گروه تروریستی «انجمن پادشاهی ایران» یا همان تندر که در آمریکا (ایالت کالیفرنیا) مستقر است، در سال 1383 تاسیس گردید. هدف این گروه براندازی از طریق اقدامات مسلحانه و تروریستی است. به لحاظ گرایشات فکری یک گروه ضد دین و شاه پرستانه محسوب می شود.

دستگیری جمشید شارمهد واکنش های زیادی را در فضای مجازی و در بین کاربران برانگیخت. خیلی از کاربران می پرسند بعد از شارمهد نوبت کیست؟ مسیح علینژاد یا رجوی؟

هنوز ضد انقلاب و گروههای تروریستی خارج از کشور از جمله مجاهدین از شوک دستگیری روح الله زم خارج نشده بودند که دستگیری جمشید شارمهد، رئیس «انجمن پادشاهی ایران» ضربه دیگری را بر پیکره فرتوت آنان وارد کرد.

جمشید شارمهد فردی است که در طراحی و اجرای حدودا ۲۷ طرح تروریستی که به کشته و مجروح شدن  جمعی از مردم از جمله در انفجار حسینیه شیراز منجر شد، دست داشت.

این گروه در طول تاریخ فعالیت خود علنا مسئولیت انفجار در حسینیه سیدالشهدای شیراز در سال۸۷ و همچنین انفجار در حوزه علمیه خاتم‌الانبیای شیراز در سال۹۸ را برعهده گرفته است.

جمشید شارمهد بارها در مصاحبه های خود ترور را راهی برای مبارزه با جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته و از آن حرف زده بود.

گروه تروریستی «انجمن پادشاهی ایران» یا همان تندر که در آمریکا (ایالت کالیفرنیا) مستقر است، در سال ۱۳۸۳ تاسیس گردید. هدف این گروه براندازی از طریق اقدامات مسلحانه و تروریستی است. به لحاظ گرایشات فکری یک گروه  ضد دین و شاه پرستانه محسوب می شود.

تاکنون واکنش های زیادی از سوی طیف ضد انقلاب و البته گروه تروریستی بدنام مجاهدین نشان داده شده است.

همچنین دستگیری جمشید شارمهد واکنش های زیادی را در فضای مجازی و در بین کاربران نیز برانگیخت. خیلی از کاربران می پرسند بعد از شارمهد نوبت کیست؟ مسیح علینژاد یا رجوی؟

اما در این میان توئیت سیدعطاء‌ا… مهاجرانی، جالب و درخورتوجه بود. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت اصلاحات در توئیتی نوشت: «جمشید شارمهد وقتی در آمریکا بود و گمان می‌کرد دفترش در طبقه ششم اف‌بی‌آی است، مسئولیت انفجار حسینیه شیراز را به‌صراحت برعهده گرفت. در حادثه حسینیه شیراز ١۴نفر ازجمله چند کودک کشته شدند. بدیهی است که تلویزیون‌های فارسی وابسته به شبکه‌های امنیتی، پریشان‌ خاطرند؛ همکارشان دستگیر شده است.»

اما وقیح ترین  واکشن مربوط به سخنگوی وزارت خارجه آمریکاست.

به گزارش شبکه خبری «العربیه» به نقل از «روسیا الیوم»، «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا  در واکنش به دستگیری «جمشید شارمهد»  از ایران خواست به قوانین بین‌المللی احترام بگذارد!

در این میان سران گروه تروریستی بدنام مجاهدین هم یک روز بعد از اعلام دستگیری شارمهد توسط وزارت اطلاعات ایران، موضع گیری کردند.

سایت رسمی مجاهدین در واکنش به دستگیری جمشید شارمهد رهبر گروه تروریستی تندر اطلاعیه یی با نام «سخنگوی مجاهدین» (بخوانید سران مجاهدین) صادر کرد و در آن از دولت های اروپایی و آمریکا خواست تا اقدام جمهوری اسلامی ایران را بی جواب نگذارند!

در این اطلاعیه آمده است: «جای آن است که آلمان و آمریکا با شدیدترین اعتراض و محکومیت و طرح موضوع در شورای امنیت ملل متحد رژیم را وادار کنند جمشید شارمهد را برای هر گونه تحقیقات به دادگستری آلمان تحویل بدهد و شارمهد تمامی حقایق در رابطه با رژیم را بدون هیچ پرده‌پوشی با افکار عمومی در میان بگذارد . دولتهای اروپایی و آمریکا نباید اقدام رژیم را بی‌جواب بگذارند و ملعبه دست آخوندها و بازیهای اطلاعاتی و اقدامات تروریستی آنها شوند. اطلاع افکار عمومی و ارگانهای بین‌المللی از جزئیات ماجرا در هر صورت و با هر فرضیه‌ای برای سد بستن در برابر تروریسم و توطئه‌های رژیم آخوندی و دستگاههای اطلاعاتی آن بسیار ضروریست.»

اما آنچه از تک تک کلمات این اطلاعیه بر می آید ترس و وحشت رهبران بدنام مجاهدین از دستگیری و انتقال به ایران برای محاکمه بخاطر انبوه جنایاتی است که طی چند دهه گذشته مرتکب آن شده اند.

لذا برای کم کردن از ترس و وحشت ایجاد شده، رهبران مجاهدین در اقدامی مضحک و خنده دار تلویحا جمشید شارمهد را هم به جمهوری اسلامی ایران نسبت دادند! همان کاری که بهنگام دستگیری روح الله زم کردند و باز  همان کاری که در مورد جداشده های سازمان مستمرا انجام داده و آنان را به وزارت اطلاعات نسبت می دهند.

تاکتیکی که صرفا برای کم کردن از فشارهای سیاسی و اجتماعی داخلی و بین المللی و جلوگیری از برملا شدن ماهیت فرقه ای و فعالیت های وطن فروشانه و جنایتکارانه این گروه کاربرد دارد.

اما در اینجا یک سوال بی پاسخ می ماند و آن اینکه با این منطق اگر در فردایی نه چندان دور رهبران بدنام مجاهدین هم دستگیر و برای محاکمه به ایران انتقال داده شدند، و   افرادی پیدا شدند که باید گفته شود آنها را به جمهوری اسلامی ایران نسبت دهند موضع آنها چه خواهد بود؟

  • نویسنده : سعید پارسا
  • منبع خبر : سایت راه نو