دولت آلبانی در قبال جان تمامی اعضای گرفتار در این فرقه مسئول است و باید حق پناهندگی آنان را نه به صورت گروهی بلکه بصورت انفرادی به رسمیت بشناسد. تا راه برای درمان و رسیدگی های پزشکی واقعی برای آنان باز شود.

بالاخره در اثر فشار خانواده ها و مقامات دولت آلبانی و سازمان بهداشت جهانی سران فاسد و بدنام مجاهدین زبان به شیوع ویروس کرونا در اردوگاه این گروه در آلبانی گشود و نام یکی از قربانیان این فرقه را که در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته است را علنی کرد.

مخفی کاری در عدم اعلام اسامی فوتی ها در اثر ابتلا به بیماری کرونا در هفته های اخیر و دفن بی سرو صدای آنان، خانواده های دردمندی که عزیزانشان در این فرقه گرفتارند و حامیان حقوق بشر را بشدت مثاتر و نگران نموده است. بنحویکه منجر به ورود مقامات دولتی و بهداشتی آلبانی به اردوگاه این گروه گردید.

وبگاه گازتا ایمپکت که یک رسانه آلبانیایی است هفته گذشته فاش ساخت که مجاهدین اخیرا ۶ نفر را بطور مخفیانه در قبرستان «کاشار» بدون اینکه نام آنها را علنی کند دفن کرده است.

مقامات دولت آلبانی باید به کسانی که در بدترین شرایط همه گیری ویروس کرونا دست استمداد به سوی آنان دراز کردند کمک کند.

مسلما یک پویش جهانی و رساندن #صدای_قربانیان_فرقه_رجوی به گوش ارگانهای حقوق بشری و افکار عمومی در ایران و جهان می تواند بخشی از آلام اعضای گرفتار و خانواده های دردمندشان را التیام بخشد.