وزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگو با شبکه «بی‌بی‌سی» تأکید کرد سیاست «فشار حداکثری» به جمهوری اسلامی نه تنها نتیجه‌ای نداشت بلکه اوضاع را بدتر کرد.

شاید هیچ گروهی به اندازه  مجاهدین مردم فروش از پیروزی ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ (سال ۱۳۹۵) خوشحال نشد، چون اکثر سناتورها و سیاستمداران آمریکایی که پای ثابت همایش های این سازمان بودند، در دولت ترامپ نقش موثری داشتند.

پس از پیروزی ترامپ و باز شدن پای «مجاهدین» به سالن های کنگره و مجلس نمایندگان آمریکا، از نقش این اپوزیسیون ایرانی نما برای تنظیم لیست تحریم های جدید  در همراهی با آمریکا علیه مردم ایران حکایت داشت.

در دوران ریاست جمهوری ترامپ، سیاست مجاهدین بر افزایش مشکلات اقتصادی مردم ایران تکیه داشت. تا با بزرگنمایی برخی مشکلات داخلی و متزلزل نشان دادن دولت ایران در حل و فصل آنان که نهایتا به اعتراضات گسترده مردم منجر خواهد شد، باعث تشویق دولت آمریکا در افزایش فشار تحریم ها بر ایرانیان شود.

در همین رابطه در  تاریخ نوزدهم جولای ۲۰۱۷ برابر با چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶ نیز  سایت خبری اسپوتنیک فارسی زبان روسیه  گزارش داد: مریم رجوی از اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه نهادهای ایرانی استقبال کرد و مدعی شد گزینه اعمال تحریم علیه این کشور انتخاب درستی است.

به نوشته آمریکن هرالد تربیون در سی ام دسامبر ۲۰۲۰ یکی از علل افزایش تحریم ها علیه ایران همدستی مجاهدین با دشمنان ایران بود که با دادن اطلاعات غلط و صرف هزینه های سنگین باعث شدند تا زندگی بر مردم سخت تر شود و هر چه زندگی مردم سخت تر شد کینه آنها نسبت به مجاهدین هم افزایش یافت.

اینکه می شود با سیاست فشار حداکثری و اعمال تحریم های ضد انسانی از جمله تحریم دارو، مردم ایران را به زانو درآورد چنان به ترامپ دیوانه قبولانده شده بود که وی شب و روز در انتظار تماس ایرانیان برای تسلیم در مقابل وی بسر می برد.

چهال سال فشار حداکثری، چهار سال جنگ روانی، و چهار سال تحریم های ظالمانه، که تمامی ضد انقلابیون و در راس آنان مجاهدین را با خود همراه کرده بود، در عمل به چنان مقاومتی ستودنی هرچند سخت از سوی مردم ایران منجر شد، که وزیر امور خارجه دولت بایدن هم به آن اعتراف کرد.

در تاریخ دوم اسفند ۹۹ «آنتونتی بلینکن» وزیر امور خارجه ایالات متحده در گفت‌وگو با شبکه «بی بی سی» تصریح کرد که سیاست «فشار حداکثری» دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا بر جمهوری اسلامی ایران نتیجه‌ای نداشت . . . در حقیقت مشکل بدتر شده است. ایران هم‌اکنون بسیار به توانمندی تولید مواد کافی شکافت‌پذیر برای یک سلاح هسته‌ای در مدت زمان کوتاه نزدیک شده است».

البته این خبر و خبرهایی از این دست هرگز بر خروجی سایت های فرقه بدنام رجوی جایی ندارد.

اما اینکه در دوم اسفند ۹۹ سایت رسمی مجاهدین به نقل از فاکس نیوز بنویسد:  «پمپئو و سایر منتقدان، پیشنهاد بایدن برای شروع مجدد گفتگوهای اتمی با رژیم ایران را به باد انتقاد گرفتند» حاکی از این است که سوزن رهبران مجاهدین همچنان در دولت ترامپ گیر کرده است. چرا که انعکاس صداهای ناهنجار دولت مردان سابق آمریکا در بوق و کرنای مجاهدین همچنان آوازی خوش به گوش رهبران این گروه و دادن روحیه به اعضای نگونبخت بیمار در اردوگاه این فرقه در آلبانی به حساب می آید.

  • نویسنده : یوسف اردلان
  • منبع خبر : سایت راه نو