نقش جان بولتون در حفظ تروریست های جنایتکار فرقه رجوی از انتقال به آلبانی و استقرارشان در پایگاه نظامی متروک در کشور آلبانی، برکسی پوشیده نیست. وی با رئیس جمهوری آلبانی کریدور خاصی را برای حمایت از فرقه رجوی ایجاد نموده بود.

روز ۱۹ شهریور به یکباره از برکناری جان بولتون یار تندرو ، راستگرا، جنگ طلب و مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ مطلع شدیم. ترامپ اظهار کرد با وی در قبال بعضی مسائل اختلاف نظر داشتیم. بعضی رسانه ها نیز این اختلافات را به سر نحوه ادامه مذاکره با طالبان در افغانستان ربط می دهند. در هرحال یار غار گروه تروریستی «مجاهدین» و علی الخصوص مهمان ویژه مریم رجوی در مراسم های اشرف ۳ در آلبانی و قبل ها در سالن ویلپنت پاریس به زیر کشیده شد.

همانیکه در خرداد سال ۱۳۹۷ با ژست جنایتکارانه اش وعده داد جمهوری اسلامی ایران تا ۱۱ دی همانسال (اول ژانویه) سرنگون خواهد شد.  این اتفاق صدالبته نشانه ای از شکست سیاست های رادیکال در قبال مردم ایران است. مشخصا، دیگر جهان امروز پذیرای اینگونه سیاست ها نمی تواند باشد.

بنظر می رسد اوج رفتارهای یکجانبه گرایانه و مداخله جویانه وی عاملی جدی در اخراج و دورنگه داشته شدنش از سیاست های ایالات متحده می تواند بشمار آید. بقول وزیر خارجه میهن مان او دشمن دیپلماسی بود و اینک ناظر سیاست های ورشکسته خویش هست. وی ده روز پیش از پنتاگون خواسته بود برنامه های نظامی خود علیه ایران را ارائه دهد. عدم حضور بولتون در تیم ترامپ آنچنان با استقبال خیلی از کشورها  مواجه شد که بلافاصله قیمت جهانی نفت کاهش یافت.

نقش وی در حفظ تروریست های جنایتکار فرقه رجوی از انتقال به آلبانی و استقرارشان در پایگاه نظامی متروک در کشور آلبانی، برکسی پوشیده نیست.  وی با رئیس جمهوری آلبانی کریدور خاصی را برای حمایت از فرقه رجوی ایجاد نموده بود.

بجرات می توان گفت وی با حضور مستمر در آلبانی و پایگاه ۱۸۰۰ نفره مجاهدین و سخنرانی های ضدایرانی  نقش بسزایی در تعمیق ارتباطات اطلاعاتی و وطن فروشانه با مریم رجوی داشته است.  علیرغم جیغ و دادهای الکی و بچه گانه عناصر این فرقه در اروپا و شبکه مجازی، و بلند کردن صدایی مبنی بر اینکه جایگزین وی از سوی ترامپ یعنی «کویرمن» سخت گیرانه تر از وی می باشد.

در هرحال اثربخشی بولتون به یکباره تمام شد و هر اقدام غلط جانشین وی یعنی «کویرمن» در این سطح نمی تواند ارزیابی شود.

همه این اقدام در راستای تمکین ترامپ از اعتراض به حماقت های خطرناک بولتون در امنیت خلیج فارس بشمار می آید. تا ضمن حفظ فضای نسبی آرامش ، بر امید مذاکره با آقای روحانی در سفر چند روزه ایشان بابت حضور در مجمع سازمان ملل متحد دل ببندد.

«کوپرمن» نیز همانند همپالکی افراطی اش فردی جنگ طلب هست که در سال ۲۰۱۵ بیانیه ضد برجامی علیه اوباما را امضا نموده .  وی از فعالین اندیشکده راست افراطی بنام مرکز سیاست امنیتی در آمریکا محسوب می شود.

  • نویسنده : سیامک جم
  • منبع خبر : سایت راه نو