردن به قفسه دستمال توالت تعجب کرد، این در حالی است که هموطنان وی پس از رسمی شدن شیوع کرونا در انگلیس در عرض یک ساعت به فروشگاه‌ها و مراکز خرید حمله‌ور شدند و قفسه‌های فروشگاه را خالی کردند. همچنین در ویدئوهای متعددی که از فروشگاه‌های کشور انگلیس منتشر شده، دیده می‌شود که حتی بر سر دستمال‌ها و ملزومات بهداشتی دعوا می‌کنند.

۳- طی این مدت که همه کشور یکپارچه بر علیه بیماری سخت و فراگیر کرونا می‌جنگد و تمام دغدغه مردم و خدمت‌گزاران بهبودی حال بیماران و هشدار رعایت بهداشت همراه با حفظ آرامش است اما این میان، شبکه‌ های فارسی زبان معاند از جمله ایران اینترنشنال با اخبار کذب و ویدئوها و تصاویر جعلی، قصد فریب افکار عمومی و مختل کردن آرامش و امنیت داخلی کشور را داشتند.

اما امید دانا فعال سیاسی خارج‌نشین توئیتی کنایه آمیز در ارتباط با مدیریت بحران این شبکه معاند منتشر کرده و نوشت:

«رسانه سعودی ایران اینترنشنال در حالی که از عدم توانایی ج ا برای کنترلکرونا، پروپاگاندا رسانه ای میکرد خودش توانایی امن نگه داشتن یک دفتر چندصد متری را نداشته!
تهدید کرونا فرصت شناخت دشمنان وجودی ایران و جوامع غربی بدون رتوش را برایمان فراهم کرد.»

پروپاگاندای رسانه ای

۴- علی علیزاده تحلیلگر سیاسی ساکن لندن با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود، به توئیت حمایتی نماینده کنگره آمریکا از ایران واکنش نشان داد.

علی علیزاده ضمن اشاره به دروغ‌پردازی‌های مصی علینژاد درباره ایلهان عمر نماینده کنگره آمریکا، از نقشه‌های پلید این روزنامه‌نگار معاند افشاگری کرد  و در توئیتر نوشت:

«توییت ایلهان عمر، نماینده کنگره آمریکا: «ما باید تحریم ایران را قبل از مرگ انسان‌های بیشتر تعلیق کنیم.»

حالا فهمیدی چرا علینژاد «ماموریت» داشت یکسال گذشته ده‌ها بار به ایلهان حمله و با هوچیگری و دروغگویی او را مدافع سرکوب زنان ایرانی معرفی کند؟

حجاب بهانه است، اصل ایران نشانه است».

Text Box:

۵ – از شایعه تا واقعیت، عملیات روانی «مجاهدین» بر علیه مردم ایران: کاربران فرقه رجوی و دیگر عناصر جبهه ضد ایرانی به تازگی سبک جدیدی از شایعات را کلید زدند. در این نوع از شایعات، جملات عجیبی از مسئولان و شخصیت‌های جمهوری اسلامی با سوءاستفاده لوگوی رسانه‌های معتبر و رسمی و در قالب عکس نوشته منتشر می‌کنند.

Text Box:

جدیدترین این نمونه، تصویری از ملک زاده معاون وزیر بهداشت با این مضمون که «از آنجایی که دشمن با حمله بیولوژیک قصد کم‌‌کردن جمعیت مسلمانان ایران است پس بهتر است که ما هم زمان قرنطینه، فرزندآوری را که مورد تاکید رهبری است در دستور کار قرار دهیم» را با لوگوی روزنامه جام جم منتشر شد. در همین رابطه یاشار عبدالحسین‌زاده مسئول شبکه‌های اجتماعی روزنامه جام‌جم در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس این موضوع را تکذیب کرد و گفت: ما هرگز چنین مطلبی را از معاون وزیر بهداشت نه شنیده ایم و نه منتشر کرده‌ایم.

پیش از این نیز چنین حربه‌ای را درباره آیات نوری همدانی، اعرافی، شبستری استفاده کرده بودند درحالی هیچ کدام از این افراد چنین صحبت‌های را مطرح نکردند و هیچ یک از خبرگزاری‌های تسنیم، خبرگزاری رسمی حوزه و حتی بی‌بی‌سی روی خروجی خود چنین مطلبی را منتشر نکرده‌ بودند.

Text Box:
  • نویسنده : سعید پارسا
  • منبع خبر : سایت راه نو