بزرگترین هراس آمریکا همراه با ایادی و مزدوران آن از پایان تحریم‌های تسلیحاتی ایران، نه امکان خرید تجهیزات نظامی از روسیه و چین، بلکه امکان دسترسی بدون محدودیت ایران به بازار پرسود صادرات تسلیحات است. ضمن اینکه بحث لغو تحریم تسلیحاتی شورای امنیت بر علیه ایران یک اتفاق سیاسی هم است که در آن آمریکا، این بزرگترین قدرت جهانی بزرگترین شکست سیاسی ممکن را از ایران خورد.

تحریم تسلیحاتی شورای امنیت سازمان ملل متحد از نیمه شب ۲۷ مهر ۱۳۹۹ پس از ۱۳ سال پایان گرفته است.

بنا به توافق هسته‌ای ایران در سال ۲۰۱۵، تحریم تسلیحاتی ایران در این تاریخ لغو و ایران می‌تواند از کشورهای دیگر سلاح‌های متعارف بخرد.

هفته گذشته محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به مسکو سفر کرده بود، آقای دکتر ظریف در این سفر تاکید کرد که ایران به گفتگو با روسیه در زمینه همکاری دفاعی ادامه می‌دهد. او در خصوص قرارداد‌های نظامی میان تهران و مسکو گفت: «ایران و روسیه مذاکرات بسیار جدی در این خصوص انجام دادند و ما به این گفتگو‌ها ادامه می‌دهیم.»

در کنار روسیه، چین هم در موقعیت مناسبی برای مذاکره با ایران در این باره است. چین در دو سال اخیر محافظه‌کاری را کنار گذشته و با صراحت بیشتری از ایران حمایت می‌کند.

از طرف دیگر ایران و چین به دنبال یک توافق جامع ۲۵ ساله هستند که احتمالا مسائل نظامی و مبادلات تسلیحاتی جزیی مهم از این توافق باشد.

اما بزرگترین هراس آمریکا همراه با ایادی و مزدوران آن از پایان تحریم‌های تسلیحاتی ایران، نه امکان خرید تجهیزات نظامی از روسیه و چین، بلکه امکان دسترسی بدون محدودیت ایران به بازار پرسود صادرات تسلیحات است. بازاری که هم به رونق اقتصادی ایران کمک می‌کند و هم ضریب نفوذ بین‌المللی ایران را افزایش می‌دهد.

ضمن اینکه بحث لغو تحریم تسلیحاتی شورای امنیت بر علیه ایران یک اتفاق سیاسی هم  است که در آن آمریکا، این بزرگترین قدرت جهانی بزرگترین شکست سیاسی ممکن را از ایران خورد. حتی در بین متحدین خود نیز منزوی گردید.

حال پر واضح است که سران فاسد و بدنام مجاهدین بعنوان ستون پنجم و پیاده نظام دشمن نیز بخواهند بار دیگر از طناب کهنه و پوسیده « افشاگری اتمی » در آستانه رفع تحریم های تسلیحاتی ایران بالا رفته  تا بزعم خود یک موج جهانی جدید بر علیه ایران و به نفع اربابان غربی و عربی شان راه اندازی کنند.

سایت رسمی مجاهدین در تاریخ ۲۵/۰۷/۹۹ یعنی درست دو روز قبل از رفع تحریم های تسلیحاتی از ایران اعلام کرد: « در کنفرانسی که روز جمعه ۲۵ مهر ۹۹ در واشینگتن با شرکت خبرنگاران از طریق آنلاین برگزار گردید، (مجاهدین) یک مرکز جدید اتمی رژیم را در منطقه سرخه حصار و فعالیت های ادامه دار سازمان پژوهشهای نوین دفاعی، سپند را  افشا کردند. »؟!

بنابراین دشمنان غربی و عربی ایران بعد از انزوای بین المللی و شکست سنگین آمریکا در فعال کردن مکانیسم ماشه در شورای امنیت، و در آستانه پایان تحریم تسلیحاتی ایران در ۲۷ مهر ۹۹، بر آن شدند تا با هدف حساس کردن جامعه جهانی علیه جمهوری اسلامی ایران بار دیگر اتهامات خود را از زبان سازمان بدنام مجاهدین که هیچ جایگاهی در بین مردم ایران ندارد، رسانه ای کنند.

اما در آن سوی میدان ، وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران هم با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد؛ « امروز، (۲۷/۰۷/۹۹) یک روز بسیار مهم برای جامعه جهانی است، که برخلاف تلاش­های رژیم ایالات متحده، از قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ملل متحد و برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) صیانت کرده است. از امروز، همه محدودیت‌های انتقالِ اقلام تسلیحاتی به و از جمهوری اسلامی ایران و همچنین اقدامات و خدمات مالی مرتبط با آن و تمامی ممنوعیت­های ورود یا عبور از قلمرو دولت‌های عضو ملل متحد که پیش از این علیه برخی از شهروندان و مسئولین نظامی ایران تحمیل شده بودند، به صورت خودکار خاتمه یافت.»

بنابراین دست و پا زدن های گروه بدنام مجاهدین و متوسل شدن به ابزار کهنه ای به نام افشاگری اتمی با این ترفند که ایران برجام را نقض کرده است، نه در ابتدای راه بلکه در انتهای راهی است که سالها بر علیه مردم ایران طراحی و پیش برده شده است.

اینکه  هیچ دولتی حاضر نشده رسما به این خبر واکنش نشان دهد، نیز حاکی از بی اعتباری سیاسی و رسانه ای مجاهدین در سطح بین المللی است.

البته  انعکاس این خبر در چند رسانه آمریکایی نه چندان معروف و برخی از خبرگزاریهای عربی نیز بواسطه پولهای کثیف است که دردی از سران فاسد و بدنام مجاهدین را درمان نمی کند.

اکنون در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و به احتمال زیاد در چند قدمی پایان عمر سیاسی ترامپ قرار داریم. بدیهی است که سران فاسد و بدنام مجاهدین همچنان سر در گریبان گرفته و ناله سر دهند.

آنان طی ۴ سال گذشته به بدترین شکل ممکن با تحریم های ظالمانه دولت آمریکا بر علیه مردم ایران همراهی کردند. به انواع و اقسام جنگ های روانی متوسل شدند، ولی النهایه آنچه که بدست آوردند بازهم بی آبرویی و ایجاد تنفر بیشر در مردم ایران از این گروه بدنام است.

همچنانکه در ابتدای این مطلب نیز اشاره کردم آنچه که دشمنان مردم ایران و ایادی آنان را نگران و هراسان کرده است، نه خرید تسلیحات بلکه فروش تسلیحات از سوی ایران به کشورهای دیگر در سرتاسر جهان است و این یعنی اقتدار تسلیحاتی، تجارت پر سودی که  حتی تحریم های فروش نفت را هم به حاشیه می برد. چیزی که خیلی از کاربران ایرانی در فضای مجازی هم روی آن انگشت گذاشته اند.

ذیلا برخی از این واکنش ها آورده می شود.

  • نویسنده : سردبیر
  • منبع خبر : سایت راه نو