عملیات روانی مجاهدین در قالب همسویی و موجه جلوه دادن تحریم های آمریکا بر علیه ایران هرچند به التهاب و در مقاطعی به اعتشاش در جامعه ایران منجر شد، ولی هرگز نه تنها جایگاه اجتماعی مجاهدین در داخل کشور را بهبود نبخشید، بلکه ماهیت خشونت طلبی و وطن فروشی آنان را نیز بعنوان عامل بیگانگان بیش از پیش برملا ساخت.

«ند پرایس» سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه پنجم بهمن ۱۴۰۰ در کنفرانس خبری روزانه خود، تأکید کرد که تحریم و کارزار فشار حداکثری دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا علیه تهران یک شکست فاحش بوده است.

بنا بر گزارش وبگاه «هیل»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با انتقاد از سیاست‌های دولت ترامپ در قبال جمهوری اسلامی ایران گفت: «واقعیت این است که دولت قبلی ایالات متحده برای ما مجموعه‌ای از گزینه‌های وحشتناک باقی گذاشته است. کارزار فشار حداکثری یک شکست فاحش بود و خلاف هر آن چه که وعده بود، محقق شد».

پرایس تصریح کرد که دولت ترامپ وعده داده بود که با سیاست فشار حداکثری علیه ایران، به یک توافق بهتر با ایران خواهد رسید که این وعده محقق نشد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ارتباط با نتایج معکوس سیاست فشار حداکثری رئیس‌جمهور پیشین آمریکا علیه ایران ادامه داد که ترامپ وعده داده بود که با کارزار فشار حداکثری در برنامه هسته‌ای ایران وقفه ایجاد کند که این نتیجه معکوس داشت و موفق به تحقق این هدف نشد.

پرایس همچنین ادامه داد که دونالد ترامپ همچنین وعده داده بود که با اعمال فشار حداکثری به جمهوری اسلامی، جامعه بین‌الملل را علیه ایران متحد کند که اینگونه نشد و عکس تمامی این موارد محقق شد.

وی سپس با اشاره به این موارد گفت: «بر خلاف آن چه ترامپ وعده داده بود، (هم‌اکنون)، ما یک برنامه هسته‌ای ایران را به ارث برده‌ایم که رو به جلو می‌تازد و یک برنامه هسته‌ای ایران را داریم که در معرض نظام راستی‌آزمایی و نظارت قرار ندارد».

در حالی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از کارزار فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی انتقاد کرده است که دولت بایدن همواره سعی می‌کند که کم کاری دولت بایدن در پیشبرد مذاکرات وین برای رفع تحریم‌های یکجانبه علیه ایران را با برجسته کردن اشتباهات سیاست‌های دولت ترامپ در قبال ایران مخفی کند و کارنامه عملکرد یکساله گذشته بایدن نشان می‌دهد که وی همچنان سیاست فشار حداکثری دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق علیه ایران را حفظ کرده است.

یاد آوریم زمانی را که رهبران مجاهدین برای تحریم و فشار حداکثری آمریکا به ایران حتی از اربابانشان هم جلو افتاده و بعنوان پادوهای میدانی سعی می کردند با جنگ روانی از طریق شبکه های اجتماعی تحریم ظالمانه آمریکا علیه مردم ایران را صرفا بر علیه دولت جمهوری اسلامی ایران توجیه کنند.

حال زمان آن است که خیانت  رهبران مجاهدین به مردم ایران را یادآوری کرد. در تاریخ نوزدهم جولای ۲۰۱۷ برابر با چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶ بود که سایت خبری اسپوتنیک فارسی زبان روسیه گزارش داد : مریم رجوی از اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه برخی افراد و نهادهای ایرانی استقبال کرد و مدعی شد از آنجا که ایران، حامی تروریسم و افراط گرایی است و برای ساخت موشک های بالستیک تلاش می کند گزینه اعمال تحریم علیه این کشور انتخاب درستی است!!!

مریم رجوی در ادامه مدعی شد، . . .  این حرکت ترامپ زمانی شکل کامل به خود می گیرد که نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در فهرست تروریسم ثبت شود . . . !

در دوران ریاست جمهوری ترامپ رهبران مجاهدین که فکر می کردند با فشار اقتصادی، دولت ایران مستاصل شده و مردم در مقابل آن قرار خواهد گرفت، بر افزایش مشکلات اقتصادی مردم تأکید و تا بزرگنمایی برخی مشکلات داخلی و متزلزل نشان دادن دولت پیش رفت. بنحویکه این مسئله باعث تبلیغ بیشتر مجاهدین در تشویق دولت های غربی به شدت عمل بیشتر در مقابله با سیاست های نظام جمهوری اسلامی گردید.

بدین ترتیب عملیات روانی مجاهدین در قالب همسویی و موجه جلوه دادن تحریم های آمریکا بر علیه ایران هرچند به التهاب و در مقاطعی به اعتشاش در جامعه ایران منجر شد، ولی هرگز نه تنها جایگاه اجتماعی مجاهدین در داخل کشور را بهبود نبخشید، بلکه ماهیت خشونت طلبی و وطن فروشی آنان را نیز بعنوان عامل بیگانگان بیش از پیش برملا ساخت.

اکنون هم این آمریکاست که به شکست طراحان تحریم و فشار حداکثری بر علیه مردم ایران اعتراف می کند. اعترافی که بیش از پیش مایه آبروریزی و خفت و خواری عوامل مزدور و فاسدی بنام مجاهدین است که مردم ایران هرگز آنرا از یاد نخواهد برد.

  • نویسنده : سعید پارسا
  • منبع خبر : سایت راه نو