اگر از دست و پا زدن های مشمئز کننده رهبران فاسد و بدنام مجاهدین و سایر وحوض ضد انقلاب بگذریم، آنچه که باعث عقبگرد کشورهای اروپا شد هشدار قاطع ایران بود

لیست گذاری تروریستی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران توسط پارلمان اروپا پروژه جدید و پیچیده غربی برای امتیاز گیری بیشتر در موضوع برجام است.

بعد از شکست سنگین پروژه براندازانه سرویس های اطلاعاتی غربی با میدان داری فرقه رجوی ، رسانه های فارسی زبان بیگانه، سلطنت طلبان ، تجزیه طلبان و سایر وحوش ضد انقلاب، حال یاس و ناامیدی بر جبهه دشمن مستولی و آنان را به جان هم انداخته است.

در میانه جنگ کفتارها برای سهم خواهی بیشتر از لقمه های حرام، موضوع لیست گذاری تروریستی سپاه پاسداران ایران توسط کشورهای اروپایی بار دیگر توهم را در اردوگاه دشمن تقویت و آنان را با یک تنفس مصنوعی به جنگ رسانه ای و تبلیغی بر علیه مقتدرترین نیروی نظامی کشورمان یعنی سپاه پاسداران به میدان آورد.

بدین ترتیب موضوع لیست گذاری تروریستی سپاه پاسداران ایران بعنوان یک موضوع رسانه ای و تبلیغاتی مورد توجه طیف ضدانقلاب بویژه فرقه رجوی قرار گرفت.

روز پنجشنبه مورخه ۲۹ دیماه ۱۴۰۱ بدنبال تصویب قطعنامه لیست گذاری تروریستی سپاه پاسداران در پارلمان اروپا گروه تروریستی مجاهدین بیش از پیش بر فعالیت های تبلیغی خود در این حوزه افزود و مستمر اخبار آنرا در رسانه متعلق به این گروه پخش و سعی می کرد آغاز چنین لیست گذاری را هم به نام رهبران فاسد و بدنام این فرقه در طول سالهای گذشته ثبت کند.

پس از تصویب قطعنامه غیر الزام آور لیست گذاری تروریستی سپاه پاسداران در پارلمان اروپا بلافاصله  مریم رجوی که از حول حلیم به دیگ افتاده بود،  این اقدام را « یک قدم ضروری در مقابله با بزرگ‌ترین سازمان و حکومت تروریستی و سرکوبگر در جهان» قلمداد کرده و از آن استقبال کرد!

اما دیری نگذشت موضعگیری «جوزب بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در آستانه نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در سوم بهمن که تاکید کرد؛  قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست سازمان‌های تروریستی نیازمند تصمیم دادگاه یکی از کشورهای عضو این اتحادیه است.» کاسه و کوزه فرقه رجوی را بهم ریخت آنان را وادار به واکنش هیستریک نمود.

بلافاصله بعد از سخنان جوزب بورل سخنگوی مجاهدین (بخوانید رهبران فاسد مجاهدین) گفت: « امروز سیاست شوم و شرم‌آور مماشات و استمالت، مانع لیست‌گذاری سپاه پاسداران توسط اتحادیه اروپا شد . . . مگر صدها نماینده پارلمان اروپا نمی‌دانستند که برای لیست‌گذاری سپاه باید دادگاه حکم کند؟ در این صورت چه نیازی به قطعنامه بود؟! شما باید سپاه را لیست‌گذاری می‌کردید تا رژیم به دادگاه مراجعه کند و نه بالعکس. این وارونه‌کاری هیچ چیزی جز اجابت خواسته رژیم نیست.»

حال اگر از دست و پا زدن های مشمئز کننده رهبران فاسد و بدنام مجاهدین و سایر وحوش ضد انقلاب بگذریم، آنچه که باعث عقبگرد کشورهای اروپا شد هشدار قاطع ایران بود. در گفت‌وگویی که بین وزرای امور خارجه ایران و سوئد روز جمعه ۳۰ دیماه صورت گرفت آقای حسین امیرعبداللهیان ضمن انتقاد شدید از موضع غیرسازنده پارلمان اروپا در قبال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ابراز امیدواری کرد در دوره ریاست سوئد بر اتحادیه اروپا، روابط اتحادیه اروپا و جمهوری اسلامی ایران در مسیر سازنده ادامه یابد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی اقدامات مخرب پارلمان اروپا در قبال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را خلاف منشور سازمان ملل متحد خواند و یاد آور شد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نقش سازنده‌ای در مبارزه با گروه تروریستی داعش در عراق، سوریه و‌ منطقه غرب آسیا داشته و با نابودی داعش، پایتخت‌های اروپایی را از شر حملات این گروه تروریستی نجات داد. بنابراین اروپایی‌ها مدیون مجاهدت‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مسیر مبارزه با تروریسم هستند.«توبیاس بیلستروم» وزیر خارجه سوئد در این گفت‌وگوی تلفنی بر اهتمام کشورش در دوره ریاست بر اتحادیه اروپا برای گسترش گفت‌وگوها بین اتحادیه اروپا و ایران تأکید کرد و درباره قطعنامه اخیر پارلمان اروپا گفت که این قطعنامه «غیرالزام آور» است.

نتیجه اینکه در میان بازی های سیاسی کشورهای اروپایی برای امتیاز گیری در موضوع برجام از ایران، کسانی که بیش از همه بور شدند بازهم سران بی آبرو و جنایتکار فرقه رجوی بود. فرقه ای که همچنان در توهم آلترناتیوی جمهوری اسلامی ایران بسر می برد اما در میان سایر مدعیون هم در انزوای کامل سیاسی است.   

حرف آخر اینکه سطح این وجوش نه آلترناتیوی جمهوری اسلامی ایران بلکه شرکت در پروژه های کودکانه ای مانند ‘وکالت’ است تا بار دیگر در سهم خواهی بیشتر از سرویس های اطلاعاتی غربی مثل کفتارها به جان هم افتاده و علیه همدیگر عربده بکشند.  

جا دارد باز این جمله را تکرار کنم؛  جمهوری اسلامی ایران از هر چیز که شانس نیاورده باشد، از اپوزیسیون خوش اقبال بوده است! شاه مخالفانی داشت در قامت: خمینی و طالقانی و مطهری و بهشتی و بازرگان و آل احمد و شریعتی و کنفدراسیون و انجمن های اروپا و… نظام کنونی براندازانی دارد در ریخت و قیافه: ربع پهلوی و مریم قجر و هخا و ضیاء و شهناز تهرانی و زم و فخرآور و علینژاد و شاهین نجفی و ساسی مانکن، گلشیفته فراهانی  و . . .

  • نویسنده : یوسف اردلان
  • منبع خبر : سایت راه نو