نگاه غربی ها به مجاهدین و وطن فروشانی مثل زم ، این است که ازشون استفاده می کنند و عاقبت هم دور می اندازنند . چرا که زم بعد این همه خدمت به آنان برایشان به اندازه جاسوس استرالیایی هم ارزش نداشت که مبادله اش کنند.

روح الله زم در سحرگاه روز ۲۲ آذر ۱۳۹۹ به دار مجازات آویخته شد. اگر نگاهی به تاریخ پر فراز و نشیب ایران در چند دهه گذشته بیندازیم خواهیم دید همیشه  مزدورانی چه بشکل سازمانی مثل فرقه مجاهدین، و چه به شکل فردی مثل روح الله زم نقش حلقه های واسط برای سرویس های اطلاعاتی غربی در جمع آوری اطلاعات، تحرکات میدانی و اقدام علیه امنیت مردم ایران را بعهده داشته و توانسته اند خسارات انسانی و مادی فراوانی را به کشور تحمیل کنند.

علت آنهم این است که دشمنان این مرز و بوم با محوریت آمریکا همیشه از یک نقص بسیار بزرگ رنج می بردند. که آنهم، نداشتن سرپل‌های اطلاعاتی مستقیم در داخل ایران برای در اختیار داشتن اطلاعات فرهنگی، اجتماعی، دینی و البته سیاسی جهت رصد اطلاعاتی و برنامه‌ریزی‌ها برای ضربه زدن از داخل به کشور بوده است.

آخرین اعترافات روح الله زم تکان دهنده بود. مستند «زبان جنایت» روایتی از خیانت‌های نیما زم به مردم ایران و جنایت‌هایی است که وی در همکاری با سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه انجام داد و سرانجام به چنگال قانون افتاد.

همکاری “زم” با وزارت خارجه آمریکا در پروژه تحریم‎ها نیز همچنان که خودش هم اعتراف می کند بخش دیگری  از اقدامات ضد ایرانی وی در حق مردم ایران محسوب می شود.

البته یکی از شاخصه‌هایی که پرونده زم را از لحاظ حجم و گستره‌ی خیانت به کشور متمایز می سازد، ولع عجیب او برای «مزدوری» بود. یعنی رقابتی تنگاتنگ با مجاهدین در مزدوری و وطن فروشی.

روح‌الله زم تقریبا با هر سرویس جاسوسی که برای ضربه زدن به منافع ملی و خدشه‌دار کردن امنیت ملی ایران برنامه داشت، دست همکاری داده بود. موساد، سرویس اطلاعاتی سعودی، سرویس اطلاعاتی فرانسه، میت ترکیه، سازمان سیا و . . . که این حجم از ولع و شیفتگی برای «مزدوری» علیه میهن مادری، صرفا در سازمان  مجاهدین مسبوق به سابقه بوده و هست.

مریم رجوی که خود در وحشت بی حد و حصر از استرداد بسر می برد، اولین کسی بود که بلافاصله با صدور اطلاعیه ای اعدام این خیانت کار را  محکوم کرد و از «سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا به‌ ویژه فرانسه» خواست آنرا محکوم کنند! چرا که خود وی نیز همچون نیما زم پناهندگی کشور فرانسه را دارد. که هم اکنون به عینه بی اعتباری آنرا می بیند.

سایت خبری العربیه هم دیروز که در نقش سخنگوی دولت عربستان، ایفای نقش می کند عزادار مجازات پادوی خود شد. و وی را بی گناه دانست!

البته روح الله زم در بخشی از اعترافاتش، صراحتا از نقش تجزیه‌طلبانه حکومت وهابی سعودی علیه مردم ایران سخن گفته بود.

مسلما در هیچ کجای دنیا برای خائنین، فرش قرمز پهن نمی کنند. و روح الله زم هم از جمله کسانی بود که به ایران و مردمش خیانت کرد.

بنابراین عروسک‌ گردانی ی قماشی از این دست بمانند اشک ریختن استالین برای مرگِ حیوان‌خانگی خود است.

اما آنچه که باید مایه عبرت الباقی این مزدوران از جمله سران فاسد و بدنام مجاهدین باشد این است که:

نگاه غربی ها به مجاهدین و وطن فروشانی مثل زم ، این است که  ازشون استفاده می کنند و عاقبت هم دور می اندازنند . چرا که زم بعد این همه خدمت به آنان برایشان به اندازه جاسوس استرالیایی هم  ارزش نداشت که مبادله اش کنند.

رفتار فرانسه با روح الله زم و آمریکا با محمدرضا شاه پهلوی عبرت آمیز است، چرا که شاه ۳۷ سال به آمریکا خدمت کرد ولی خیلی راحت او را دور انداختند! و حتی وی را بعد از فرار از ایران نیز به آمریکا راه ندادند.

امروز هم همان  اتفاق برای روح الله زم با این همه خدمت رسانی به بیگانگان افتاد!!

حال باید منتظر ماند و دید نفر بعدی کیست که با افتادن به چنگ قانون پاسخگوی جنایات و وطن فروشی هایش در گذشته و حال باشد.

  • نویسنده : سعید پارسا
  • منبع خبر : سایت راه نو