در بین کاربران در فضای مجازی این رخداد با عنوان «جایزه صهیونیستی» بازتاب داده شده است. دیگر نکته مورد توجه کاربران، برندگان قبلی این جایزه بوده است. افرادی همچون آدولف هیتلر، نتانیاهو، جورج بوش، شیمون پرز، دونالد ترامپ، اسحاق رابین و ... همه این برندگان به‌نوبه خود عامل یک جنایت در گوشه و کنار جهان هستند و موفق شدند این جایزه سیاسی را دریافت کنند.

کمیته نوبل نروژ روز جمعه ۶ اکتبر (۱۴ مهر) اعلام کرد «جایزه سال ۲۰۲۳ خود را به نرگس محمدی، فعال حقوق بشر ایرانی، اهدا کرد.»

بریت ریس اندرسون، رئیس هیات نروژی کمیته نوبل صلح، در برابر خبرنگاران قرار گرفت و نام نرگس محمدی را به‌عنوان برنده سال ۲۰۲۳ این جایزه اعلام کرد. اندرسون ابتدا به زبان فارسی شعار اغتشاشات سال گذشته یعنی «زن، زندگی، آزادی» را صدا زد.

نرگس محمدی که اکنون به جرم اجتماع و تبانی به‌قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور در زندان به سر می‌برد، سابقه پرتکراری در اقدامات ضد امنیتی علیه کشور دارد و به مناسبت این اقدامات در سال‌های اخیر خبرساز شده و به شهرت رسیده است.

البته نرگس محمدی در دریافت این جایزه یک رقیب هم داشت. مصی علینژاد که طبق افشاگری میلاد آقایی، کارشناس پای ثابت شبکه‌های سلطنت‌طلب، از ماه‌های گذشته با لابی‌گری در شبکه تروریستی اینترنشنال، تلاش می‌کرد از پانصد استاد امضا بگیرد تا نماینده جایزه صلح نوبل شده و محمدی خط بخورد.

وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی به زبان فارسی پیامی منتشر کرد. «گاملی‌ال» در پیامی توئیتری به زبان فارسی نوشت: «امروز از شنیدن برنده شدن جایزه صلح نوبل نرگس محمدی خرسند شدم.» او پیامش را هم با این جمله تمام کرد: «باهم پیروزیم، زن، زندگی، آزادی!»  که پشت پرده این انتخاب را بیش از پیش آشکار می کند.

بعبارتی این اقدام بنیاد نوبل برای هزارمین بار ثابت کرد هرچی وطن فروش تر جایزه بگیرتر.

اما در بین کاربران در فضای مجازی این رخداد با عنوان «جایزه صهیونیستی» بازتاب داده شده است. دیگر نکته مورد توجه کاربران، برندگان قبلی این جایزه بوده است. افرادی همچون آدولف هیتلر، نتانیاهو، جورج بوش، شیمون پرز، دونالد ترامپ، اسحاق رابین و … همه این برندگان به‌نوبه خود عامل یک جنایت در گوشه و کنار جهان هستند و موفق شدند این جایزه سیاسی را دریافت کنند. که اگر شخص نوبل اکنون زنده بود خودش از این همه جنایت که به نام وی  ثبت می شود  شرمنده خلق های جهان می شد.

سایر وحوش ضد انقلاب مانند؛ رضا پهلوی، مسیح علینژاد، مریم رجوی، عبدالله مهتدی، و . . .  هم به‌عنوان باصطلاح سران اپوزیسیون، جایزه را تبریک گفته و تلاش کردند از قافله عقب نمانند. تا شاید روزی برای آنان هم که همگی در وطن فروشی و جنایت و ترور خبره اند جایزه ای از سوی کارفرمایشان داده شود، البته کارفرمایی که هم اکنون خود در عملیات «طوفان الاقصی» رزمندگان فلسطینی پاسخ جنایت های سالیانش را پس می دهد.

  • نویسنده : علی صدر
  • منبع خبر : سایت راه نو