فرقه ها در میان ما مولف : مارگارات تالر سینگر مترجم : مهندس ابراهیم خدابنده نویسنده مقدمه کتاب : روبرت جی لیفتون ناشر کتاب : دانشگاه اصفهان   نوع جلد : جلد نرم قطع : رحلی (۲۸*۲۱) سال نشر : ۱۳۸۷ تعداد صفحات : ۴۱۶   توضیحاتی پیرامون محتوای کتاب فرقه ها در میان ما:  […]

فرقه ها در میان ما

مولف : مارگارات تالر سینگر

مترجم : مهندس ابراهیم خدابنده

نویسنده مقدمه کتاب : روبرت جی لیفتون

ناشر کتاب : دانشگاه اصفهان

 

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رحلی (۲۸*۲۱)

سال نشر : ۱۳۸۷

تعداد صفحات : ۴۱۶

 

توضیحاتی پیرامون محتوای کتاب فرقه ها در میان ما:      

«فرقه ها در میان ما: تهدید پنهان در زندگی روزمره»[۱] کتابی است درباره فرقه ها به قلم «مارگارت سینگر»[۲] و «دکتر جانجا لالیچ»[۳]، کارشناس گروه های فرقه ای، با پیشگفتاری از «روبرت جی ریفتون»[۴]، نویسنده و روانشناس معروف آمریکایی. این کتاب که از منظر روانشاسی به ظهور و گسترش فرقه‌ها در دنیای معاصر می‌پردازد. فرقه ها در میان ما توسط انتشارات «جان وایلی و پسران»[۵] در سال ۱۹۹۶ منتشر شد.

مارگارت تالر سنگر فقید روانشناس کلینیکی و استاد ممتاز بازنشسته در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی بود. برای آگاهی از سوابق وی باید اشاره کرد که این زن با بیش از ۳۰۰۰ عضو فرقه ها ، بستگان و دوستان آنان مصاحبه کرده و یا به آنان مشاوره داده است. مارگارت سینگر در زمان حیات خود یک متخصص استرس های بعد از شوک های عصبی ، بعلاوه متخصص فرقه ها بود، که بطور گسترده در ایالات متحده و خارج از این کشور به تدریس اشتغال داشت.

سینگر، نویسنده کتاب، با این که خودش هیچ وقت عضو بودن در فرقه ها را تجربه نکرده است، درک خیلی خوبی از کارکرد فرقه ها و تجربیات اعضای آن ها را به خواننده منتقل می کند.

نویسنده در این کتاب سعی کرده است به پرسش های رایج درباره فرقه ها پاسخ می دهد. اینکه فرقه چیستند و چگونه اعضایشان را شستشوی ذهنی می دهند؟ چرا و چگونه افراد مختلف با پیشینه های گوناگون به فرقه ها می پیوندند؟ و نهایتا اینکه آیا رهایی از فرقه ها ممکن است یا نه ؟  و دهها سوال دیگر که در این کتاب بخوبی به آنها پاسخ داده شده است.

این کتاب با تلاش های شبانه روزی مهندس ابراهیم خدابنده عضو پیشین شورای مرکزی و از مسئولین سازمان سیاسی  مجاهدین ، ترجمه و تدوین شده است.

 

پاورقی:

[۱] Cults in Our Midst: The Hidden Menace in Our Everyday Lives

[2]  Margaret Singer

[3] Janja Lalich

[4] Robert Jay Lifton

[5] John Wiley & Sons

[6] Cults in Our Midst: The Continuing Fight Against Their Hidden Menace

cult

  • نویسنده : سردبیر
  • منبع خبر : راه نو