سکوت رسانه ای دشمن ؛ از مجاهدین گرفته تا رسانه های معلوم الحال فارسی زبان معاند هم در قبال بهبود شرایط در ایرن و هم در قبال بحران کرونا در اروپا همگی جنبه سیاسی داشته و آنها صرفا بعنوان نیروی پیاده نظام در خط مقدم جنگ روانی کشورهای غربی بر علیه کشورمان بخط شده اند.

از شایعه تا واقعیت: به این خبر توجه کنید: «از دیروز تا امروز ۱۷ دی ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱۷۸ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در کشور شناسایی شد و در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹ بیمار جان خود را از دست دادند.»

یعنی بعد از ۲۲ ماه آمار فوتی‌های کرونای کشورمان به زیر بیست رسید و چند هفته ای است که هیچ جای ایران دیگر قرمز، زرد و نارنجی نیست.

اما این خبر در هیچ یک از رسانه‌‌ها و شبکه‌‌های ماهواره‌ای فارسی زبان و آنهایی که ادعای اپوزیسیون دارند دیده نمی‌شود و همه این خبر خوب ایران را سانسور کردند.

در این میان جنگ روانی فرقه رجوی هم همپای رسانه های معاند بر علیه مردم ایران همانند سالهای قبل ادامه داشته و مستمر در این رابطه اطلاعیه صادر کرده و هر روز هم بر آمار فوتی های ناشی از ویروس کرونا اضافه می کنند.

البته جنبه مضحک قضیه اینکه، مجاهدین کاری ندارند که واقعیت صحنه در ایران چیست. بهداشت جهانی چگونه در رابطه با مدیریت این بیماری در ایران مسئولین بهداشت ایران را تحسین می کنند، به این هم کاری ندارند که ایران یکی از کشورهایی است که بیشترین تزریق واکسن در آن وجود داشته است، باز به این هم کاری ندارند که در حال حاضر ایران یکی از معدود کشوری است که در آن تعداد فوتی های ناشی از کرونا به زیر عدد ۲۰ رسیده است. بلکه آنها برحسب وظیفه مزدوری شان همچنان به صدور اطلاعیه های کذایی که هیچ ارزش رسانه ای هم ندارد  و طی سه سال اخیر هم هیچ رسانه ای در ارتباط با آمار مبتلایان و فوتی های ناشی از کرونا در ایران به آنها استناد نکرده است ادامه می دهند.

در سوی مقابل اخبار چند روز اخیر اروپا از جمله؛ «موج اُمیکرون در اروپا»، «ثبت بالاترین رکورد مبتلایان به کرونا/ اُمیکرون انگلیس را درنوردید»، «ابتلا به کرونا در فرانسه هم رکورد زد» و . . . نشان می دهد شیوع بالای ویروس کرونا بسیاری از مناسبات اجتماعی در اروپا را تعطیل کرده و حتی دیدارهای فوتبال تیم های اروپایی نیز کنسل کرده است اما خبری از انتشار این اخبار از سوی رسانه‌های اپوزیسیون نیست. رسانه‌هایی که در روزهای شیوع کرونا در ایران و جان باختن تعداد زیادی از هموطنانمان که همزمان با ویروس کرونا و  تحریم دست و پنجه نرم می‌کردند. این رسانه‌ها نه تنها سیاه‌نمایی و شایعه پراکنی کردند بلکه حتی در برخی موارد برای واردات دارو واکسن سنگ‌اندازی هم کردند.

البته این رسانه‌هایی که اینگونه در قبال وضعیتی در ایران و اروپا سکوت کردند قطعا اگر در روزهای آینده وضعیت کرونا در ایران خدایی ناکرده صعودی شود، دوباره دست به اسلحه شایعه افکنی می‌برند و افکار عمومی ایران را به رگبار خواهند بست.

حرف آخر اینکه سکوت رسانه ای دشمن ؛ از مجاهدین گرفته تا رسانه های معلوم الحال فارسی زبان معاند هم در قبال بهبود شرایط در ایرن و هم در قبال بحران کرونا در اروپا همگی جنبه سیاسی داشته و آنها صرفا بعنوان نیروی پیاده نظام در خط مقدم جنگ روانی کشورهای غربی بر علیه کشورمان بخط شده اند.

  • نویسنده : یوسف اردلان
  • منبع خبر : سایت راه نو