سران فرقه رجوی با نام مستعار سخنگوی مجاهدین !! مرتبا در فواصل زمانی بسیار نزدیک، به پایکوبی رسانه ای پرداخته و با اظهارنظرهای ضدمردمی و شرم آور مطالبه اجرای ماشه تحریم ها را برای سرنگونی !!؟؟ حکومت ایران خواستار بودند.

این روزها رهبری گروه تروریستی مجاهدین با مواضع خصمانه و قهرآمیز آمریکا بابت تحریم تمدید تسلیحاتی ایران از مهرماه امسال  همسویی کامل را حفظ و با خباثت شرم آور بر طبل جنگ و توسعه تحریم های ناشی از اجرای برگشت به ماشه تحریم ها  می کوبند.

برای بار اول زورگویی غیرقانونی آمریکا موجب گردیده عملا کشورهای اروپایی عضو برجام (فرانسه –  انگلیس  –  آلمان)  رودرروی آمریکا قرار گیرند . رای گیری سه روز گذشته در شورای امنیت ملل متحد ضربه سیاسی وحشتناک دیگری بر دولت ترامپ بود که بطور واضح بر انزوای گسترده امریکا در تمام عرصه های جهان افزود.

در این اثنا سران فرقه رجوی با نام مستعار سخنگوی مجاهدین !! مرتبا در فواصل زمانی بسیار نزدیک، به پایکوبی رسانه ای پرداخته و با اظهارنظرهای ضدمردمی و شرم آور مطالبه اجرای ماشه تحریم ها را برای سرنگونی !!؟؟ حکومت ایران خواستار بودند.

ولی در کمال بیسوادی سیاسی اصلا پیش بینی نمی کردند که این پیشنهاد غیرقانونی آمریکا با مخالفت حتی متحدان اروپایی آمریکا نیز مواجه شود.

واقعا چقدر باید جامعه جهانی و افکار عمومی به اقدامات این تروریست های سابقه دار و بیرحم اجازه اقامت و گاها تجمع های بی حاصل بدهند.

قطعا در تعاملات پیوسته و ارگانیک و متقابل سیاسی کشورها در مقاطع غیرقابل پیش بینی به جهت عدم وجاهت سیاسی ، اجتماعی و مردمی این جریان تروریستی ، سرنوشت بد و محتومی برای آنان قابل پیش بینی هست.

در حالیکه تمامی کشورهای جهان با قاطعیت لازم مخالف اجرای « مکانیسم ماشه » تحریم ها علیه ایران هستند اصرار این جریان منحوس ، و راه اندازی کنفرانس اینترنتی در آمریکا با موضوع «ضرورت تحریم تسلیحاتی و اعمال قطعنامه‌های سازمان ملل ‌متحد علیه ایران» مثال آن کسی است که سعی می کند شیپور را از سر گشاد آن بزند.

بنابراین موضع گیری اخیر کشورهای اروپایی در مقابل شکست برای آمریکا چنان سنگین بود که پمپئو وزیرخارجه ، متحدان اروپایی را حامی آیت الله ها در ایران خواند !! .

نتیجه اینکه در مقابل این حجم از قلدری و زورگویی های غیر قانونی ایالات متحده، مقابله متقابل ایران نیز با ایجاد هزینه های سنگین سیاسی و دیپلماتیک برای آمریکایی ها و ایادی میدانی آنها هم باید همه جانبه مدنظر باشد . بحول و قوه الهی این امر می تواند با همدلی و مسئولیت پذیری همگانی محقق شود.

  • نویسنده : سیامک جم
  • منبع خبر : سایت راه نو