حادثه دانشگاه آزاد و دست و پا زدن های مریم رجوی و تلاش برای تاثیر گذاری بر اعتراضات دانشجویان

حادثه مصیبت بار و دردآور واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان واحد علوم و تحقیقات  دانشگاه آزاد،  حوالی ساعت ۱۲ ظهر روز چهارم دیماه ۹۶ روی داد و منجر به در‌گذشت  ۱۰ تن و زخمی شدن تعدادی از دانشجویان این دانشگاه شد، که  موجب تأسف و تألم  ایرانیان بویژه جامعه دانشگاهیان کشور گردید.

همین خبر کافی بود که مریم رجوی رهبر فرقه مجاهدین به میدان آمده و تلاش کند از آب گل آلود ماهی بگیرد.  اینکه دانشجویان تجمع کرده و خواستار رسیدگی جدی به وضعیت نابسامان امورات ترابری این دانشگاه شدند امری طبیعی است و  مسئولین امر نیز باید  پاسخگو بوده و  حسابرسی شوند.

این اتفاق برای مجاهدین و رهبر فرتوت آن فرصت مناسبی را فراهم کرد   تا  بار دیگر  دستگاه تبلیغاتی خود را حول آن  کوک کنند.

یکی از ادا و اطوار های مریم رجوی  به روال ثابت ، توئیت کردن است. وی در  تاریخ ۰۸/۱۰/۹۷ در حساب کاربری اش دانشجویان را به اعتراض  فرا خوانده و از آنان خواست  تا «به اعتراض دانشگاه آزاد بپیوندند.

دیروز نیز اطلاعیه بی خاصیت دیگری تحت عنوان «تظاهرات و اعتراض دانشجویان دانشگاه آزاد تهران برای دومین روز متوالی» و بنام آنچه که «شورای ملی مقاومت»  خوانده می شود صادر کرد و همان  حرفهای قبلی را به فرم  دیگری بازتکرار  کرد.

ولی آنچه که تبلیغات  کلیشه ای مریم رجوی  را ناکارآمد کرد پاسخ دندان شکن دانشجویان به ایشان و امثال ایشان بود.  دانشجویان معترض این دانشگاه ضمن اینکه دنبال مطالبات به حق خود بودند و خواستار رسیدگی های قضایی به کوتاهی مسئولین دست اندرکار دانشگاه آزاد بودند از سوی دیگر صف  خود  با تمامی ضد انقلابیون  بویژه سازمان ترروریستی و فرقه گرای مجاهدین را  جدا کردند.

آنان با صدای بلند فریاد می زدند  که بدنبال احقاق حق  و مطالبات خود در این حادثه هستند. و مسئولین باید پاسخگو باشند   تا بار دیگر چنین حوادثی رخ ندهد. ولی هرگز اجازه سواستفاده به مجاهدین  و سایر ضد انقلابیون خارجه نشین را نیز نخواهند داد.

بازتاب گسترده این تجمعات و پخش سخنان دانشجویان معترض  از رسانه ملی  و حضور رئیس دانشگاه آزاد و دادستان کل کشور در جمع آنان و شنیدن حرفهای صریح و بی پرده  دانشجویان حاکی از  عزم جدی مسئولین در رسیدگی به علل این حادثه بود.

ولی آنچه در حرفهای این دانشجویان برجسته بوده و گوش های مریم رجوی هرگز آنها را نشنید این بود که حرفها و خواسته هایشان هرگز نباید زمینه ای برای سواستفاده مجاهدین و سایر ضد انقلابیون خارجه نشین شود.

بدین ترتیب دانشجویان معترض با جدا کردن صف  خود با این وطن فروشان  بی وطن  آب پاکی بر تمامی یاوه گویی های مضحک و ضد انقلابی مریم رجوی ریختند.

ضمن اینکه باید یادآوری کرد  کسانی که امروز دایه مهربان تر از مادر برای دانشجویان ایرانی شده اند همان کسانی هستند که تعداد زیادی از دانشجویانی را که در اوایل انقلاب و بعد از آن به مجاهدین پیوسته بودند را در خاک عراق یا با سربازان عراقی برای جنگیدن با ارتش ایران  همراه کردند و یا در داخل تشکیلات بخاطر اعتراض به مناسبات بغایت ارتجاعی و فرقه ای تشکیلات مجاهدین به زندان افکنده و شکنجه کردند.

  • نویسنده : سردبیر
  • منبع خبر : راه نو