در شدت تنفر مردم ایران از این گروه بدنام کافی است اشاره کنیم که بعد از چهل سال شرارت تنها حاصل آنان ساکن شدن در تکه زمینی بشدت قرنطینه شده در خاک آلبانی است که بیوه رجوی به همراه مشتی آدم های بیمار و مریض و سالخورده در آن روزگار می گذرانند. البته باید گفت وضعیت فعلی هم شاید بهترین روزهای این بیماران روانی و خشونت طلبان باشد. بسا روزهای سخت تر از این هم برای این جانوران وحشی در پیش است.

اگر نسل های جدید شناخت کافی از وضعیت فلاکت بار اشراری مثل «مجاهدین» را ندارند ولی نسل اولی ها هنوز حافظه تاریخی خود را حفظ کرده اند. اینکه چگونه رهبران «مجاهدین» در طول بیش از چهل سالی که از انقلاب ۱۳۵۷ می گذرد برای کسب قدرت سیاسی در ایران در هر بزنگاهی بر علیه مردم که بحق آنان را با پس گردنی از خاک پاک ایران بیرون ریختند، قد علم کرده و مسیر مبارزات مصالمت آمیزشان را با ترور، خشونت ورزی و طن فروشی تغییر داده و خسارات جبران ناپذیری در عرصه های سیاسی، اجتماعی و امنیتی وارد کرده اند.

مصوبه‌ی اصلاح قیمت بنزین،  طی چند روز گذشته به یک مسئله‌ی پرمناقشه در سطح سیاسی و اجتماعی کشور تبدیل شده و مباحثات فراوانی در حوزه‌ی حکمرانی و همچنین اعتراضات مهمی در حوزه اجتماعی راجع به آن شکل گرفته است.

مردم در برخی شهرها به خیابان آمده و نسبت به این تصمیم اعتراض کردند، کنار اعتراضات اجتماعی، شرارت‌ها و اغتشاش‌هایی نیز توسط برخی عوامل معلوم الحال صورت گرفت که خط دهندگان آنها اشرار خارجه نشینی نظیر «مجاهدین»، اعضا و وابستگان خاندان پهلوی و افرادی دیگر نظیر مسیح علینژاد و …. بودند که به دستور ارباب سعودی و آمریکایی خود وارد میدان شدند. تا با اغراق و بزرگ نمایی، اعتراضات مسالمت آمیز مردم ایران را به آشوب، اغتشاش و خشونت تغییر مسیر بدهند.

تبدیل اعتراضات به آشوب، عموما توسط افراد معدود و مشخصی انجام گرفت که از تجهیزات ویژه برای تخریب استفاده می کردند. حتی شیوه عملکرد این افراد نشان می‌دهد که رفتار آنها هیجانی و از سر احساسات نیست و برای تشکیل چنین هسته های خشونتی آموزش دیده و تجهیز شده‌اند.

در این میان اولین واکنش مجاهدین درج خبری با عنوان «اعتراض ها علیه افزایش قیمت بنزین- مریم رجوی: به صفوف معترضان بپیوندید» در اواخر روز ۲۴ آبان ماه ۱۳۹۸ بود.

مجاهدین در گزارش خود ویدئوی تجمعات اعتراضی به گرانی بنزین در چند شهر را نیز به نمایش گذاشتند.

آنها بلافاصله سعی کردند با هجوم به کانالهای تلگرامی خود ضمن بزرگنمایی اخبار تجمعات گرانی بنزین، خط و خطوطی را نیز برای گسترش و ادامه دار کردن آن به اغتشاش گران و اندک عوامل میدانی خود بدهند. در همین رابطه در کانال های تلگرامی به عوامل خود اعلام کردند: «در میادین و خیابانهای اصلی شهرها – در خیابانها بمانید».

متعاقبا اقدام به ایجاد کمپینی به نام «کمپین منتقدین گران شدن بنزین» کردند تا بدین ترتیب مردم  را هرچه بیشتر تحریک و به خیابانها بکشانند.

البته در این میان رسانه های فارسی زبان ارباب سعودی مثل العربیه نیز بیکار نماند، تا با بازنشر اخبار رسانه های مجاهدین از آشوب در برخی از شهرهای ایران، هرچه بیشتر بتوانند دامنه تبلیغات ضد ایرانی خود را گسترش دهند.

دولت مردان آمریکایی نیز پرده را کنار زده و علنا حمایت آشکار خود از آشوبگران را تحت نام مردم ایران اعلام کردند.

دیروز «لن کودوروسکی» مشاور ارشد امور عمومی وزارت خارجه آمریکا که عضو «گروه اقدام ایران» وزارت خارجه آمریکا نیز هست، در صفحه توییترش نوشته است: «اگر ویدئوهای موثقی از اعتراضات ایران دارید، آن‌ها را اینجا منتشر کنید. بگذارید صدای مردم ایران شنیده شود.»

لازم به ذکر است که همین شخص در حساب توییتری خود تصاویری از حمله اغتشاشگران به اموال عمومی را نیز منتشر ساخته است.

«مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا نیز روز شنبه در توییتی مدعی حمایت واشنگتن از مردم ایران شد. وی در این توییت نوشت که آمریکا صدای مردم ایران را شنیده و از آنها حمایت می‌کند.

همه اینها در حالی است که  «برایان هوک» نماینده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا و رئیس «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه ایالات متحده بامداد روز سه‌شنبه گفت واشنگتن قویاً از اغتشاشات و آشوب‌ها در این کشور حمایت می‌کند.

در همین وانفسا فرانسه نیز به میدان آمد. بر طبق خبر «اسکای نیوز» وزارت خارجه فرانسه روز دوشنبه در اظهاراتی خواستار «احترام ایران به آزادی بیان و حق اعتراضات مسالمت‌آمیز» در ایران شد.

خنده دار بودن قضیه اینجاست فرانسه در حالی خواستار احترام ایران به آزادی بیان و حق اعتراضات مسالمت‌آمیز شده که جنبش جلیقه‌زردهای این کشور شنبه گذشته یک‌سالگی خود را جشن گرفت. پلیس فرانسه ضمن برخورد خشن با جلیقه‌زردها تاکنون هزاران نفر را در ارتباط با آنها بازداشت کرده است. تنها تا فوریه ۲۰۱۹، بیش از هشت هزار جلیقه‌زرد توسط پلیس فرانسه بازداشت شده بودند. تاکنون ۱۰ جلیقه‌زرد نیز در فرانسه کشته شده‌اند.

ولی در ورای همه اینها آنچه که بار دیگر تکرار شد دشمنی بی حد و حصر فرقه رجوی با مردم ایران در تغییر مسیر مطالبات مسالمت آمیز آنان است.

اگر نسل های جدید شناخت کافی از وضعیت فلاکت بار اشراری مثل «مجاهدین» را ندارند ولی نسل اولی ها هنوز حافظه تاریخی خود را حفظ کرده اند. اینکه چگونه رهبران «مجاهدین» در طول بیش از چهل سالی که از انقلاب ۱۳۵۷ می گذرد برای کسب قدرت سیاسی در ایران در هر بزنگاهی بر علیه مردم که بحق آنان را با پس گردنی از خاک پاک ایران بیرون ریخت، قد علم کرده و مسیر مبارزات مصالمت آمیز آنان را با ترور، خشونت ورزی و طن فروشی تغییر داده و خسارات جبران ناپذیری در زمینه های سیاسی، اجتماعی و امنیتی وارد کرده اند.

در شدت تنفر مردم ایران از این گروه بدنام کافی است  اشاره کنیم که بعد از چهل سال شرارت تنها حاصل آنان ساکن شدن در تکه زمینی بشدت قرنطینه شده در خاک آلبانی است که بیوه رجوی به همراه مشتی آدم های بیمار و مریض و سالخورده در آن روزگار می گذرانند. البته باید گفت وضعیت فعلی هم شاید بهترین روزهای این بیماران روانی و خشونت طلبان باشد. بسا روزهای سخت تر از این هم برای این جانوران وحشی در پیش است.

در آخر باید گفت: این روزها هم می گذرد و روسیاهی بازهم به این اشرار وطن فروش خواهد ماند.

  • نویسنده : سعید پارسا
  • منبع خبر : سایت راه نو