به نظر می‌آید در آستانه شروع جدید مذاکرات رفع تحریمی، دموکرات‌ها بار دیگر به سیاست همیشگی خود یعنی «آشوب از داخل و تحریم از خارج» روی آوردند تا موضع ایران را تضعیف کنند.

خشکسالی اخیر، سوءتدبیر و ترک فعل‌های صورت گرفته مشکلاتی را برای چند استان‌ کشور به وجود آورده؛ مشکلاتی که باعث تجمع ۱۶ روزه کشاورزان اصفهانی هم در زاینده‌رود شد. و در ادامه نیز ضد انقلاب با هدف ایجاد آشوب وارد میدان شد.

هرچند نمی‌شود انتظار داشت مشکلات آب در طی چند روز حل شود اما مسئولان قول دادند تا چاره‌ای برای حل مشکل در سریع‌ترین زمان ممکن پیدا کنند. کشاورزان هم با انتشار بیانیه‌ای به تجمع مسالمت‌آمیز خود پایان دادند.

اما پس از پایان این تجمع، عده‌ای دیگر وارد صحنه اعتراضات شدند و با روشن کردن آتش، سنگ‌پرانی به پلیس و آتش‌زدن اموال عمومی مسیر اعتراضات را به آشوب تبدیل کردند.

همزمان با ورود این عده فرصت‌طلب در اصفهان، چهره‌های نشان‌دار ضدانقلاب، گروه تروریستی مجاهدین و سلطنت‌طلبان مانند رضا پهلوی و رسانه‌های آن‌ها از جمله BBC، اینترنشنال، منوتو، VOA وارد صحنه شدند.

به نظر می‌آید در آستانه شروع جدید مذاکرات رفع تحریمی، دموکرات‌ها بار دیگر به سیاست همیشگی خود یعنی «آشوب از داخل و تحریم از خارج» روی آوردند تا موضع ایران را تضعیف کنند.

کشورهای غربی و امپراطوری‌های رسانه‌ای وابسته به آنها به «آشوب» در داخل کشور نیاز دارند تا بتوانند در مذاکرات، آن را به عنوان شاخصی از اثرگذاری تحریم‌ها معرفی کرده و سپس از آن به عنوان یک برگ چانه‌زنی برای تداوم جنگ اقتصادی علیه ملت ایران استفاده کنند.

امروز نیز بدنبال انتشار فراخوان هایی از سوی برخی عناصر ضدانقلاب و در راس آنها مجاهدین البته با هویت های جعلی در شبکه های اجتماعی با وجود اینکه کشاورزان پایان تجمع خود را پس از ۱۷ روز طبق توافق شورای میرآب شرق و غرب اصفهان با مسوولان مبنی بر “رهاسازی ۵۰ میلیون متر مکعب آب” بطور رسمی اعلام کرده بودند، جمعیتی حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر در بستر زاینده رود تجمع کردند.

همزمان با آن عوامل مجاهدین سعی کرند در برخی شبکه های اجتماعی با انتشار فیلم هایی که مربوط به سال های گذشته بویژه آبان ۹۸ است تجمع امروز مردم اصفهان را بیش از آنچه مشاهده می شود تنش زا توصیف کنند ولی موفق نشدند.

یک روال قابل بررسی در چنین تجمعاتی این بوده که گروه‌های آشوب‌طلب بلافاصله به آنها ورود می‌کنند و با  سر دادن شعارهای ساختارشکنانه و توسل به روش‌های خشونت‌آمیز سعی می‌کنند خواسته‌های مردم را از مسیر اصلی خود منحرف کرده و آن را جریانی ضدنظام جلوه دهند. روشی که در خیلی از کشورهای منطقه از جمله لبنان و عراق نیز توسط آمریکا دنبال می شود.

اما این اتفاقی است که علی‌رغم اجرای سیاست «فشار حداکثری»، رخ نداده و ایران به لطف مقاومت مردم، شدیدترین اثرات یک جنگ تمام عیار اقتصادی را پشت سرگذاشته است.

در همین رابطه دیروز نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی گفت: « آمریکا برای مدت‌های بسیار طولانی با ایرانی‌ها مذاکره نکرد و فراموش کرد که ایرانی‌ها وقتی تحت فشار باشند کاری انجام نمی‌دهند. آن‌ها اگر تحت فشار قرار بگیرند مقاومت می‌کنند.».

اما در این میان جنگ و دعوای سران مجاهدین با سلطنت طلبان نیز جالب توجه بود که چگونه برای گرفتن سهم بیشتر از سرویس های اطلاعاتی غرب همدیگر را لجن مال می کنند.

در آشوب های دیروز در اصفهان تعدادی از تجمع کنندگان معلوم الحال شعار طرفداری از رضا شاه را سر دادند که برای سران فاسد و بدنام مجاهدین گران آمد تا مبادا از حق الزحمه مزدوری برای اربابان شان کم شده و بخشی از آن به رضا پهلوی در خارج از کشور اختصاص یابد. لذا تلاش کردند در اظهاراتی مضحک بگویند اگر شعاری به طرفداری از سلطنت طلبان در بستر زاینده رود سر داده شد عناصر بسیجی بودند!

  • نویسنده : سعید پارسا
  • منبع خبر : سایت راه نو