خبرنگاران حاضر در دادگاه بشدت تحت تاثیر حرفهای واقعی اعضای جداشده سابق قرار گرفته بودند . همه اعضا سابق ادعا می کردند در یک سیستم مجاب سازی ذهنی، روح شان را از سوی تشکیلات رجوی به یغما برده شده تلقی می کردند.

در روزهای ۱۷ و ۱۸ اسفند ماه و طی دو روز پرثمر جلسات رسیدگی به دادخواست و شکایت بیش از ۴۲ نفر از اعضای سابق گروه تروریستی مجاهدین خلق در شعبه ۵۵ دادگاه حقوقی و عمومی بین‌الملل تهران برگزار گردید.

تعداد زیادی از افراد باسابقه زیاد در مناسبات تشکیلاتی مجاهدین نیز بعنوان شاهد و مطلع، اطلاعات خود را اظهار و به تظلم خواهی دوستان خود قوام بخشیدند.

طی دو روز مورد اشاره، اعضای جداشده با سوابق مشخصِ حضور در فرقه مجاهدین و تعدادی از خانواده قربانیان، به ادای توضیحات درباره شکنجه های روحی و جسمی تحمل شده خود  پرداختند.

در این اظهارات به مواردی از قبیل؛ فریب از طریق ترفند کاریابی در کشورهای ترکیه ، امارات و یا عدم ایجاد امکان تماس تلفنی و ملاقات حضوری نفر حاضر در پایگاه اشرف ۳ در کشور آلبانی با خانواده و بستگان خود در ایران ،  روزهای سخت گذراندن زندان در واحد اسکان یا زندان فرقه رجوی واقع در قسمت جنوب شرق قرارگاه اشرف سابق در عراق ، سرکوب در جلسات مغزشویی موسوم به  « عملیات جاری » و « دیگ »  و  اقدامات خودزنی با شلیک تیر و یا خودسوزی نفرات به جهت خاتمه دادن به زندگی پرنکبت  ، پرداختند.

خانم لیلا کیوکان که از ۴۰ سال پیش در ماتم عدم امکان ملاقات با پدرش در تشکیلات مجاهدین به همراه مادرش به غم مظلومانه نشسته ، همه حضار دادگاه را متاثر از حرفهای دلنشین خود نمود.

آقای محمد رضا گلی اسکارودی از اعضای باسابقه مناسبات،  صادقانه به ظلم های روا شده نسبت به خود اذعان نمود و اینکه بعنوان زندانبان در قالب یک زندانی فکری شاهد شکنجه های اعضای دیگر در زندان دستگاه رجوی بوده است.

خبرنگاران حاضر در دادگاه  بشدت تحت تاثیر حرفهای واقعی اعضای جداشده سابق قرار گرفته بودند . همه اعضا سابق ادعا می کردند در یک سیستم مجاب سازی ذهنی، روح شان را از سوی تشکیلات رجوی به یغما برده شده تلقی می کردند.

همه اینها در حالیست که در ایام اخیر، دادگاه تجدید نظری در لندن شکایت وزیر کشور بریتانیا برای قرارگرفتن سازمان تروریستی مجاهدین در لیست گروههای تروریستی را با وقاحت تمام رد نمود.

در این روزها و ایام  همکاری کشورهای اروپایی و بتازگی اسراییل در کنار امریکا و عربستان سعودی  با این جریان تروریستی  ،  شدت گرفته و تصور می شود ناکامی قدرتهای جهانی از مقابله با مردم رشید ایران وامانده اند و می بایست استفاده ابزاری از این گروه تروریستی و فرقه ای مجاهدین را ادامه دهند.

سازمان مجاهدین در یک اقدام عجولانه به انتشار پیامی منتسب به مسعود رجوی مبادرت نمود .  مسعود رجوی مدعی شد حاضر هست در دادگاه لاهه حضور یابد!

همه اینها نشان از شوک و ترس وحشتناکی هست که گریبان رهبران خائن و فراری این جریان تروریست را  بشدت گرفته است. بزودی معلوم خواهد شد که مسئولین دولت آلبانی چه جوابی قانع کننده می توانند برای توجیه افکار عمومی داشته باشند .

  • نویسنده : سیامک جم
  • منبع خبر : سایت راه نو