قبل از اینکه اصلا موضوع محتوای جلسه مطرح باشد، برای رهبران مجاهدین مهم صحنه آرایی  است و اینکه چگونه با یک صحنه آرایی خوب مثلا چیدن میزها و صندلی های پر زرق و برق ، نصب آرم و نشان بر روی آنها و قالب کردن تعدای از اعضای بازنشسته خود سازمان در بعنوان اعضای شورا بتواند مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد.  حتی نوع لباس پوشیدن شخص خود مریم رجوی و اینکه نباید تکراری باشد  نیز یکی از پارامترهای اصلی در چنین اجلاس هایی است. عکس هایی هم که در متن این اطلاعیه قرار داده شده دقیقا با همین هدف بوده است. در این اطلاعیه نه از سخنرانی های باصطلاح اعضای شورا خبری است، نه از نکات ضعف و انتقادات و نه  چیز دیگر. هرچه هست صرفا پیروزی  است و بس.   

در تاریخ اول اسفند ماه ۹۷  مجاهدین یک اطلاعیه بی خاصیت در ارتباط با آنچه که «اجلاس میاندوروه یی شورای ملی مقاومت مجاهدین» نامیده می شد، صادر  و در سایت رسمی این گروه انتشار دادند. که برخی مطالب آن قابل توجه و در خور پاسخگویی است.

آنچه که در قدم اول به چشم  می آید همان شگرد قدیمی رهبران مجاهدین در صحنه آرایی است که یکی از تخصص های عمده این گروه در فریبکاری شمرده می شود. و این دقیقا در قالب همان ضرب المثل ایرانی قابل تفسیر است که می گوید: «آفتابه و لگن هفت دست، شام و ناهار هیچی».

یعنی قبل از اینکه اصلا موضوع محتوای جلسه مطرح باشد، برای رهبران مجاهدین مهم صحنه آرایی  است و اینکه چگونه با یک صحنه آرایی خوب مثلا چیدن میزها و صندلی های پر زرق و برق ، نصب آرم و نشان بر روی آنها و قالب کردن تعدای از اعضای بازنشسته سازمان بعنوان اعضای شورا بتوانند مخاطب را تحت تاثیر قرار دهند.  حتی نوع لباس پوشیدن شخص خود مریم رجوی و اینکه نباید تکراری باشد  نیز یکی از پارامترهای اصلی در چنین اجلاس هایی است.

عکس هایی هم که در متن این اطلاعیه قرار داده شده دقیقا با همین هدف بوده است. در این اطلاعیه نه از سخنرانی های باصطلاح اعضای شورا خبری است، نه از نکات ضعف و انتقادات و نه  چیز دیگر. هرچه هست صرفا پیروزی  است و بس.

در بخشی از این اطلاعیه از قول مریم  رجوی آمده است:

«. . . این اجلاس را در حالی برگزار می‌کنیم که رژیم ولایت فقیه در محاصره کامل قرار دارد؟؟!!  از یک طرف جامعه ایران، از طرف‌ دیگر جامعه بین‌المللی، در برابر این رژیم صف‌آرایی کرده‌اند . . . »

مریم رجوی هیچ توضیحی در ارتباط با این محاصره نمی دهد. بنظر میرسد وی عامدا چشمش را به راهپیمایی عظیم و میلیونی مردم ایران در ۲۲ بهمن ۹۷ بسته است.

سپس نتیجه می گیرد «. . . (این)  گواه دوره سرنگونی است . . . »؟؟!!  این هم در ردیف همان افاضات و اظهار لحیه های مشعشع مریم رجوی است. که مطمئنا همان کسانی که در این اجلاس پای صحبت های این پیر خرفت نشسته اند نیز به ریش نداشته اش می خندند.

در ادامه اطلاعیه نوشته شده «. . . اعضای شورا تظاهرات شکوهمند پاریس را که در یک لحظه حساس از تحولات داخلی و بین‌المللی برگزار شد، تبریک گفتند و تأکید کردند که طنین و انعکاس این تظاهرات در خبرگزاریهای بین‌المللی و صدها رسانه در کشورهای مختلف‌، بار دیگر به جهان نشان داد که ملت و مقاومت ما با چهل سال ایستادگی استوار در برابر سارقان انقلاب ایران، آنها را از نفس انداخته و خود پر نفس‌تر از همیشه، برای آزادی و دموکراسی و برقراری حاکمیت جمهور مردم قیام کرده و به پیش می‌تازد.»؟؟!!

اول اینکه این نوع نگارش و تعریف و تجمید و اغراق در فعالیت ها  از نوع  «علیحضرت همایونی . . . » و ناشی از بی محتوا بودن  فعالیت های مجاهدین است که آنان را مجبور به چنین رویکردی می کند. دوم اینکه آنچه که در رسانه ها از این تجمع نشان داده شد غیر از ادعایی است که مریم رجوی دارد.  و عکس زیر از این تجمع  که توسط برخی از رسانه ها انتشار یافت گویای تمام واقعیت مجاهدین بوده و برای مخاطب کافی است که براحتی بتواند به دروغ های این گروه و در راس آنها شخص مریم رجوی پی ببرد. در حالیکه هیچ عکسی از سوی مجاهدین از این تجمع  انتشار نیافت.

تجمع در پاریس

این عکس بخوبی نشان می دهد که این تجمع برای مریم رجوی دلسرد کننده بود. بنحویکه حتی شخص وی نیز حاضر به حضور در این تجمع نشد و مهناز سلیمیان، معلول جنگی (که یک پایش را در همراهی نیروهای عراقی در کشتن سربازاران ایرانی در زمان جنگ از دست داده است)  را به این تجمع فرستاد. تا بجای وی بیانیه تجمع را قرائت کند.

ضمن اینکه با دقت  بیشتر در این عکس مشخص می شود خیلی از آنها  را نیز که تحت عنوان حامیان «تغییر رژیم در ایران» در راهپیمایی در پاریس شرکت کردند افرادی با ملیت‌های مختلف تشکیل می‌دادند.

از سوی دیگر آش آنقدر شور بود که  مریم رجوی در متن این اطلاعیه هیچ اشاره یی به تجمعات آنان در ورشو   نکرده است.  برای اطلاع از کم و کیف این تجمع نیز هم کافی است گزارش خبرنگار نشریه اکونومیست را یادآوری کنیم تا بدین وسیله اطلاعیه مریم رجوی را تکمیل کرده باشیم.

در ارتباط با تجمع  هواداران مجاهدین در ورشو در تاریخ ۲۵ بهمن ۹۷ (۱۶ فرویه ۲۰۱۹) خبرنگار بخش خاورمیانه نشریه اکونومیست با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود دست به افشاگری زد.

توئیت خبرنگار اکونومیست

«گِرِگ کارلستروم» با انتشار تصویری از این تجمع  در ورشو در صفحه توئیتر خود نوشت: «اعضای مجاهدین خلق دیروز در مقابل محل برگزاری نشست ورشو دست به راهپیمایی زدند اما طبق معمول حدود یک سوم جمعیت، غیرایرانی‌هایی بودند که با اتوبوس از اسلواکی به ورشو آورده شده بودند و نمی‌دانستند برروی پلاکاردهایی که در دست دارند چه نوشته شده است»!

تجمع مجاهدین در ورشو 1

تجمع مجاهدین در ورشو 2

در انتها نیز مریم رجوی از اینکه  فریبکاری و دروغگویی های رهبران این گروه  به همت افشاگریهای  اعضای جدا شده و رسانه های بین المللی کوس رسوایی شان در جهان زده شده است ابراز ناراحتی کرده و با کلی گویی سر و ته این اطلاعیه را بهم آورده  و مبهم ترین جملات خود را به زبان می آورد: وی می گوید: « . . . شورا حمایت همه‌جانبه از کانون‌های شورشی و شوراهای مقاومت را که بال‌های مکمل صنفی، اجتماعی و سیاسی کانون‌های شورشی هستند، یک وظیفه مبرم میهنی دانست و به گسترش مقاومت و اعتراض در همه اشکال آن در برابر دیکتاتوری دینی و حمایت و پشتیبانی از حرکت‌های اعتراضی همه اقشار مردم ایران فراخوان داد»؟؟!!.

  • نویسنده : سردبیر
  • منبع خبر : سایت راه نو